נישואין של כהן וגויה גרושה

מצב
הנושא נעול.

אופיר77

New member

הנני כהן וחברתי גויה וגרושה, האם כאשר חברתי תתגייר היא עדיין תחשב כגרושה ולא יהיה באפשרותנו להתחתן כדת וכדין או האם גיור מסיר עניין זה מכיוון שהיא התחתנה שלא כהלכה בדתנו. תודה רבה

תשובה

הנני כהן וחברתי גויה וגרושה, האם כאשר חברתי תתגייר היא עדיין תחשב כגרושה ולא יהיה באפשרותנו להתחתן כדת וכדין או האם גיור מסיר עניין זה מכיוון שהיא התחתנה שלא כהלכה בדתנו. תודה רבה
תשובה
אני לא מומחה בהלכה ורצוי מאוד להתייעץ ברב. למיטב ידיעתי, הגיור יסיר את המכשול של הגירושין. אסור לכהן להנשא לגרושה יהודיה. ההלכה לא התכוונה לאסור נישואין בין כהן לגרושה נוכריה שכן נישואי תערובת לא מוכרים כלל בהלכה וממילא אין צורך בהוראה מיוחדת לענין גרושה.

כהן וגויה

כהן וגויה
כהן אסור גם בגיורת - לא משנה אם היא רווקה או גם נחשבת כגרושה. לעניין הדתי - מי שלא התחתן כדמו"י לא התחתן כלל. כיום (ורואים זאת בבד"ר) החמירו מבחינה הלכתית וכאשר מדובר בבני זוג יהודים עדיין צריך גט (למרות שכבר הפנתי לפס"ד לעניין נישואין רפורמיים ששם נקבע שלא צריך גט כלל ונראה כי זו התחלה של הקו המקל בעניין זה) לכן - גוי לא יכולה להחשב כ"נשואה" ובוודאי שלא "גרושה". כראיה גם נישואי יהודיה עם גוי והפוך - זה לא נחשב נישואין כלל. לכן, החברה שלך תתגייר ולא תחשב כגרושה. אך האיסור בעינו עומד ולך ככהן אסור להתחתן איתה כדת משה וישראל. אם בכל זאת החלטת להתחתן אתה, הנישואין תופסים והבנים יהיו פסולים לכהונה.

תשקלו נישואין אזרחיים, ושיהיה

כהן וגויה
כהן אסור גם בגיורת - לא משנה אם היא רווקה או גם נחשבת כגרושה. לעניין הדתי - מי שלא התחתן כדמו"י לא התחתן כלל. כיום (ורואים זאת בבד"ר) החמירו מבחינה הלכתית וכאשר מדובר בבני זוג יהודים עדיין צריך גט (למרות שכבר הפנתי לפס"ד לעניין נישואין רפורמיים ששם נקבע שלא צריך גט כלל ונראה כי זו התחלה של הקו המקל בעניין זה) לכן - גוי לא יכולה להחשב כ"נשואה" ובוודאי שלא "גרושה". כראיה גם נישואי יהודיה עם גוי והפוך - זה לא נחשב נישואין כלל. לכן, החברה שלך תתגייר ולא תחשב כגרושה. אך האיסור בעינו עומד ולך ככהן אסור להתחתן איתה כדת משה וישראל. אם בכל זאת החלטת להתחתן אתה, הנישואין תופסים והבנים יהיו פסולים לכהונה.
תשקלו נישואין אזרחיים, ושיהיה
במזל טוב !!

נפלת על הראש??

תשקלו נישואי ביאה
אתה בועל את האשה בנוכחות שני עדים והיא נחשבת לאשתך. אחר כך תגשו לביה"ד הרבני ותבקשו פסק דין הצהרתי שאתם נשואים.
נפלת על הראש??
מאיפה הבאת את השטות הזאת (ותסלח לי על הבוטות - זה עולה בקנה אחד עם התשובה שלך) אני מבין שהבקיאות שלך בהלכה תואמת את הבקיאות שלי בדין הרוסי. מקווה מאוד שתשובתך היתה הלצה לשמה ללא שמץ של ניסיון לענות תשובה אמיתית/רצינית/מקצועית

אופיר77

New member
תסלח לי מאוד עוד יוסף

תשקלו נישואי ביאה
אתה בועל את האשה בנוכחות שני עדים והיא נחשבת לאשתך. אחר כך תגשו לביה"ד הרבני ותבקשו פסק דין הצהרתי שאתם נשואים.
תסלח לי מאוד עוד יוסף
אינני אדם דתי אך גם על פי הידע המועט שיש לי בדת דבר זה נראה לי מגוחך לחלוטין ומצוץ מהאצבע.

ואם הייתי אומר לך...........

תסלח לי מאוד עוד יוסף
אינני אדם דתי אך גם על פי הידע המועט שיש לי בדת דבר זה נראה לי מגוחך לחלוטין ומצוץ מהאצבע.
ואם הייתי אומר לך...........
שזה אפשרי, היית עושה את זה? יש דרך כזאת בהלכה. נישואין (קידושין בלשון ההלכה) נעשים ב-3 דרכים- ביאה שטר וכסף. הכסף, היינו הטבעת היא הדרך המקובלת אך יש גם דרך פרימיטיבית שחכמים הסתייגו ממנה אך היא תקפה. היא נמצאת במסכת קידושין וכך מסכם אותה המלומד שרשבסקי- " אמר לה בפני שני עדים הרי את מקודשת לי בביאה זו ונתיחד עמה בפניהם לשם קידושין ובא עליה, הרי היא מקודשת לו".

אופיר77

New member
אך האם ישנה האפשרות להתחתן מלכתחילה

כהן וגויה
האם ישנה אפשרות להתחתן מלכתחילה כדת משה וישראל? אמרת שילדי יהיו פסולים מכהונה, האם כוונתך שהם יחשבו "ישראל" ולא כהנים אך עדיין יהיו יהודים ככל יהודי אחר ויזכו להכרה ככל יהודי אחר? והאם הנישואין יהיו כשרים?

תשובה

האם ישנה אפשרות להתחתן מלכתחילה כדת משה וישראל? אמרת שילדי יהיו פסולים מכהונה, האם כוונתך שהם יחשבו "ישראל" ולא כהנים אך עדיין יהיו יהודים ככל יהודי אחר ויזכו להכרה ככל יהודי אחר? והאם הנישואין יהיו כשרים?
תשובה
1. ככל הנראה לא תוכלו להתחתן כדמו"י, אך אם תצליחו לעשות זאת - הנישואין תופסים (כמובן לאחר הגיור). 2. הילדים, לאחר שאימם תתגייר גיור כהלכה, יהיו יהודים לכל דבר.

להוסיף פרט קטן

תשובה
1. ככל הנראה לא תוכלו להתחתן כדמו"י, אך אם תצליחו לעשות זאת - הנישואין תופסים (כמובן לאחר הגיור). 2. הילדים, לאחר שאימם תתגייר גיור כהלכה, יהיו יהודים לכל דבר.
להוסיף פרט קטן
הילדים הם יהודים ו"כוהנים" אך פסולים לעבודת הכהנים בבית המקדש (יש רשימה של כוהנים פסולים לעבודה במקורות). עפ"י רוב - לא נראה לי שזה מפריע לך (פסילה לעבודה) אך הילד יהודי וכהן, הכותרת לא נמחקת ממנו. כפי שנאמר לך, מלכתחילה לא תצליחו להתחתן בארץ כי הרבנות לא תשתף פעולה, אך אם בדיעבד התחתנתם, הנישואין תופסים

מצב
הנושא נעול.
למעלה