מה דעתכם על העצות של מיכל צפיר?

קשר חדש

New member
מה דעתכם על העצות של מיכל צפיר?

מצטטת מתוך הכתבה שאבי צירף ולינק לכתבה אחרת מתוך הכתבה שאבי צירף.
משום מה, אבי טוען, שדרך האכילה של מיכל צפיר דומה לשלו. אני לא רואה את הקשר.

מצטטת:
"הפסקתי לעשות דיאטות" אמרה. "לא רציתי לרדת במשקל, אלא לעצור את הסיבות שגרמו לי לעלות במשקל. הייתי חייבת שינוי. להפסיק לאכול כשאני מתוסכלת, כשאני עייפה וכשפשוט יש אוכל לידי".

צפיר דבקה בתוכניתה החדשה, ורזתה בקצב מתון של 200-400 גרם בשבוע. בשנתיים וחצי היא רזתה למעלה מ-30 ק"ג, ושומרת על ההישג כבר חמש שנים. "הפעם זה אורח חיים" היא מסכמת. "זה לנצח".

עצות הדיאטה של מיכל:
* לא לצאת בלי משהו קטן לאכול בתיק.
* לתכנן את היום. אם בפניי יום ארוך, אני יוצאת עם קופסאות אוכל מהבית.
* רשמו כל מה שאתם אוכלים, ובלי לנשנש.
* לא להשאיר בגדים ישנים במידות גדולות בבית, כדי שלא יהיה לאן לחזור.
* הקפידו שיהיה אוכל בריא זמין בבית. אם זה קיים - אוכלים את זה, גם הילדים.
* לזרוק את ה"אויבים" מחוץ לבית.
* לא לספור קלוריות, אלא להתמקד בשיקום מנגנון הרעב והשובע.
* הקפידו שהאוכל שאתם מכינים יהיה טעים.
* כשאתם מתארחים, אל תגיעו בידיים ריקות, הגיעו תמיד עם אוכל מהבית שאתם יודעים שאינו משמין.
* לכו לקניות עם רשימה מסודרת וכשאתם שבעים.
* זיכרו: אורח חיים בראי לעולם אינו יוצא לחופשה.
* פנקו את עצמכם להעלאת המוטיבציה: בגד חדש לפעילות הגופנית, מוזיקה טובה.
* החליפו ככל האפשר טיגון באפייה.

Ron W

New member
מיכל
אני גם מדבר לעצמי, אבל לא בקול רם ברחוב ..

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=VVL7VLMPO74#t=340

בראיון אחר היא מודה שהתחילה עם ארוחת בוקר מסודרת

גם להרחיק אויבים נשמע טוב

לקנות בגד חדש - מעולה (אבל ממש לא לזרוק את כל מה שגדול עלי)
על היתר אני מוותר, כי העיקר להתאים את התפיסה לעצמך
וכן לא מדבר לעצמי בקול רם מדי גם בבית

כתוב במנטרות

ואני אענה במנטרה אחרת: אין חדש תחת השמש.
כל מה שכתוב ברור וידוע.
השאלה מה עושים עם זה?
האם מיישמים?
היא כנראה מיישמת.
להוריד לאט ובטוח, לרכוש הרגלים חדשים, לחיות בלי מלחמות אלא כסגנון חיים.
זה מה שהיא, כנראה, גם עושה.

avi5199

New member
מעבר למנטרות יש גם תכלס למשל יומן אכילה קפדני :

