מחפשת שותפות לגיל המעבר

מחפשת שותפות לגיל המעבר../images/Emo2.gif

שלום לכן. אני מבקשת לפתוח דיאלוג בין הנשים שחוו ועדיין את "נפלאות גיל המעבר" אני בת 52 די חדשה "בתחום" אבל מלאת שאלות וקשיים להבין מה אני עוברת. אף תשובה לא הייתה אמיתית או מספקת תמיד קראתי את הנשים מתוסכלות מהמענה. יתר על הכן הפורם של תפוז מנוהל על ידי רופא שפשוט לועג לשאלות הנשים.
ואני פונה ושואלת: האם יש נשים שיכולות לשוחח איתי מכאן ולסייע לי מ"ניסיונן" ובכלל? תודה לכן יום טוב
ריקי

ברצון

ותיקה בתחום - כבר 11 שנה - התחלתי מוקדם. דבר הכי חשוב - קחי זאת בקלות. תקופה טובה - סוף סוף אין את אי הנוחות של המחזור, את החשש מהריון. זכרי - הרווחת את זה ביושר.

אלו השלכות?

גלי חום? אני לא לוקחת הורמונים ולא תחליפים, אני לוקחת משהו אחר מסיבות אחרות, כדור שאמור להעלות את גלי החום. גיליתי שאם אני מרגישה תחילתו של גל חום ואני מייד, במקום להלחץ, עושה הרפייה - הוא חולף עובר במהירות. עליה במשקל? נכון, עליתי במשקל, לא בצורה רצינית, אך אני לא השגחתי על תזונתי ולא עשיתי ספורט. תשגיחי, תתעמלי וגם אם קצת תעלי - זה חוקי. אני לא רואה בגיל המעבר תקופה בעייתית בכלל, אני מקבלת אותו והוא מקבל אותי.

קודם כל תודה!../images/Emo24.gif

וזהו! עוד לא "מקבלת אותו"
וכנראה שהוא כבר קיבל אותי..........

eieee

New member
ריקי יקרה-יש ספרים מצויינים בנושא הזה:)

יש ספר מעולה של ד"ר כריסטיאן נורת'ורפ שהיא גניקולוגית ועוד הרבה דברים נוספים שכתבה ספר על גיל המעבר, יש ספר נוסף שאולי נתקלת בו בסטימצקי שנקרא "גופה של אישה תבונתה של אישה" אם תרצי שאבדוק לך את שם הספר תעדכני אותי כאן ואשלח לך אותו במסר, יש לה גם אתר אינטרנט, את לא לבד יש המון חומר על כך באינטרנט ובכלל! אני בטוחה שיש מפגשים שקשורים לנושא הזה, את מוזמנת בלי קשר לשתף גם בקומונה בניהולי-תסמונת קדם וסתית-תמיכה לנשים, אני מניחה שיש סיכויים שאת מכירה אותה:) ערב נפלא לך, עינת

איזה שאלות את רוצה לשאול?

אצלי המחזור הפסיק בגיל 53 ונעלם לגמרי, הרופאה שלי לא המליצה לי על הורמונים,אלא על כדור טבעי. קוראים לו פמינול והוא עשוי מצמח "קוהוש שחור" את יכולה לחפש את הכתבה על הצמח הטבעי הזה בגוגל. מאוד עוזר אם לוקחים אותו כמו שצריך. לקחתי איזה חצי שנה וכל גלי החום הפסיקו,עשיתי קצת הפסקה והשבוע שוב התחלתי כי חזרו הגלים. בכללית אין לי הרבה בעיות חוץ מגלי החום. רק צריכה להרזות קצת ולעשות יותר התעמלות והליכה"זאת בהמלצת הרופאה

אין לי גלי חום../images/Emo140.gif

יש ירידה בחילוף חומרים יש עליה במשקל 2-3 קילו שהם עבורי סוף העולם והמון תחושות שאני לא מצליחה להתיידד אתם יותר רגשית מאשר פיזית. תודה יקרה

eieee

New member
תנודות במצב הרוח:)

