מעבר ליומיות

lola1996

New member
מעבר ליומיות

שלום, אני נמצאת בבסיס סגור כרגע ואני שוקלת מעבר לבסיס פתוח בעתיד.
כן חשוב לי לעשות תפקיד משמעותי גם ביומיות. האם ההרגשה הכללית בקריה של כולם לא טובה? מבחינת אנשים ושירות לא משמעותי? כי כן בא לי שיהיה לי כיף.
האם יתנו לי לעבור בעתיד אם אני ארצה?
ומעניינים אותי תפקידים כמו משקית דוברות של חהא ומאבטת ביטחון מידע של חהא.

noboya

New member
יומיות

אני עשיתי את המהלך ההפוך, הייתי ביומיות ועברתי לבסיס סגור.
יש תפקידים משמעותיים ביומיות, תוכלי למצוא תפקיד עם המון השפעה ונורא חשוב.
אבל, וזה אבל גדול, בבסיסים הפתוחים שבהם אני הייתי התחושה היא כמו בתיכון (בחלק של החפ"שים, בחלק של הקצינים התחושה הרבה יותר רצינית) וקשה מאוד לשמור על מוטיבציה גבוהה כשרוב שאר החיילים בדרגה שלך מחפשים רק איך להגיע יותר מאוחר ולצאת יותר מוקדם, לא לעשות שום דבר קשה או מסובך, לעשות שטויות וכו'...
כיף בבסיסים האלה, יש אנשים נורא חברותיים, יש יותר אירועים מבבסיסים סגור ויש יותר חופש במה שנוגע לזמן החופשי.
לגבי מעבר בעתיד, קחי בחשבון שככל שיתרת השירות שלך יותר קצרה פחות ירצו שתעברי, ולא משנה לאן. גם פחות ירצו לקבל אותך בתפקידים משמעותיים.
יש כאן נציג של מתנדבים חה"א בפורום, אולי הוא יוכל להכווין אותך לתפקידים שאת מחפשת..
&nbsp
מקווה שעזרתי, בהצלחה.

lola1996

New member
התלבטות

אז ההרגשה הכללית בקריה זה לחץ בית? כי אני כן רוצה להיות עם אנשים וחבר'ה וגם בתפקיד משמעותי אבל גם לחזור הביתה בסוף היום.
אני בבסיס סגור ופוחדת לעבור ולהתחרט ולפספס חוויה אבל מצד שני מאוד קשה לי שהוא סגור, מחניק לי..

noboya

New member
לא רק לחץ בית

יש מקרי קיצון בכל מקום - אבל בקריה יש לך סיכוי טוב יותר למצוא אנשים שבאים לצבא בעשר או 11 וחוזרים הביתה אחרי שעה, נטו מתוך עצלות וזלזול. הבעיה היא שהמפקדים מתעסקים בכל כך הרבה דברים שלפעמים הם יעדיפו לעבוד טיפה יותר קשה מלהתמודד עם החייל הנ"ל.
לגבי החוויה אני ממליץ בחום על בסיס סגור - ביומיות את פוגשת אנשים ביום וחוזרת הביתה, החיים מחוץ לצבא ממשיכים ולאט לאט נראים יותר חשובים מהתפקיד בצבא - הולך ונהיה מחניק יותר. בבסיס סגור את נשארת עם אותם האנשים גם לשעות הפנאי וככה רואה ומתמודדת עם דברים שבדרך כלל מוסתרים מתחת לפני השטח...

למעלה