זה מועתק מתוך המאמר ב YNET :
"לנהל יומן אכילה:
בתחילת התהליך חשוב ביותר לנהל יומן אכילה. מומלץ לקנות מחברת יפה וחגיגית ולהתחיל לרשום. הרישום גרם לי להיות מודעת למה אני אוכלת, למתי אני אוכלת (שעה ביום), למדוע אני אוכלת (מצב רוח), לכמה אני אוכלת (כמויות) ועוד. דברים שרואים משם (מהמחברת) לא רואים מכאן. גם בשלבים מתקדמים של התהליך חזרתי מדי פעם לרשום, כאשר הרגשתי שאני מפספסת משהו או צריכה להתמקד ולדייק. ועד היום, בתקופות שבהן אני מרגישה שאיבדתי שליטה ושעליתי במשקל – אני חוזרת לרשום."
עד כאן מהמאמר.
לסיכום:
יומן אכילה +הקפדה על זמנים + על כמויות = דייטה.
וזה בדיוק מה שאני עשיתי.
ההבדל הקטן והיחיד זה שהיא רק לא כותבת איך היא קבעה מה לאכול ומה לא לאכול ואיזה כמויות לאכול. - ואיזה כמויות זה כבר חייב להיות מחושב בקלוריות אחרת לא מרזים מזה.

היא הצליחה וברור שיישמה מה שהאמינה בו

מיכל עשתה כמה דברים והתמידה בהם וזה הסוד.
ההתמדה.
כל דרך שמאמינים בה ומתמידים בה עובדת.
לדיאטה יש אין סוף פירושים ופרשנויות, לאו דווקא משוואה אחת נכונה.

קשר חדש

New member
יומן אכילה הוא לא תפריט עם כמויות

הוא קבלת נתונים על מה שהתבצע בפועל, כדי שאפשר יהיה להסיק מסקנות על דרכי התנהלות.
זה כמו רישום בבנק של ההוצאות וההכנסות. זה לא קשור לשאלה אם פעלתי לפי תקציב או שהוצאתי מה שבא לי.
היא כתבה במפורש: היא לא בדיאטה (במובן של תפריט עם כמויות). היא אוכלת לפי רעב ושובע. היא לא אוכלת מתוך סערה ריגשית או מתוך זה שדברים נמצאים לידה (אכילת טריגר).

avi5199

New member
לדעתי את מספספת את העיקר

יומן האכילה מיועד כדי לוודא שלא חורגים ממסגרת של מה שמותר לאכול. כלומר מהדייטה. או ממספר הקוריות היומי או ממספר הנקודות היומי של שומרימשקל וכ"ד.
אם היתה אוכלת לפי טריגרים הרגשות רעב ושובע... היא לא היתה זקוקה ליומן אכילה.
הרי אי אפשר לרזות מיומן אכילה שבו רשום : "אכלתי לארוחת בוקר שתי עוגות שתי גלידות ..." והסיכום הסופי הוא 3000קלוריות ליום.
חוץ מזה כתוב בכתבה שבנוסף ליומן האכילה היא היתה נשקלת כל שבוע.
היא ירדה 30 ק"ג שזה המון , (זה בעשרה קילו יותר ממה שאני ירדתי) , היא לא כותבת באיזה קצב היא ירדה, יכול להיות שהיא ירדה עשרה קילו בחודשיים הראשונים ואת העשרה נוספים בשנתיים הבאות.... או את כל השלושים בחצי שנה ואחרי זה רק שומרת ... את זה היא לא אומרת .
בכל אופן בדייטה של פחות מ 500 קלוריות ( 500 פחות מהכמות שנדרשת לשמירה על המשקל) בלתי אפשרי לעקוב אחרי ירידת משקל בטווח של שבוע כי השונות הטיבעית במשקל היא גדולה יותר מהירידה שיש בדייטה כזאת.
בנוסף בשיטה כזאת גם קל מאד לפספס את כמות הקלוריות היומית, גם אם משתמשים ביומן אכילה מאד מדוייק וקפדני, כי מראש כמות הקלוריות הידועה שיש בטבלאות בכל מאכל היא לא מדוייקת, וכל סטיה קטנה במשקל \בכמות של מה שאוכלים ואת כבר חורגת מהמסגרת הקלורית.

