מה הספר האהוב עליכם בתנ"ך?

צורי80

New member
ישעיהו

במיוחד מפרק מ' וצפונה אם כי איוב גם מדהים אם כי קשה תרתי משמע וגם ירמיהו ומלכים הם משהו בקיצור קשה להחליט

אריק7554

New member
ספר איוב

הוכחה לכך שאלוהים נהנה לשחק איתנו כמו ילדים עם בובות

אביב ש

New member
כנראה שבראשית וכל המיתוס..

אני גם מאוד מתחבר לכל מה שיש בו נבואות נחמה+ שיבת ציון.

שאלה לא קלה.

לך בעצמך היה קשה להחליט. אולי ספרי שמואל ומלכים, שהם סיפוריים ברובם, ויותר קלים להבנה, לכאורה.

Fairywitch

New member
אין ספר, יש סיפורים-

סיפור יוסף במקום הראשון. אני אשכרה בוכה כשהוא מתאחד עם האחים... סיפור משה (מהלידה עד יציאת מצרים. במדבר כבר קצת פחות). וכמובן סיפורים שנשים הן הגיבורות- רות, יעל, וכמובן חנה (קוראים לי חנה...).

מוֹרני

New member
תהילים

בספר תהילים משבחים הרבה מאוד את ה'. ובלי שום קשר,אני אוהבת מאוד את סיפור יוסף ואחיו את עקידת יצחק.

אני לא אוהב,

לאהוב זה לא כל כך התחום שלי. בטח לא כשצריך לאהוב ספר מהתנ"ך יותר מהשני. ושיר השירים הוא קודש קדשים, כמאמר ר' עקיבא. ותגובה לחנה - מה בדיוק את מוצאת בתנ"ך?

Y. Welis

New member
שיר השירים. בלעדיו לא היתה שירה

עברית של רגש. זה הבסיס הכי בסיסי לכל מה שבא לאחר מכן בספרד, איטליה, אירופה ואח"כ חזרה לארץ. לדעתי הגירסה שיש לנו בתנ"ך חלקית ולא שלמה (וסביר שגם משובשת), ושם מחברה לא ידוע (הפסוק הראשון 'שיר השירים אשר לשלמה' כנראה מאוחר יותר, ואולי הוא שהציל את הספר מאובדן) אבל למרות כל זאת - איזו יצירה! בתחום הפיוט, זו הפיסגה היחידה ששרדה מהתקופה ההיא.

שיר השירים היה לאחד ממקורות ההשראה

החשובים של חמי - יעקב נאמן זז"ל שיצר מגזרות נייר רבות לכבו פסוקיו אצרף מגזרות אחדות ואתחיל ב"ברח דודי ודמה לך לצבי..." צפורה דור שני לגוזרי נייר

יודיX3

New member
אין ספק ספר יונה

המלמד את כולנו להיות בני אדם ולא להתיימר להיות אלוהים.

למעלה