מראה חיצוני וחוסר ניסיון

iba90

New member
מראה חיצוני וחוסר ניסיון

נכון שהיופי בעיני המתבונן אבל האם קרה לכם מצב שאתם חסרי ביטחון בגלל המראה החיצוני שלכם וזה מונע ממכם לעשות צעדים? אני למשל מתאמן ומנסה להיות שרירי ולמרות הכל אני משום מה מרגיש חוסר ביטחון עם עצמי גם מבחינת מראה חיצוני (כל מיני סיבות אחרות) אצלכם?

9צב

New member
אם אתה רוצה להיות "שרירי"

אתה צריך להתאמן נכון ולאכול נכון.

ולעניין - כן, כול הזמן. משקפופר ומכוער במיוחד.

iba90

New member
איך אתה מנסה להרגיש אחרת?

בעיני שרירים למשל מעבר לחיצוניות זה משהו שכאילו מעניק ביטחון ואולי יש את "האישה הקטנה" (פיזית) שרוצה גבר "גדול ושרירי" זה מה שלפחות גורם לי לעבוד על עצמי

העיקר

שאתה עובד על זה

חוסר ביטחון לא נובע בגלל שרירים
אלא זאת חוויה פנימית שלך

זה מזכיר לי
שהיתה אצלנו בתיכון מישהי
שהגדרה של יפה
או חמודה
לא הצליחו לתת לה

אבל היתה לה ביטחון עצמי כזה

הלוואי על כולנו !
היחידה בשיכבה שהיה לה חבר
שממש פינק אותה
וואו איזה ביטחון עצמי היה לה! פשוט ענקקאגב הייתי אצלה בבית
יש לה הורים תומכים ואוהבים
זה הדבר הראשון שמחזק ביטחון עצמי

אחר כך יש בדרך כלל חוויות לא נעימות בבית הספר
בצבא
שמורידות דימוי עצמי

אבל גם על זה אפשר לעבוד ולחזק
כי זאת רק חוויה פנימית שלא תלויה בכלום
אנחנו רק משלים את עצמנו שאם יהיה לנו משהו שאין לנו
אז נרגיש ביטחון

לצערי זה לא עובד ככה
כבר בדקתי.

זה משהו שצריכים להיפטר ממנו.

אני אישית התמודדתי עם הפרעות אכילה במשך 3 שנים ועם דימוי גוף נמוך מגיל 10 לערך (ומעניין שהטריגר לזה היה דווקא מתחום הספורט שעסקתי בו). זה ללא ספק היה משהו שהגביל לי את החיים. עזוב את זה שלאכול במסעדה עם חברים זה משהו שניסיתי להתחמק ממנו בכל דרך, ושבדרך המעוותת שבה חשבתי כל חיבוק שנתנו לי הרגיש לי כמו בדיקת אחוזי שומן, ושכשמישהו הסתכל עלי ברחוב הייתי בטוחה שזה בגלל איך שאני נראית (לרעה), ושכשהתחילו לדבר איתי לא הצלחתי לחשוב על דבר מלבד "האם אני נראית שמנה?". הקטע הנורא באמת שזה שלא הצלחתי להסתכל על עצמי במראה, במיוחד בלי בגדים.
בשנתיים האחרונות של התיכון חל השינוי. התחלתי להעריך את עצמי ולאהוב את איך שאני נראית (גם בלי בגדים!). מובן שאי אפשר לאהוב כל חלק קטן בנו לגמרי (מי שאומר שכן חוששני שאיני מאמינה לו), אבל כן אפשר להיות שלמים עם עצמנו.
דימוי גוף נמוך זה דבר הרסני. הוא מונע ממנו ליצור קשרים חברתיים, בגלל שכל הזמן במקום להתעסק באחר אנחנו מתעסקים בנו - מי שלא אוהב את עצמו לא מסוגל לאהוב אחרים באמת.
אני מציעה לך לנסות ללכת לטיפול פסיכולוגי ע"מ להתגבר על הדבר המגביל הזה. חבל שתפספס הזדמנות לקשרים רק בגלל ההתעסקות המיותרת הזאת בגוף ובאיך שאתה נראה. ותאמין לי, היא באמת מיותרת ההתעסקות הזו. להיות שרירי, אם זה לא גורם לך להרגיש ביטחון עצמי, לא שווה שום דבר. ואני אומרת את זה מניסיון אישי.

Light18m

New member
אני הגעתי למצב שכבר הזנחתי

את עצמי.

ידעתי שאני נראה טוב, אבל בנוסף ידעתי גם שזה לא עוזר לי.

היו תקופות שחזרתי להשקיע, אבל זה לא עזר אף פעם.
לכן לא היה אכפת לי שהזקן גדל.
מה שהייתי צריך זה פשוט ביטחון.

iba90

New member
רק אם בא לך לשתף..

האם בגלל שאתה דמות מוכרת וכן גם בגלל איך שאתה נראה..יותר קל לך להשיג סקס/קשר?

Light18m

New member
זה פתח לי דלתות למשך 15 דקות התהילה

אבל לא הייתי מצליח לעשות עם זה משהו בלי הביטחון שרכשתי.

גם לפני התוכנית קרה לי שבחורות התחילו איתי, לא עזר.

והחברה האחרונה שלי לא ראתה את התוכנית שהשתתפתי בה, אז זה עוד הוכחה שכל מה שצריך זה ביטחון.

iba90

New member
גם זה משהו:)

אני עוד מחכה ל 14 דקות תהילה שנשארו לי חח

למעלה