מפגש רעיונות כאן בפורום

מפגש רעיונות כאן בפורום

שלום, כאן בפורום אנו נפגשים אנשים מטפלים וכל אחת ואחד מציג גישה טיפולית קצת שונה ולפעמים לחלוטין שונה המושגים שונים וראית המחלה בביטויה בגוף שונה . לדעתי זו הזדמנות לפוגוש להכיר וללמוד מעט על דרכו של האחר . אני הקטן למדתי בהנאה מרובה אצל שמואל זיידל ואתן לו את הכבוד להציג את תורתו האחרים מוזמנים להציג מי בקצרה ומי שיבחר ירחיב וכך נחשף כולנו לרעיונות חדשים גישות שונות וזו תיהיה הדמנות טובה להכיר מעט יותר את משתתפי הפורום. מעבר למורה מורה שלמדו אותנו אנו מביאים את עצמנו ותפיסת עולמנו למפגש הטיפולי ואותו אשמח לפגוש כאן בצורה ממוקדת . מקווה שהרעיון יתקבל ויתפתח . בברכה דניאל

הרעיןו מתקבל בברכה, אז אולי תספר לו אתה

על גישתך?

גשתי הלא קובעת בנושא טיפול

נכון , אני הצעתי את הכפפה והנה אני מרים אותה דעתי האישית בנושא טיפול היא מאוד פשוטה בתאוריה ועבורי כרגע לא לגמרי נגישה באופן המעשי . אני אסביר בחוויה האישית שלי לא באמת חשוב איפה לוחצים לכמה זמן ואילו צרופי מצרפים האם זו השיטה הזו או אחרת ,בחווית הלימודים חשובה הקבוצה והמורה השיטה לדעתי היא שולית מטרת הלימודים היא לפתוח את הראש והנפש לאפשרות שטיפול ריפוי הקלה אפשרים והאמונה הזו מדביקה את המטופל ויחד נוצר שינוי קראו לזה אינטואיציה קראו לזה מחשבה יוצרת מציאות לא משנה העיקר שזה עובד ומהנסיון המועט שלי זה עובד וכל המילים מיותרות כמעט. ומנסיונם של רבים אחרים זה עובד ואני מאמין להם ומשם שואב את הכוח לטפל בשיטה שהנחילו ברגע שהמטפל מקבל את ההיגיון הטיפולי שאר המחסומים נופלים והריפוי אפשרי אין פה זלזול כלל וכלל לא במרצה ולא בשיטה לגמרי לא הלימודים הם מסלול הכשרה לאותה נקודה שהמטפל יבין יפנים שהכל אפשרי וברמה המאוד פרקטית לפתח את האומץ להזמין מטופלים לקבל הכשרה נסיון מעשי סטאז' וכל השאר. המטופלים רוצים דברים ברורים לוחצים על האצבע מועבר מסר לראש דרך עמוד השדרה והוא מפנה תשומת לב וריפוי לאיבר שזקוק לריפוי , כך אני מסביר למטופילם ולרוב הם מקבלים זאת לרוב מתוך החוויה הנעימה ואולי השיפור שחשו בחוויה האישית שלהם. ואולי המטפל מתחבר לכוח עליון והוא יוצר את השינוי? אולי למה שאלתי את שאלתי כאן בפורום ? הראושנה כדי להחשף לרעיונות חדשים ולבנות מהם הקשרים חדשים אצלי בראש ולהעשיר את הטיפול וכמובן אולי ליצור תגובה דומה אצל משתתפי הפורום . ובנוסף לשפר להכיר את חברי וחברות הפורום . בברכה דניאל

כל מה...

כן חשוב איפה לוחצים וחשוב הרבה יותר איך מבצעים. בטיפול רפלקסולוגי המטפל מעביר כוונות באמצעות כפות ידיו. הפרוש למה שלמדת הוא שלך בלבד ואין אפשרות להנחילו לאדם נוסף או לרבים. אני מלמד שיטה קואורדינטיבית שניתן להנחילה לך ולרבים כמותך. במקביל למוזיקה אני מלמד לבצע מוזיקה רב קולית - בו זמנית. כבודו של החליל והקלרינט הוא ביכולת ההפקה של צליל אחר צליל ואין ביכולתם להפיק שני צלילים בו זמנית. זה מתאפשר בכילים ההרמונים כמו פסנטר, נבל, גיטרה ונגינת המנצח על כל התזמורת. דניאל אתה מדבר על פסטורליה אישית שלך שכבודה במקומה מונח... נראה לי שכאן בפורום אני המורה היחיד המדבר שווה בשווה עם תלמידי ועם דעותיהם של תלמידי מורים אחרים. הוותק שלי והמסה המצטברת שלי מאפשרים לי לעשות זאת כאן בבחינת מקרב רחוקים...אינני יכול כאן מעל דפי הפורום ללמד את הרפלקסולוגיה הקואורדינטיבית שכתבתי אותה בשני ספרים והשלישי בדרך. חשוב לי עד מעוד לנסח את הגיגי כך שיהיו מובנים קודם כל לי עצמי, לתלמידי ולקוראים אחרים ושתהיה להם מנת לימוד עצמי. עם יד על הלב יש לי אהבה גדולה ללמד ולראות את הפרושים השונים ואת החוכמה עם הפרוש השונה שמאחד לאחד. כי חוכמת התלמידים הרבה היא השעורים הגבוהים שלי. אינני מלמד אמורפי אלא מלמד לבצע וירטואוזית את אשר בליבו של כל מטפל. אינני מכוון להעניק חוויות נעימות. אילה הן הבחירה של המבצע - המטפל. מי שרוצה תמיד יכול למצוא את הדרך אל מחשבותי. בברכה שמוליק

