לופוס

eva58

New member
לופוס

שלום לכולם, זה זמן שאני עוקבת אחר השירשורים בפורום זה והחלטתי להצטרף. ולהציג את אחד מהמקרים שאני מתלבטת לגבי הטיפול. אז יש שאלות ברפלק סולוגיה .. אישה חולת לופוס זה שנים,בת 45 שנה מטופלת תרופתית ,מעקב בדיקות מעבדה מידי שבוע. נשואה ילדים קריירה לחוצה,עבודה אינטנסיבית. סף רגישות בכפות רגליים נמוך מאוד | |רגל שמאל במיוחד| . סובלת בנוס ף מכאבים ע....ש. אזור חוליות הטורקלי (היתה פריצת דיסק שטופלה ),אזור ראש בהונות רגיש ביותר. י.כליה ש.שתן ,שלד שרירים במיוחד רגליים י דיים חוליות T ,מע' הורמונלית ,מע' חיסונית . מן הפן האיבחוני רגל מרובעת ,מלאה חריים מוצלבים,אזור גשר רחב,אזור אדמה קטן,אזור אש קטן. כמובן שעם סף רגישות שכזו הטיפול ההתחלתי לפחות הוא יותר הרגעה ואיזון . אשמח לתגובת חברי הפורום, גמר חתימה טובה אווה עברי רפלקסולוגית ומטפלת ברייקי ועיסוי הוליסטי 7875023 054

זאבת מערכתית

למעשה לופוס. שכיח יותר אצל נשים בגיל הפוריות. בשורה התחתונה מחלה אוטואימיונית שלרפואה המערבית אין מרפא. השימוש הוא בתרופות סטרואידיות מדכאות חיסון כי למעשה הגוף הוא שתוקף את עצמו. בכנס של חולות במחלה לפני שנים בו הרצאתי על הערך המוסף של הטיפול הרפלקסולוגי, הושמעו דברים מקהל החולות שלמעשה עידוד יכולת בגוף לרפא את עצמו היא בניגוד למחלה בה הגוף תוקף את עצמו. אז עם יד על הלב, כל עוד האדם חיי יש בו את כוח הריפוי העצמי. אל כוח זה מתחבר הטיפול הרפלקסולוגי. זה לא כל כך משנה איזה תופעות המצביעות על מבנה האישיות שבכפות רגליה של המטופלת. לופוס יש לכל מיני נשים בעלות אישיות שונה. כפי שמחלה בעלת שם מסוים תוקפת אנשים שונים. כי לופוס של אחת איננו דומה ללופוס של אחרת. משמע, יש לטפל בכל אחת על פי אישיותה החולה במחלת הלופוס. סביר להניח שמטרת הטיפול היא להשכין שלום בית בבית הגוף. בשורה התחתונה במחלה כרונית הטיפול הוא כרונולוגי, משמע, לאורך כל החיים. אכן כן, יש כאלה שטיפול רפלקסולוגי הוא טיפול מלווה חיים. בברכה שמוליק

../images/Emo140.gif ברוכה הבאה לפורום

שמחים שהצטרפת אלינו... לגבי הטיפול... אני תמיד כותבת לעצמי את הממצאים שעולים מכף הרגל, מצליבה זאת עם הנתונים האיבחונים ועם התנהלות החיים של המטופל ואז בוחרת לעצמי אסטרטגיה טיפולית ולאחר מס' טיפולים בוחנת אותה. אם נרכז את הממצאים שכתבת למעשה העלת בחורה המאופיינת ע"י אלמנט האדמה והמים שלפי מה שהבנתי המים מעט "השתלטו" על חייה... בנוסף, ישנם כאבים ו/או רגישויות ו/או סימפטומים במערכת השלד והשרירים, מערכת שתן וכליות וזה מסתדר גם מבחינת ההבנה של חייה- קריירה, עבודה לחוצה וכו'. אם נסתכל לרגע אני חושבת שנבחין שבעיקר "חסר" למטופלת אש בחיים, משהו שיקח אותה קדימה, יעורר אותה, יתן לה טעם נוסף בחיים אך יחד עם זאת יחזק אותה פנימית, יתן לה גמישות, בטחון וזה מוביל אותי גם למים שיצאו מגבולותיהם ולכן אני חושבת ששווה לבחון את האפשרות של "חיזוק" אלמנט האש והמים לעבוד על האזורים של עמוד השידרה, שלד ושרירים, מערכת שתן וכליות, ובהתחלה לתת לה את האפשרות להירגע ולהבין שהרפלקסולוגיה באה לעזרתה ואחרי שיווצרו "יחסי אמון" תוכלי לבחון שוב ואולי לבחור אסטרטגיה מעט יותר חודרת. מה דעתך?

eva58

New member
שיטת טיפול

תודה מעיין. בהחלט מסתדר עם תפסיתי. ד.א. את עובדת לפי הפנטגרם? מה שנראה שתוקע את הטיפול לא פעם ,זה ההתקדמות עם המטופל ,להראות לה שיש שינוי ,כמובן באם יש, מפני שלא פעם נדמה שהמטופלים עונים בשיטת הפלצבו,ואיני יודעת באיוז דרך להוליך אותם הלאה לאחר מספר טיפולים? אשמח לשמוע ממך.

היי ../images/Emo13.gif

אני עובדת בעיקר לפי הפנטגרם כי כך למדתי אך גם תמיד מסתכלת על ההוליזם ועל התמונה הכללית של המטופל שמולי. באופן כללי אין לי בעיה עם שיטת הפלצבו, העיקר שמשהו עוזר לא?
אך מעבר לכך תמיד להגדיר את מטרת הטיפול, ומעבר למטרת המטופל גם מהי מטרתך אני בודקת כל 3 טיפולים את מצב המטופל ולא רק ממה שהוא מספר ומשתף אלא בודקת את כמות המהצבורים ו/או הרגישויות, את צבע כף הרגל, האם משהו השתנה בריח, בעור, ברוגע של המטופל במהלך הטיפול, וכיצד הוא ישן/אוכל וכו'. כל נתון בחיים שלו יכול להעיד על שינוי ותהליך ולשם צריך להוליך אותו. מהי מטרת הטיפול מבחינתך עם המטופלת הספציפית הזו? מה עלה מכף הרגל? וכמה טיפולים עשיתם עד כה?

למעלה