כאבי ברכיים שלא פוסקים

fishburn

New member
כאבי ברכיים שלא פוסקים

שלום לכם אנשים טובים. אני בן 22, חייל, בעל פלטפוס, ללא מדרסים, גובהי 1.84מ' שוקל 92ק' (שקלתי עד לפני 3 חודשים 111קג) ומידת הנעליים שלי היא 44 (הרופאה שלי אמרה לי פעם שהסיבה לכאבים שהיו לי היא כפות רגליים קטנות יחסית לגודל שלי). אני סובל מכאבי ברכיים כבר המון שנים. עד לפני 3 חודשים סבלתי מעודף משקל, דבר אשר גרם לי לכאבים, כך הנחתי וכך גם הניחו הרופאים בעברי. הייתי אצל אורטופד שעשה לי צילום וקבע שאין בעיה במבנה או בעצמות ושלח אותי לפיזיותרפיה לעשות חיזוק שרירים. הטיפול בפיזיותרפיה כלל מוביליזציה לפיקה, TAPING וחיזוק פונקציונלי אך לאחר 5 פגישות הפסקתי כי הכאבים רק החמירו. כעת אני מתאמן במכון כושר והולך הרבה ומשתדל לא להגזים בעומס על הברכיים אך הכאבים שלי לא פוסקים ונמשכים כמעט כל היום. אני מרבה להשתמש בבן גיי ובתחבושות אלסטיות.... זהו! זה כל העבר הרפואי שלי בנושא בעיות הברכיים, פירטתי ואני מודה על הסבלנות שלכם בקריאה ובמתן העזרה שאני בטוח שתתנו. תודה מראש, גיא.

כאבי ברכיים

היי גיא... בעיות ברכיים זה דבר מאד שכיח. הסיבות הן רבות אך לפי מה שאתה מתאר אני מניחה שזה קשור למנח כפות הרגלים המשפיע על הלחצים באיזור הברכיים. לגבי גודל כפות הרגלים...אני לא מכירה טיפול שעוזר(אולי בקליניקה און
) אני חושבת שטוב שאתה מצליח להוריד במשקל . ההשפעה על הכאב היא לא מיידית אלא יותר לטווח הארוך. השלב הבא לדעתי הוא התאמת מדרסים על מנת "לתקן" את מנח כפות הרגליים. ההמשך צריך להיות חיזוק ומתיחה ספציפית לשרירים השונים שפועלים על הברך ושימוש בטייפים הוא בהחלט מומלץ. החמרה בכאב במהלך טיפולים הינה דבר שקורה לעיתים קרובות. אני לא מתכוונת שאתה צריך להמשיך ולסבול. אני רק חושבת שצריך לחזור ולהתייעץ שוב עם הפיזיותרפיסט שטיפל בך ולנסות לחשוב ביחד מה בטיפול החמיר את הכאב וכיצד ניתן לשנות על מנת לעזור יותר ואפשר לקבל גם חוות דעת נוספת. בנוסף, אני חושבת שפעילות גופנית מאד חשובה ורצויה אבל...צריך לבדוק שהפעילות שאתה מבצע לא מחריפה את הבעיה. לסיכום: מדרסים. ייעוץ חוזר או נוסף. המשך טיפולי פיזיותרפיה. המשך פעילות ללא כאבים. התמדה וסבלנות. בהצלחה יעל

למעלה