הבהרות בנושא הדרך

לשמואל ולשאר חברי הפורום אמורפיות היא דרכי כאן בעולם ואכן בלתי אפשרי להעביר אותה לאחר ובטח שלא להנחיל אותה לרבים זו דרכי ומי שיבחר להיות מטופל אצלי יזכה בכל מה שיש לי להציע . כפי שכתבתי דרכך היא הדרך בה בחרתי ללמוד רפלקסולוגיה היא הבסיס ממנו אני גדל בתחום וזו היתה בחירה מודעת מושכלת ומכוונת מאוד וגם היום אין בי ספקות ולא לרגע אחד. ומאז פגשתי מספר מורים נוספים ודעתי רק התחזקה. וביום בו אבחר אני להעביר תורה ולהנחיל דרך יהיו שם ניצוצות של שמואל זיידל בברכה דניאל

כוחו של הרגל

איזה יתרונות יש לאמורפיות ? אם אין אפשרות לעשות סעור מוחות עם מטפלים אחרים, אז מה הטעם לפתיחת הנושא על ידך ? אז אתה לומד : עיסוי, לומד טווינה, לומד רפלקסולוגיה ועכשיו שיאצו...ואפילו כאשר אתה לומד משהו אתה משרבב בתהליך הלמידה את המוכר והידוע ממקצועות אחרים. מנסיוני ראיתי ואני יודע שמקצועות מנואלים מתערבבים תוך כדי לימוד המקצוע המנואלי החדש האחיזה במוכר והידוע כל כך דומיננטית עד שהמטפל מבלי משים חוזר על עצמו כי לא הפנים לעומק את אותה שיטת טיפול שהוא לומד עכשיו. למה הדבר דומה - לבחורה שלמדה בלט קלאסי כמה שנים ואז תרקוד ריקודי עם, או ריקודים סלונים, או אפילו תלך ברחוב, בסגנון בלט קלאסי. ואז אתה בא לפורום ומצהיר שדרכך היא אמורפית... אתה אינך מתחייב לשום דבר זולת לדניאל שלוקח מפה ומשם, מארגז כילים זה או אחר לטובת גישתו האמורפית כאן בעולם. בפורום זה ישנם שאינם רפלקסולוגים אבל הם הוליסטיים שסוחפים לכיוון הרוחניות, שזה לא רע בכלל, ראייתם הרבה יותר גבוהה... הרבה יותר מאלה המפשפשים בכפות הרגליים כאן... בברכת גשם רב שמוליק

מה שרוצה להגיד

במחשבה נוספת לוקח זמן רב בה עובר כל מטפל עד שהוא בכלל יכול להגדיר את עצמו ואת דרכו...אז תעבוד ותעבוד, טפל וטפל. וכפי שכתוב כאן למטה : כשעושים דברים קורים דברים. כשלא עושים דברים קורים דברים מתוך אי העשיה. כשעושים דברים משונים קורים דברים משונים. לכן יש לעשות ולעשות תמיד... בברכה שמוליק

freearth10

New member
מטפלת הוליסטית

היי דניאל, את דרכי ההוליסטית התחלתי בקינסיולוגיה. והיא היום בעבורי החוט המקשר. מאז במקום להעמיק בתחום אחד למדתי שיטות שונות בצורה זו או אחרת ואת כל מה שלמדתי אני מוסיפה למפת החשיבה הקינסיולוגית. קינסיולוגיה היא תורת התנועה, תנועת הגוף תנועת הרגש, תנועת הרוח. מטרת הטיפול היא לשחרר את האדם מהמתח השלילי שיש לו בקשר לאיזשהו נושא ולשחרר אותו. במקביל להעלות את המתח החיובי = מוטיבציה לעסוק בנושא הזה..בכל טיפול אני בודקת מה הכי מתאים למטופל באותו רגע נתון האם זה טיפול גופני/רגשי/רוחני. לכן אני לא באה לטיפול עם איזושהי כוונה וככל שאני יודעת פחות הטיפול הרבה יותר מוצלח, כי אני לא באה מאיזשהו מקום מקובע ואני פותחת את עצמי לכל כיוון אפשרי וגם כשאני ממש לא מבינה איך הגענו למקום מסויים במשך הטיפול הכל מתחבר לו ודברים מתחילים להתבהר. את המחלה אני לא רואה כמשהו שצריך להפטר ממנו, אלא כמשהו שכדאי לחקור אותו, לברר למה הוא הופיע דווקא היום, לשחרר את הסיבה להופעתו ומבחינתי אין מחלה "קלה" ומחלה "מורכבת" וכל מטופל שהגיע אלי - יש לי מה לתת לו. יש לו מה לתת לי.
מאיה

למעלה