מעקב טיפולים

efrat791

New member
מעקב טיפולים

איך אתם מנהלים את הטיפולים שלכם (אם בכלל)? - מבצעים תשאול בפגישה הראשונה? תשאול מובנה או שיחה זורמת? - יש לכם דוח מעקב שאתם מעדכנים בתום כל פגישה? - מנהלים באופן ידני/ ממוחשב? אשמח אם תשתפו.

היי ../images/Emo13.gif

מעקב טיפולים... נושא חשוב ... אני חושבת שכל מטפל צריך ומחוייב לעשות מעקב טיפולים במעקב יכול לבוא לידי ביטוי בכרטיסיות, בקלסר בו שומרים את החומר הרפואי או בתוכנת מחשב... בטיפול הראשון אני מתשאלת בקצרה את המטופל על סיבת הגעתו לטיפול, מהי מטרתו, מעט על מצבו הבריאותי ואורח חייו אך לא "מציקה" יותר מדי ואני משתדלת שזו תהיה שיחה זורמת כדי לשבור את הקרח וכדי שהאוויה תהיה נעימה יותר. במידה והמטופל החליט שהוא מעוניין בסדרת טיפולים, בפגישות הבאות אני יותר שואלת ומתעניינת, דברים חדשים עולים וישנה התפתחות ויותר פתיחות מהמטופל. מנסיון וטעיה למדתי שמטופלים מרגישים יותר נוח ויותר טבעי לחלוק ולשתף על חייהם לאחר הטיפול הרפלקסולוגי (כמובן לאחר ההתאוששות) בעבר היה לי קלסר שבו היה השאלון של כל מטופל, אסטרטגית הטיפול בה בחרתי להתחיל, לעיתים ציור כפות הרגליים, נקודות איבחוניות חשובות ובכל תום טיפול הייתי רושמת לעצמי את הנתונים שעלו ואת מה שהמטופל שיתף אותי. ככל שיש יותר מטפלים כך תוכנת המחשב יותר יעילה
יש היום תוכנות רבות שתומכות מעקב טיפולים אבל כהתחלה תוכנת האקסל יכולה לעשות את העבודה... בהצלחה!

למעלה