לרצות קשר ולפחד פחד מוות

חן1

New member
לרצות קשר ולפחד פחד מוות

שלום לכולם,
אני עוקבת אחרי הדיונים המעניינים כאן בפורום... איזה קצב... ואיזה כיף
.
אני בת 27, אף פעם לא היה לי קשר זוגי משמעותי. הרבה זמן לא רציתי, זה לא עניין אותי,
אבל עכשיו אני מתחילה לרצות ופשוט מאד מאד מפחדת.
עברתי חוויות מיניות לא פשוטות כילדה וכל התחום הזה רגיש, רגיש מיידי...
בנוסף ואולי זה גם קשור, אני בררנית, יודעת בדיוק מה אני מחפשת וגם יודעת שזה תוקע אותי.
אני די שמנה, לי בסדר עם זה, אבל זה לא תורם למציאת בנזוג (אם כי אני בתהליך ירידה מגניב
).
אני מצליחה מאד בעבודה, סיימתי לימודים, מסתדרת כלכלית והכל, רק זוגיות חסרה...
איך מתגברים על הפחד ומתחילים לרצות?

not lonely

New member
אמרת שעברת חוויות מיניות לא פשוטות בילדותך

חשבת ללכת לטיפול?
אולי את לא בזוגיות כי משהו עוצר אותך בגלל מה שעברת.

Light18m

New member
ברוכה הבאה!

מאחל שתמצאי את מה שאת מחפשת והכל יסתדר!
אולי אפילו אם תשתלבי בפורום זה יקרה

לפי מה שאת כותבת -

נשמע בהחלט מקרה שבו עזרה מקצועית רק תועיל (ואגב - הבנתי שיש זכאות לזה בחינם דרך קופ"ח!).
לא כי משהו פגום אצלך, ממשל לא. שלא תביני לא נכון! אלא כי נשמע שהתחום הזה באמת מפחיד אותך, ורגיש מדי אצלך (ובצדק, לאור חוויות העבר הטראומתיות), ולכן דורש סיוע של איש מקצוע.

Berethor

New member
Nothing to fear but the fear itself

אם את רוצה זוגיות פשוט תנסי לתגבר על הפחד שלך ממנה, זה אחד הדברים העיקריים שעוצרים אותך מלמצוא אותה.

לי את נשמעת מאוד אופטימית וקסומה

ממה את מפחדת פחד מוות? את מצליחה בעבודה ועם חברים, סיימת ללמוד ואת מכלכלת את עצמך בהצלחה. מעבר לזה, אתגר גדול (ולמי שירד במשקל - יודע כמה הוא גדול) של ירידה במשקל הוא כרגע בר השגה עבורך ואת מצליחה לרדת.
אז קודם כל כל הכבוד.
שנית - אם את מפחדת להיכנס לקשר זוגי כי יש לך חששות מהתפתחויות מיניות עתידיות, בגלל אי אלו דברים שקרו לך בעבר - זה אכן דורש טיפול מקצועי ואני מקווה שזה יעזור לך.
בנוגע לבררנות ואי ידיעה מה מחפשים - אני חושב שאנשים אינטיליגנטים, כמו שיש לרוב בפורום הזה ובאופן כללי אנשים בגילנו שראו עולם ומכירים הרבה סוגים של אנשים, לא יכולים להרשות לעצמם להיות בררנים לפני שהם התנסו. צריך להכיר, לצאת, לבדוק, לראות. אלא אם כן יש לך עקרונות ממש קשיחים כלפי בן זוג (דת, אידיאולוגיה, ערכים) לי לא נראה שיש טעם להיות בררן בין שיער ג'ינג'י לשחור, בין עשרה קילו לפה או לשם, ובין ציצי גדול או שרירים. בתכלס, את ההעדפות לומדים תוך כדי. בדיוק כמו אוכל

בהצלחה לכולנו

חן1

New member
אני בטיפול

היי אנשים,
תודה על התגובות.
אני בטיפול כבר לא מעט זמן
ומדברת שם על החוויות שעברתי,
אבל זה תהליך וזה לוקח זמן...
ובנתיים אני רוצה ומפחדת.
הבררנות שדיברתי עליה היא לא לצבע שיער או משקל,
אלא לסוג מסויים של אינטליגנציה.. אולי לאינטליגנציה רגשית... בגרות... רגישות... לא ממש יודעת.

אז את על הדרך הנכונה

אמרת בעצמך - זה תהליך וזה לוקח זמן.
קחי (ותני!) לעצמך את הזמן, היי סבלנית כלפי עצמך. יהיה בסדר, באמת שיהיה!

אני מבינה אותך וברוכה הבאה

אני חושבת שרק כשתרצי ממש חזק זוגיות
את תצליחי להתגבר על פחדים
וגם אני ממליצה לחשוב ללכת לטיפול בגלל חויות לא נעימות בעבר

לפעמים העבר שלנו תוקע לנו את העתיד...

כמו כן תבדקי אם עצמך האם את באמת רוצה זוגיות
או שאולי גם את,כמו כולנו
הושפעת מלחץ חברתי {ההורים לוחצים, לכל החברות יש בן זוג ורק לך אין}

איך מתחילים לרצות

בתור אחד שלא יודע עלייך כלום, ולא על החוויות שחווית בעבר, קשה לענות.
בכל זאת, מה שנדמה לי הוא שכדי להתחיל לרצות את יכולה לדמיין לעצמך את הדמיונות הכי מתוקים בנושא הזה.
פשוט לכי לחדר שלך, לבד, עם דלת סגורה, ותחשבי על התרחיש הטוב ביותר. על זה שאת מוצאת גבר, שאוהב אותך, שדואג לך, שאכפת לו ממך, שמשקיע בך.
גבר שיש מה להעריך בו, והוא גם מעריך אותך.
תדמייני שאתם ביחד, מטיילים, נהנים, מבלים, צוחקים.

יש כאלה שדמיונות טובים מדיי יכולים לגרום להם אכזבה כשהם ייתקלו בקרקע המציאות.
אצלך, נדמה לי, הדמיונות הטובים יכולים יותר להועיל מלהזיק. פשוט לכי על הדמיון הכי מתוק.

למעלה