ריקי יקרה:) בנושא המשקל צריכים להבין כי אכן יש עלייה קלה במשקל ואפשר להתמודד איתה, אלו שיטענו כי עולים יותר הם אלו שאוכלים יותר, בדומה להפסקת עישון כבד לאחר שנים-אנשים טוענים כי בגלל הסיבה הזו הם עלו 15 קילו אך הם פשוט החליפו סיגריות באוכל, מאוד פשוט, אז יש את מה שהגוף מעלה ויש את מה שאנו ממשיכים למלא בעצמנו:) אז במשקל את בטח יודעת מה לעשות עבור זה, תזונה נכונה ובריאה יותר ויותר ספורט. ספורט נוסף שיכול לעזור לך בנושאים הרגשיים הוא תרפייה במדיטציה ורפואה משלימה, מה שכן לא ניתן לברוח מכך שבאופן טבעי התנודות במצב הרוח בגיל המעבר וכן גם בתסמונת הקדם וסתית מגיעות פשוט ממתח, כאשר אישה מוכנה לפתור את הבעיות הרגשיות בחייה לא יידרש מאמץ אחר מלבד עבודה פנימית, אולי זה הזמן להתחיל להתמודד עם עניינים לא פתורים שצברת במחצית הראשונה של חייך, ביחסים עם המשפחה ועם קרובים אלייך, אולי ברצון לשינוי, אולי בעמידה מול רצונות אחרים שעומדים בניגוד לרצונות שהיו לך פעם, חשבון נפש כזה של אמצע החיים.. נושא לחשיבה ועבודה:) חיבוק, עינת http://www.tapuz.co.il/communa/usercommuna.asp?communaid=38713 קומונת תמיכה לנשים-תסמונת קדם וסתית

מצטרפת לדברי עינת

הרבה מכך הוא בראש שלנו. אשה שלחוצה וחוששת מגיל המעבר, לא פעם מוצאת נחמה באוכל ואז התוצאה ברורה. חוץ מזה יש מה שנקרא "הנבואה שמגשימה את עצמה" - את דואגת מפני עלייה במשקל - אז זה מה שיקרה. את לא דואגת מפני גלי חום - אז הם פחות מופיעים. ריקי, קראתי פעם שכתבת משהו על "הפרעות אכילה" - זה אומר לי שנושא האוכל והעלייה במשקל הוא הנושא החשוב אצלך, כך שטבעי ששם יהיה הקושי שלך. תלמדי לקבל את עצמך ויקל לך. תעשי לעצמך אימון של קבלה עצמית. את בן אדם מקסים ותוספת קלה למשקל לא תשנה את אופייך. יש אומרים ש"נשים בגיל המעבר תמיד עולות במשקל" - יש לי כמה שאלות על כך: האם כל הנשים עולות במשקל? האם הוכיחו במחקרים ש 100% מהנשים עולות במשקל? מי קבע קביעה זו? נשים בגילאים אחרים לא עולות במשקל? מי אמר שעלייה מתונה במשקל היא רעה? ידוע לי שהרופאים מתסכלים על מי שעולה יותר מ- 5 ק"ג בשנה, כמקרה שדרוש תשומת לב. מכך, שעליה פחותה אינה בעייתית מבחינה רפואית. מבחינת ההרגשה של האשה ששמנה ב2 ק"ג - זה בידיה להרגיש כך או אחרת. שולחת לך
שיעזור לך לחבק את עצמך.

יעל יקרה ../images/Emo24.gif

אני לא מסתתרת. הנושא תמיד העסיק אותי ועכשיו הוא מתפרץ לנוכח העליה במשקל. אני ממש לא מתחברת למה אומרים לא לכותרות ולא לאמונות אני מודדת את עצמי ולכן אני חשה חסרת אונים. תודה.

אולי ...

תוכלי להעזר בקבלת הנחייה בדימיון מודרך ו- N.L.P. - כלים אלו יכולים לעזור בהרבה תחומים ומניסיוני - לקושי שלך - זו דרך טובה. אוסיף פרטים במסר.

eieee

New member
יעל, עכשיו תורי להצטרף לדברייך:)

כפי שכתבת בין השורות ועליהן, עלינו תמיד: לסמוך על עצמנו כנשים, לשאול שאלות ולא לקבל לא לבעיה כתשובה, מה שנכון לאחרים לא בהכרח יכול להיות טוב לנו, להפעיל שיקול דעת לגבי גופינו, תודה לך על התוספות-את מוזמנת לתת כלים וטיפים בקומונה, אשמח מאוד:) המשך יום נעים לכולנו, עינת

למעלה