מים בברך

jethro1982

New member
מים בברך

לפני 5 חודשים נפצעתי בזמן ריצה: כמה שעות לאחר הסיום התחלתי להרגיש כאבים בברך. בימים הבאים המשכתי לעשות ספורט כאילו כלום לא קרה והכאב החמיר. הברך התנפחה (אך לא התחממה). על אף שהענקתי לה מנוחה משך 3 חודשים, תהליך ההחלמה היה מאוד איטי.

החלטתי סוף-סוף לבקר רופא מומחה, שהוציא לי מים מהרגל, הזריק סטרואידים ונתן לי "שיעורי בית" בדוגמת תרגילים שכדאי לבצע. הכאבים פחתו במעט אולם לא חלפו לחלוטין. גם הנפיחות פחתה מעט.

לפני יומיים התאמנתי בבית, ונראה שביצעתי תנועה לא נכונה עם הברך, כי היא החלה לכאוב יותר מקודם והפכה רגישה ונפוחה יותר. האם זה סימן ששוב יש מים בברך? האם שוב צריך ללכת לרופא להוציא? האם יש חובה להוציא? האם לא למדתי לקח ולא הענקתי מנוחה מספקת לברך, או לא הקדשתי זמן מספק לחיזוק שריר ארבעת-הראשים ושריר ההאמסטרינג?

שאלה נוספת – רוב הזמן אני עובד בעמידה (מול המחשב). האם עובדה זו עשויה להאט את תהליך ההחלמה ועדיף שאעבור לתנוחת ישיבה לתקופה הקרובה?

תודות רבות!

מים בברך

שלום

במידה והרגישות והנפיחות נמשכת מממליץ שתחזור אל הרופא המטפל.
יש להבין מהם מנגנוני הפציעה ולטפל בהתאם.
מכיוון שלא ניתן להעריך לפני בדיקה מקיפה - לא אוכל גם לייעץ לך מעל פורום זה לגבי תנוחת העבודה. באופן כללי מומלץ לשנות תנוחה ולבצע מנוחות קצרות בזמן העבודה.

ממליץ שתבקש מהרופא הפנייה לפיזיותרפיה שם, לאחר בדיקה מקיפה, יהיה ניתן לייעך לך לגבי אופי פעילות, עומסים, וחיזוק במידת הצורך.

שבוע טוב

ערן

למעלה