avi5199

New member
אי אפשר לנטר ירידה של 200 גרם בשבוע

זה בגלל שאם נשקלים בשעות שונות באותו יום , לפני או אחרי שתיה של כוס מים, או אכילה, או שרותים, זה כבר הבדל של יותר מ 200 גרם.
התנודה היומית של המשקל בין בוקר לערב היא יותר מקילוגרם שלם, אז בשבוע ירידה או עליה של 200- 400 גרם לא תורגש בכלל.
גם כשיורדים חצי קילו בשבוע קשה מאד לנטר את זה כל שבוע וצריך להשקל תמיד באותו יום באותה שעה ובאותו מצב.
אני במהלך הדייטה שלי הגעתי למסקנה שאין טעם להשקל כל שבוע ושקלתי את עצמי רק פעם בשבועיים.
מי שכותבת שהיא נשקלה כל שבוע וראתה תוצאות מהשקילה הזאת, זה חייב להיות רק בעזרת דייטה יותר כסחיסתית משאני עשיתי.

אפשר לראות ירידה של 200 גרם בשבוע

אפשר גם 400 גרם.
נשקלים באותה שעה, בדרך כלל בבוקר.
השקילה מעניינת כאשר היא נקודת יחוס לראות מגמת ירידה.
אין סיבה לעשות דיאטה "כסחיסטית" משום סיבה שבעולם.

קשר חדש

New member
אני יורדת כבר מספר חודשים חצי קג בשבוע

יש לי יום ושעה קבועים שאני נשקלת, בבוקר, לפני שאני אוכלת או שותה משהו, אחרי שהלכתי לשירותים. אני מעדכנת ביומן, כדי שאני אוכל לראות מגמה.
היו כמה שבועות שלא ירדתי בהם.
אבל ככלל, אני יורדת חצי קג בשבוע. לא רואה למה זה לא יכול להיות.
אני ודיאטת כסאח לא בדיוק חברים בלשון המעטה....
גם אני וספירת קלוריות לא הולכים יד ביד.

avi5199

New member
חצי קילו בשבוע זה פחות 500 קלוריות ליום ממה שנדש לשמירה על ה

על המשקל .
וזה הקצב שעליו אני מדבר כקצב הנוח ביותר שאפשר לעקוב אחריו ולנטר אותו.
אז אם את יורדת חצי קילו בשבוע זה מצויין.
גם אני כשעשיתי דייטה ירדתי בקצב הזה ולא יותר מהר מזה.
מה שכתבתי קודם זה שקצב נמוך מזה (למשל 200 גרם לשבוע) מאד קשה או בלתי אפשרי לנטר וקל לסטות ממנו.

אתה מתווכח על דברים שנראה שאתה לא מבין בהם

יומן אכילה מתאים לכל מי שמעוניין לנטר את האכילה שלו.
לכתוב בזמן אמת ולראות בהסתכלות כוללת מה דפוסי האכילה שלו שיתכן והוא לא מודע להם.
גם אנשים שכלתניים שבטוחים בעצמם כותבים יומן אכילה.
הדוגמה שכתבת מצויינת ומדגימה באופן מעולה את מה שכתבתי.

avi5199

New member
אני השתמשתי ביומן אכילה והצלחתי לרזות בעזרתו ולכן

אני די מבין למה הוא מיועד ואיך להשתמש בו נכון , ככה שיהיו תוצאות.
לכולנו ברור שאי אפשר לרזות בלי להגביל את הכמויות של האוכל, ושמטרתו של יומן האכילה לעזור לנו במשימה הזאת .
ביומן אכילה רושמים כל יום כל מה שאוכלים כולל כמויות כדי לנטר וגם כדי לפקח על הכמויות .
בשורה התחתונה חשוב גם לחשב או לבדוק אם הכמויות הם כאלה שיגרמו לי לרזות או לא לרזות אחרת לא נשיג את היעד.
אי אפשר לחשב את זה בלי לחשב קלוריות . וכאן אנחנו חוזרים לצורך בספירת קלוריות.
אני יודע מצויין מה זה יומן אכילה ואיך מרזים בעזרתו , כי אני בעצמי רזיתי בעזרת יומן אכילה מהאתר נטוגרין - שהוא יומן אכילה ממוחשב שגם מחשב את כמות הקלוריות היומי וגם את כל אבות המזון והויטמינים ( יש יומן כזה גם באתר גולינגו)

