לא בן אדם כזה

casaya

New member
לא בן אדם כזה

היא לא מחייכת
היא מרחיבה את הפה, מקמטת לחיים
וחושפת שיניים
זה מזכיר קצת חיוך
יש סיבה לחייך
אבל משהו במבט לא מסתדר
אולי אני מגזים
ואולי אני הוזה
אני לא מספיק קרוב בשביל לברר

אני לא יודע אם יש בה משהו מתוחכם או מעניין
אבל ברור שהיא מצפה שאחשוב שכן
כי איך אפשר להיות בן אדם שלא שווה התייחסות
כשיש לך עיניים של מלאך
ותחת שצריך לבנות לו כס מלכות?

אני לא בן אדם כזה
אותי זה לא מרשים
אז למה אחרי שהיא זרקה לי מילה
הסתובבתי כל היום
עם חיוך על הפנים?

כאילו נכתב עליי

קלעת בול להרגשה, אהבתי את הניגוד בין החיוך בהתחלה לחיוך בסוף

casaya

New member
תודה, אבל זה לא שיר התאהבות

הבחור בשיר לא מתאהב בבחורה, הוא פשוט מסונוור מהיופי שלה, ולמרות שהוא לא רוצה להיות שטחי, זה עושה לו טוב כשהיא נותנת לו יחס.

The Heretic

New member
בקריאה שנייה הבנתי

השילוב של 'ערך' לעומת משפטים כמו תחת שצריךלבנות לוכס מלכות, עושים את השיר יותר אותנטי וחביב (חביב הכוונה שאפשר להזדהות ולחבב)

Ido Gilad

New member
אהבתי!

אהבתי מאוד, בהחלט מתאר הלך רוח אני בטוח של הרבה גברים עם מוסר גבוה וטסטוסטרון לא פחות.
הבית הראשון - נפלא
משם, זה קצת מדרדר, כאשר בסוף הבית השלישי כבר איבדתי עניין. המסר מעולה, אך הדרך בא הוא מועבר קצת לוקה. אני אסביר: אם בבית הראשון, המרווחים בין המילים, סידור השורות והמקצב פשוט מעולים, הבית השלישי בנוי כמו שיר רגיל, עם חרוזים, היאה יותר לבן אדם שלא קרא שירה ופחות למשורר.
על כן: שיר מדהים! שים לב רק להמשיך להיות מעניין לא רק בתוכן, אלא גם בצורה

casaya

New member
תודה על הביקורת (לשלושתכם
)

אני לא כל כך רואה את עצמי כמשורר כי השליטה שלי בשפה לא גבוהה במיוחד, ורוב חיי כתבתי שירים שנועדו להיות מולחנים. הבתים הראשון והשני (הבנתי שגם מהשני לא התלהבת אבל אני דווקא מרגיש די שלם איתו, אולי את השורה האחרונה אפשר לנסח מחדש, אבל אני לא בטוח איך) היו אחד הנסיונות היחידים שלי בשיר של מילים בלבד. ידעתי מה צריכה להיות הפואנטה של השיר, אבל לא ידעתי איך להעביר אותה, כנראה שהבחירה הקלה הייתה בית שלישי שהוא יותר במבנה של שיר ששומעים ברדיו. יש לך אולי רעיון לדרך אחרת להעביר את אותו מסר? קצת התקשיתי לחשוב על דבר כזה ואני אשמח לראות את הטייק שלך, זה יעזור לי ככותב.

למעלה