לכל צופי שרלוק...

לכל צופי שרלוק...

איך אתם חושבים שעשו את ווטסון? הוא לא נראה לכם מעט חסר מושג? מפגר שנות אור אחרי הולמס? נראה לי שעשו אותו טיפה טיפש, לעיתים אני הבנתי מה קורה (כשזה היה ברור לכולם) ולו לקח יותר מדי זמן.

L e i a

New member
הכל יחסי

גם אריות טיפה איטיות ביחס לצ'יטה. אני אסביר:

העובדה שגם שרלוק וגם דמויות משנה בולטות בסדרה (מייקרופט, מוריארטי, נהג המונית ואיירין אדלר) מאוד חכמות גורמות לג'ון להראות "טיפש". זה גם בולט אצלו כי התפקיד שלו הרבה יותר משמעותי מלסטראד או גברת האדסון.

אם מתחשבים בזה, לדעתי הוא פועל חכם ומהר יותר מאנשים "נורמליים" שאין סיכוי שאי פעם יעקבו אחרי חוט המחשבה של שרלוק.

כשרואים סדרה הרבה יותר קל להבין מה קורה מאז להיות בכל סיטואציה (גם אחת בדיונית. אולי כי אין מילים מרחפות שעוזרות לנו לפתור תעלומות)

shaharEB

New member
מה שהתכוונתי לענות, רק שעשית את זה כל כך

הרבה יותר טוב

לא עשו אותו טיפש. עשו אותו נורמלי

אם תחשוב על זה, ג'ון הוא רופא צבאי. בנוסף הוא די שנון. בקיצור הוא "אובר קוואליפייד" בכל המובנים, אבל אם נדמה לעיתים שהוא מפגר אחרי שרלוק, זה רק כי שרלוק יוצא דופן.
שים לב שבפרק השני בעונה הראשונה, הבנקאי העיוור, ג'ון מנסה להתקבל לעבודה באיזושהי מרפאה. הרופאה שעבדה שם נראתה ממש מתפעלת מקורות החיים שלו. יחסית לבני אדם "רגילים", ג'ון די מבריק.
חוצמזה, בל נשכח את מה שיש לג'ון בשפע ושרלוק חסר - אינטילגנציה חברתית, אכפתיות ורגשנות. זו גם חוכמה, אל תשכחו.

אבל אני לא מדבר על הדברים האלו...

הם נכונים, אבל הם לא רלוונטים לסוגיית החוכמה של ווטסון.
הנק' שלי היא, שווטסון לא אמור להיות חכם במיוחד? כלומר, מעל לממוצע? לא חכם כמו הולמס אבל מספיק חכם בשביל להישאר במרחק מסוים מההתקדמות שלו. פה הוא פשוט מפגר בקילומטרים (אם אפשר להמיר את זה לדרך).

זה המצב, כמדומני.

ג'ון בתפקידו הוא העוזר של שרלוק. שרלוק לא מחזיק אותו לצידו בגלל העיניים היפות שלו, אלא כנראה בגלל שהוא עוזר לו ומעריך את דעתו. אני מתקשה לראות את שרלוק מסתדר דקה אחת עם ג'ון אלא אם היה מוכשר ופיקח דיו.
שוב, כמו שאמרתי, אומנם לא מבריק כמו שרלוק, אבל בהחלט נבון.
אגב, האמירה שג'ון "מפגר בקילומטרים" די מוגזמת, לדעתי... אשמח אם תביא הוכחות לדעתך מתוך הסדרה

טוב, אם....

הייתי זוכר דברים ספיציפים, הייתי נותן דוגמה. אני רק זוכר שהבעיה המרכזית שלי עם הסדרה (מעבר לעובדה ששרלוק קובע עובדות שיכולות להיגרם מדברים אחרים) היא שעשו את ווטסון פחות חחכם ממה שהוא אמור להיות. ברמה של "פשוטי העם" ורחוק משרלוק.
יכול להיות שאני אצפה שוב בעונה השניה לפני שהשלישית תתחיל.

עד שהשלישית תתחיל יש כל כך הרבה זמן,

שתוכל לצפות בה שוב אפילו יותר מפעם אחת. אפילו פעמיים, שלוש, 5000.

~מתוסכלת~

einat162

New member
אני חושבת ש...

שיש עניין של הקצנה בכוונה (להראות לנו כמה הדמויות ה"חכמות" הן מעל כולם) וגם הפרצוף של השחקן משפיע

יש לו פרצוף כמו של רופרט גרינט (זה ששיחק את רון ויזלי בסרטי הארי פוטר), ולי אישית הוא מזכיר קוף חוטם (google that).

למעלה