יש סיבות שונות לשימוש ביומן אכילה

יש סגנונות שונים והסברים שונים.
אתה השתמשת בסוג מסויים של יומן אכילה.

קשר חדש

New member
אתה מדבר על יומן אכילה כמותי

בעוד שניתן לרשום יומן אכילה, שבה לראות הרגלי אכילה.
יש אנשים שטוענים, שהם לא אוכלים כל היום ומשמינים. כאשר הם "נאלצים" לכתוב כל עוגיה קטנה שליד הקפה, ואת השאריות של האוכל שהילדים השאירו (כי חבל לזרוק), הם פתאום מגלים:
1. איזה סוג אוכל הם אוכלים בשעות השונות של היום. והאם הוא מאוזן מבחינת אבות המזון.
2. איזה מאכלים הם לא ספרו קודם, אבל בהחלט נותנים את אותותיהם בגזרת המשקל (עוגיות, שאריות וכו').
3. באיזה מקומות הם נוטים לאכול יותר. לדג' כשהם לבד/ כשהם בארוחה משפחתית/ בבית כשהם חוזרים מאוחר בערב מהעבודה והיו רעבים רצח כל היום.
4. באיזה מצב רוח הם היו כאשר הם אכלו (לפני האכילה, בזמן האכילה, אחרי האכילה).
5. איזו מחשבה עברה להם שנייה לפני שהם התחילו לאכול. (אצלי הרבה פעמים זה היה "אני לא אצליח").
6. באיזה מצב הם התחילו את הארוחה ואיזה שלב הם סיימו בסולם הרעב והשובע.
7. למה הם רצו לאכול דווקא את מה שהם אכלו (ראו בטלוויזיה, היה על השיש, דיברו על זה במשרד וכו').
8. האם האכילה כללה אכילה בלבד, או שהיא בוצעה יחד עם צפיה בטלוויזיה, האזנה לרדיו, צפיה ביוטיוב, קריאה בעיתון, קריאה וכתיבה בואטאפ, קריאה בספר.
9. איפה האכילה בוצעה בבית (במיטה, בסלון, במטבח, בפינת אוכל וכו').
10. האם האכילה בוצעה בישיבה או בעמידה.
11. האם האוכל שנאכל הוא אוכל שבושל/הוכן לפני האכילה או שהוא "אינסטנט" כמו קורנפלקס/מעדן/מנה חמה או שהוא הוצא מהקפאה והופשר במיקרו.

כמו שאתה רואה, יש המון מידע שניתן להפיק מיומן האכילה חוץ מהכמות. אפשר להגיע להמון תובנות על הרגלי האכילה האוטומטיים שלנו. כאשר יודעים מה הם הרגלי האכילה האוטומטיים שלנו, אפשר לנסות לקבל עצות של אחרים, איך אפשר לנהוג אחרת באותן הנסיבות. לבחור אחת הדרכים ולהתחיל לנסות, ולבחון מחדש, לאחר הניסוי, האם צורת האכילה החדשה, יכולה להפוך להרגל חדש, שיחליף את הישן.

לדג' אם אתה מגלה שהרבה מאד אכילה מתבצעת בסלון מול הטלוויזיה, במצב עייפות. ניתן לשקול הקדמת הארוחה, כדי להגיע לשעת העייפות לא רעבים. אצלי לדג' אם אני גם רעבה וגם עייפה, יהיה לי קשה מאד להפסיק לאכול בשובע נוח. עדיף בעיני לאכול כשלא עייפים, וכשעייפים ללכת לישון.

