כמה שאלות ...

כמה שאלות ...

שלום לכולם ! אני חדשה כאן , קוראים לי קארין ואני בת 20 מנתניה , סטודנטית שנה ג´ לשיאצו. רציתי לשאול , תופעת "רנו" לפי הרפואה הסינית זה איזשהו מצב של חוסר דם וסטגנציה של דם? מה העיקרון הטיפולי? חיזוק דם והנעת דם? עבודה של KID,SP,LIV ? שמתי לב גם שלמטופלת שלי בזמן התקף כזה בד"כ יותר מלבינה לה האצבע הרביעית ששם עובר מרידיאן ה - TW ... האם אני צריכה לעבוד על ה - TW או שמה לעבוד על LU,SP,KID שהם שלושת המחממים? ועוד שאלה : מחלה אוטואימונית במצב די פרדוקס , מצד אחד יש טרומבוציטופניה ומצד שני קרישיות יתר. מה זה טרומבוציטופניה לפי הרפואה הסינית? האם זה חוסר דם? והאם הקרישיות של גם מצב של סטגנציה? מקווה שתוכלו לענות לי תודה קארין.

מחלת ריינו

האם הפתולוגיה המערבית מוכרת לך ? האם מהלך המחלה וגורמי הסימטומים מוכרים ? מתוך הבנת התהליך הפתופיזיולוגי אולי תוכלי להקיש לגבי ההסבר לפי הרפואה הסינית ? מחלה ואזוספסטית - הטבה בחום

המממ...

המחלה היא מחלה אוטואימונית , זה מה שאני יודעת (תופעת ריינו) . הסימפטומים הם - ברגע של כל קור קטן , האצבעות מלבינות , או כל האצבעות או כמה אצבעות ... האצבעות מעט נוקשות וחסרות הרגשה .... לעיתים גם מכחילות.

למעלה