לימודי ריפוי בעיסוק

אוריתא

New member
לימודי ריפוי בעיסוק

מתלבטת מה ללמוד - רציתי לדעת קצת יותר על ריפוי בעיסוק. אורית

ריפוי בעיסוק

מן הסתם מקצוע מופלא! ניתן לעבוד עם אוכלוסיות מגוונות (לדוגמא ילדים עם קשיי למידה קלים, ילדים עם איחור התפתחותי קל עד קשה, אנשים לאחר תאונות מחלות ועוד ועוד...) הדבר הנוסף שמופלא במקצוע הוא שצורת הטיפול תלוייה בך. האם את אוהבת לטפל דרך טכנולוגיה מסיעת, או פיתוח והתאמת הסביבה או לטפל דרך משחקים אומנויות או גינון.. אין סוף לאפשרויות העיקר שהמטרות ימומשו. מצורפים קישורים לאוניברסיטאות.

הקישורים ../images/Emo45.gif

יש לימודים גם באוניברסיטת תל אביב אבל האתר שלהם לא משהו בהצלחה

וגם לקחת בחשבון שזה מקצוע בלי

כסף

נכון מאד ../images/Emo127.gif

נכון שאין פרנסה גבוהה באופן עקרוני... אבל תמיד ניתן לעבוד באופן פרטי או להתחתן עם בעל אשיר לחלק עיתונים כהשלמת פרנסה.. אנחנו יצירתיות נכון טל

שריד

New member
ואם הבעל הוא מרפא בעיסוק ???

בתור מרפא בעיסוק ובעל של מרפאה בעיסוק אני יכול להעיד שאנחנו לא ממש עשירים. אולם להגיד שאין אלטרנטיבות יצירתיות להתפרנס ????? מספיק להתבשל במיץ ישנם מצבים קשים הרבה יותר

אפשר עוד מידע על הלימודים ???../images/Emo41.gif

שלום. אני מפורום אחר ובגלל זה השם. גם אני נמצאת בעיצומה של התלבטות בנושא לימודים. מאוד מעניין אותי תחום הריפוי בעיסוק וכמו כן חינוך מיוחד (מוגבלויות ונכויות) - רציתי לדעת אם יש אפשרות ללמוד את אחד משני הנושאים הנ"ל במסגרת לימודי תעודה /תואר שלא באוניברסיטה ובמסלול מקוצר (עד שנתיים) האם מישהו/י יודע/ת ? תודה מראש, שירלי

תודה בכל מקרה עדיין אין לי

תואר בשום מקצוע ומכיוון שאני עוד מעט בת 30 (.. ודודה...)
רציתי ללמוד מקצוע רציני בזמן קצר (לא יותר משנתיים) תודה על התשובה בכל מקרה.

לגבי חינוך מיוחד אני לא יודעת, אבל

ריפוי בעיסוק זה מקצוע שלומדים אותו יותר משלוש שנים, אז אולי זה לא מה שאת מחפשת...

אוקיי, חבל ........../images/Emo10.gif

כי זה תחום שמאוד מעניין אותי וגם חינוך מיוחד אבל בגילי (המופלג...) - עוד מעט 30 - חבל לי "לבזבז" 4 שנים לשם קבלת תואר בגלל זה אני מחפשת (וכנראה שאצטרך להמשיך לחפש) תחום אחר שאפשר ללמוד בו שנתיים (אפילו דחוסות) וגם לקבל תואר (ולא פיקטיבי... כמו מר בן-שבת... ) ראוי ומוכר בישראל. תודה לכן בכל מקרה על תשומת הלב. שירלי

בורה

New member
מה דעתך על להיות מטפלת?

לאומי בעל"ה שזה מוסד לילדים ונוער עם פגיעות מוחיות שמתבטאות בנכויות פיזיות ומנטליות קשות. להרבה מטפלות אצלנו אין אפילו בגרות אבל בעזרת ההדרכה מהצוות הפרא רפואי אנחנו עושות ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה וגם עוזרות לשפר הפרעות תקשורת. במוסדות לקשישים ואוכלוסיות מיוחדות בהם הצוות הפרא רפואי נותן אמון ןמנחה את המטפלים את יכולה כמטפלת לעזור ולהשפיע ממש כמו מישהו שלמד לתואר בשביל לעשות את אותו דבר. נכון, אין לנו את ההתמחות והידע של ה"מקצועיים" אבל יש לנו המון שעות עם הילדים לממש את כל המטרות והטיפולים שהם רוצים לתת לילד. אם יש לך המון המון אהבה ואת לא פוחדת מעבודה שחורה (האכלות, החתלות...) ושכר נמוך כדאי לך מאוד להיות מטפלת.

תודה רבה - את יכולה לתת לי...

עוד פרטים כמו : למי לפנות בנושא עבודה אצלם ? איפה לומדים להיות מטפלת (בתחום הזה)? תודה על העזרה, שירלי

בורה

New member
אני חולה עכשיו ):

וכך היה מצבי גם בימים האחרונים. ברגע שאחזור לעבודה אמהר לברר ולדווח. כל טוב

למעלה