מציאת התפקיד ש"מתאים" לי

Fab81

New member
מציאת התפקיד ש"מתאים" לי

הנני בעלת ניסיון של מס' שנים בהייטק בתפקידים שלא התחברתי אליהם כלל. ישנו תחום בהייטק שיש לי איתו כימיה אך בגלל שאין לי ניסיון בו לא אוכל למצוא בו תעסוקה. כבר עשיתי 2 קורסים והתחלתי והפסקתי לימודים אחרים ובכל מקרה אני עדיין לא "שם".. אני די מיואשת,מרגישה ששנים אני עומדת במקום.האם למישהו יש רעיונות איך לצאת מהפלונטר?

שני כיוונים להמשך הבירור

ישנם שני כיווני חקירה הראשון לברר את התחום שיש לך איתו כימיה ולראות למה בדיוק את מתחברת שם ואחרי הבהירות הזאת ניתן יהיה ללכת ביתר ביטחון וכוח על השינוי. הדרך השנייה היא עמוקה יותר ודורשת לפצח מרכיבי חיים כמו אמונות ותפיסות יסוד כדי לראות האם ישנם ברקע גורמי תקיעות שלפני הסרתם, לפחות מודעות ראשונית, לא ניתן יהיה לייצר תזוזה. אני מפנה אותך למספר מאמרים העוסקים ב ניהול הקריירה, יתכן שאחד מהם יוכל להאיר את המשך דרכך מכאן. יום טוב וחג שמח

coachingyou

New member
חשיבה חיובית זה הפתרון

שבוע טוב, "ישנו תחום בהייטק שיש לי איתו כימיה אך בגלל שאין לי ניסיון בו לא אוכל למצוא בו תעסוקה" - איך תוכלי להשיג את המטרה כאשר את מראש פוסלת את האפשרות של מציאת עבודה בתחום???? אם את יודעת - ואני מדגישה את המילה יודעת בוודאות שהתחום הנעלם בהי-טק הוא התחום שיש לך איתו כימיה, תתחילי לתכנן את צעדיך איך את רוצה להגיע לשם. לפסול מראש, לתת את כל התירוצים למה לא - זה קל ואת זה כבר עשית בכתיבה שלך וכנראה גם בחשיבה שלך. עכשיו את צריכה להפוך את המשפטים למשפטים חיוביים, לכתוב לעצמך את המשפטים שהם 'בעד' ולא 'נגד' כלומר - מהן התכונות והיכולות שלך אשר יאפשרו הצלחה בתחום הזה, מה את יכולה להרוויח, מה היתרונות היחסיים שלך ועוד ועוד. כאשר תכתבי לעצמך רשימה ארוכה של 'כן' - תמצאי גם את הדרך להגיע לשם, כי אז תדעי מהי הדרך. בהצלחה, דורית גן-מור

restart2

New member
איך מגיעים "לשם"?

הייFab81 כדי להיות "שם" מה לדעתך את צריכה לעשות? מה עליי להיות? יתכן והמחשבות האלו מגבילות אותך? יש אפשרויות שאת לא רואה/לא יודעת? האם את מכירה אנשים שערכו שינוי /הסבה דומה? אם לא חפשי.. אם כן ראייני.. הסתכלי על המצב שלך כ - אתגר ולא "פלונטר".. קבלת החלטות והגעה למקום שאת רוצה - אפשרי השאלה באיזה דרך? מה המחיר? האם את מוכנה לו? בהצלחה אירית שעל מאמנת אישית ועסקית מנחת קבוצות ומאמנים www.iritshaal.co.il

אולי תוכלי לשתף

מהו התחום הספציפי שקורץ לך, ומה תפקידך היום? מעניין לדעת האם יש מבחינתך כיוון לקפיצה מקצועית, או שאולי את נשארת באותה משבצת מקצועית. מונחים ושמות של תפקיד ומקצוע יתקבלו בברכה, אני כבר 11 שנים בהייטק בעצמי. חיים