כל שינוי הרגלים כזה, "חוסך" המון קלוריות. רק משינוי הפריסה של הארוחות במהלך היום, ניתן "לחסוך" המון קלוריות. אם הגעה למצב של רעב גדול, אחרי שעברו 6 שעות מהארוחה הקודמת, גוררת אכילה מוגברת, וקושי להרגיש שובע. אכילה מוגברת=אכילה שהיא שיותר מאשר סך האוכל שהיה נאכל, אם אחרי 3 שעות היו אוכלים ארוחת ביניים, ושלוש שעות לאחר מכן, בזמן ארוחת הערב, היו מרגישים קצת רעבים ולא רעבים בטירוף, ולכן היו אוכלים בהתאם ומגיעים בקלות יחסית לשובע נעים.

Ron W

New member
לפעמים נדמה לי שמחפשים להסתבך במקום לאכול ארוחות מסודרות

מעולם לא ספרתי קלוריות או חשתי צורך הגיוני לרשום כל ביס
כשאני חורג אני מודע לזה מצויין. כי בבסיס לכולנו יש מבנה ארוחות מקובל
בוקר צהריים ערב בצלחת עם מנת תוספת או מנה ראשונה
מעבר יש ארוחות שמוגדרות קטנות כולנו יודעים מה גודל המנה המתאימה לנו.
אם כל מסעדה יודעת מה היא מנה מקובלת לאדם בוגר, למה להתחכם?
יש במלונות ארוחת early breakfast של שתיה חמה ועוגיה וכולנו מכירים ארוחת לילה
כל נסיון להמציא מדדים אחרים כדי לנשנש קצת גורר בלבול והשמנה למי שיש נטיה
רוב ההשמנה שלי לפחות היא לא ממנה גדולה מדי אלא מהפרזה משמעותית
בין הארוחות ושבירת מבנה הארוחה בכמויות. ארוחות מסודרות הן השאיפה והבסיס.

אם זה כל כך פשוט אז

למה אתה כל כך מסתבך?
למה אתה מעלה במשקל ומוריד?
למה אתה מחפש פתרונות במקומות שאתה יודע שלא מתאימים לך?
למה אתה לא עושה בדיוק את מה שאתה רוצה?
נראה כאילו אתה הוא זה עם התירוצים וההסברים.

Ron W

New member
מעולם לא הסתבכתי בדרך לרזות וכן שמרתי תקופה משמעותית

לדעתי לא הוגן לשאול למה השמנת - לא האשמתי איש בהשמנה
ומאידך גם לא חשתי אשמה על ההשמנה שלי. הרווחתי אותה וקניתי
כל גרם ביושר $ תרתי משמע הבטן שלי שווה הון.
הסתבכתי בדיוק משום שחרגתי ממבנה הארוחות והצלחתי בזכותן
לא חיפשתי פתרון - הצעתי לא להסתבך כי הפתרונות המפותלים לספור ולרשום,
נקראים לי מייסרים ומעיקים יותר מדרך המלך שרוב העולם בחר בה
לעובדה שהצעה לארוחות מסודרות לא עולה די וזוכה לזלזול יש תרוץ?

ארוחות מסודרות הם המובן מאליו

בד"כ אנשים אוכלים אוכל בארוחה וזה באמת דבר חיוני וחשוב מן הסתם.
מעבר לזה הם אוכלים בין ארוחות, מנשנשים, אוכל באירועים חברתיים למינהם.
אוכלים עוד כי זה טעים ועוד כל מיני הסברים שהם בעצם הסבר לוגי למשהו שכבר נעשה.
פותחת הודעה חדשה בעניין.
בוא נבדוק, האם זה כל כך מובן מאליו ארוחות מסודרות במהלך היום?
נראה מי יענה לשאלה ולאתגר.

למעלה