מזל טוב לרגל הופעת הפורום

מזל טוב לרגל הופעת הפורום

שאלה ראשונה: מה ההבדל בין הומאופתיה קלאסית להומאופתיה רגילה והאם ניתן לטפל באמצעותה בהפרעה אובססיבית כפייתית (OCD) ו/או דלקות גידים. תודה לתשובה נחום

שלום לך נחום ותודה על השאלה

אתה השאלה הראשונה לפורום שלי ברוך הבא ואשמח לענות. אכן קיימות כמה אסכולות הומיאופתיות הראשונה והמקורית שנקראת הקלאסית וכל האחרות. בשיטה הקלאסית בחירת התרופה נעשית על סמך כל האדם, מצבו הכרוני, האופן בו המחלה - הסימפטום מתנהגים, עברו הרפואי, נסיבות חייו בהן הוא נתון, העדפותיו, דחיותיו, אופיו ועוד כל מיני משתנים רלוונטיים לצורך בחירת התרופה. התרופה שנבחרת באופן אישי עבורו מעוררת את כוח הריפוי שבתוכו והגוף עצמו מחולל את הריפוי בתוך פרק זמן סביר. נטילת התרופה תמיד תהיה דרך הפה ולרוב באופן חד פעמי. בגישות האחרות מה שנקראות מודרניות ההתייחסות היא כמו ברפואה הקונבנציונאלית ומכוונת אל הסימפטום המציק ולרוב מבלי להתייחס אל מניעיו הנסתרים. פעמים רבות התרופה ההומיאופתית היא למעשה קוקטייל של כמה תרופות הנלקחות בנפרד או ביחד ולאורך זמן ממושך. כמו כן טיפולים חיצוניים כמשחות, טיפות וכדומה. יש עוד שיטה שהיא עוד התחכמות של הומיאופתיה מודרנית והיא נקראת הומוטוקסיקולוגיה ולמעשה זו שיטה שמתכוונת לטיהור הגוף מרעלים בעזרת חומרים מדוללים ובזריקות. גם כאן אין התייחסות אל האדם שעומד מאחרי הסימפטום. אם תרצה תוכל להכנס לקטגוריית המאמרים שלי שעדין אינה מלאה אך תוכל למצוא בה חומר ראשוני שיעורר בך מחשבה. בנוגע ל ocd ודלקות הגידים, כן כמובן שניתן לטפל באלה, אך כפי שהינך כבר מבין אני צריך לראות את האדם שעומד מאחריהם. תסמונת ocd היא עמוקה וכרונית ודורשת התייחסות מתאימה. גם דלקת בגידים שהיא יותר אקוטית בטבעה מתיישבת על הרובד הכרוני העמוק יותר ומשרתת מניעים כמוסים של הגוף. אתה מבין הגוף חכם הרבה יותר מכל הרופאים גם יחד. אם תחפוץ באינפורמציה נוספת אני שלך. אליש.

מזל טוב ../images/Emo13.gif

|כןתודה רבה לך עמית. אתה מוזמן לבקר

ולכתוב. אם תמצא זאת לנכון אנא ספר גם לאחרים על קיומו של הפורום. ברכות ושפע מכל טוב.

למעלה