Fab81

New member
אז קצת רקע

אני בתחום הבדיקות עם ניסיון בעוד תפקידי תמיכה ופיתוח שלא קרצו לי. התפקיד משעמם אותי מאד פשוט וכך, במהלך השנים האחרונות נחשפתי לתחומים שונים שכן מצאו חן בעיניי, בעיקר עבודה עם DBים וניתוח מערכות. ולצערי אני לא מצליחה להגיע ל"שם". אני לא מעוניינת כרגע בקידום לגובה אלא משהו רוחבי, שכירה בתחום שאוכל לאהוב ולהתמקצע בו ואני ממש לא מצליחה למצוא שום דבר כזה. בקיצור אני שוב בשלב הלבטים האם להשקיע עוד שנה שנתיים עד שאולי מישהו ייתן לי צ'אנס או שאולי אני לא בתחום הנכון בשבילי, זה אמור להיות כל כך קשה??

לא ממש :)

אני היום עובד בצמוד למנהל פיתוח שהתחיל כאיש QA. כלומר הדברים קורים וזה לא חתונה קתולית עם תפקיד/מקצוע מסויים. DBA זה עבודה מאוד תובענית אבל עם פוטנציאל מאוד מספק. עשיתי את זה כמה שנים כך שאני אומר לך מידיעה. אז מבחינה מקצועית ואופרטיבית אין מכשול ממשי. אפשר להגיד לך ללכת ללמוד וכ"ו, אבל ככל הנראה זה לא העניין עכשיו. על פרשת הדרכים שבה את נמצאת כעת אפשר לפסוע בכמה שבילים. אולי אפשר להציע לך לשתף במה קורץ לך דווקא בתפקיד DBA? מה מעניין שם? אולי את מכירה מי שעוסק בזה ויכולה לאמר מה מרתק באותו אדם? בהתנהלות שלו? ביחסים שלו עם האנשים האחרים בארגון ועם ההנהלה? תשובות לשאלות האלה יכולות לתת כיוון להמשך, חיים

skyit

New member
מנסיוני DBA זה תפקיד

שפחות מתאים לי הוא דורש גם ידע טכני רב ושעות רבות אל תוך הלילה:) אני אוהבת את העבודה עם DBים, כל מה שקשור לזה מעניין אותי ולכן חשבתי שתחום הBI יכול להתאים לי.. העניין הוא שאני בתחום כבר כמעט 5 שנים וממש אין לי כבר כח לחכות להגיע לתפקיד הנחשק..זה מאד מתיש

נדמה לי שאני עכשיו מבין יותר

QA הוא תפקיד שיכול להיות מאוד טכני ומאוד מונוטוני. זהו תפקיד שלא דורש אינטראקציה רבה ומשמעותית מול לקוחות ובעלי תפקידים בכירים יותר בארגון. מעניין אותך יותר מסד הנתונים עצמו. תחום ה BI מתקשר למסד הנתונים מצד אחד ומצריך תקשורת ישירה עם לקוחות ובעלי תפקידים נוספים בהתאם. זה כבר לא איש QA שעושה V על בדיקות שעברו. מה שאני רואה זה רצון לצאת מהמשבצת הנוכחית שלך של איש QA ולקפוץ למשבצת שכוללת יותר תקשורת עם אנשים, לימוד ידע חדש והגדרה מחדש שלך מול עצמך מבחינת יכולות הן מקצועיות והן אישיות. שהרי מה שתצטרכי להביא מעצמך בתפקיד החדש שונה לחלוטין ממה שהבאת עד כה כ QA. מתחום צר לתחום רחב יותר. עד כאן, האם הכיוון שהצגתי נכון? אם כן, אז אפשר לגשת לסוג של חיפוש ממוקד ביחד מאחר והצורך והיכולות ברורים יותר כעת,. חיים

תלתלית3

New member
מה את מוכנה לעשות על מנת

לרכוש את הנסיון והידע שאת זקוקה לו ? מה היה בקורסים שגרם לך להפסיק ? את בעצם עושה עבודה שלא טוב לך איתה. מה המחיר שאת משלמת ? איזה מחיר את מוכנה לשלם בעד השינוי ? העבודה הזו אינה מובילה אותך לאן שאת רוצה. מה את כן רוצה ?

למעלה