נקע בקרסול?

נקע בקרסול?

שלום :) שיחקתי היום כדורסל ועיקמתי את הרגל בבור במגרש. אחרי חצי דקה בערך המקום התחיל להתנפח. הצבע לא כחול או שחור - הוא נשאר בצבע העור, אבל נפוח וכואב. לא הספקתי להיות אצל רופא או במיון (ליתר ביטחון), אבל אמא (כפולניה מושבעת) שמה לי גרב אלסטית שלוחצת על המקום והרבה קרח כל הזמן. הנפיחות ירדה ממש מעט, אבל המקום עדיין נפוח וכואב. מכיוון שלא הספקתי לבקר אצל רופא או בבית החולים - הייתי רוצה לדעת אם הטיפול הנ"ל טוב במקרה שלי? והאם לישון עם גרב אלסטית בלילה? תודה רבה רבה, נועם.

כמובן ש....

כמובן שמחר דבר ראשון על הבוקר אבקר אצל רופא, אבל כרגע אני רוצה לדעת איך להעביר את הלילה בצורה הבטוחה ביותר. שוב תודה!

קרלוצה

New member
קרח!! שים קרח.......

זה עוזר לנפיחות, ובעיקרון היית צריך לשים מיד איך שזה קרה קרח על הרגל ואז זה לא היה מתנפח כל כך, אני מכירה את זה טוב כי גם אני משחקת ועיקמתי המון פעמים את הקרסול.....אתה מצליח לדרוך טיפה על הרגל?

טיפול ראשוני בנקע

רגל מורמת וקרח. אין צורך בגרב. להבדק מהר ע"י רופא כי אין דרך להבדיל בין נקע לשבר בלי צילום. לא לדרוך על הרגל עד הצילום.

תודה!

אני מצליח להזיז אותה בגבול הכאב שעוצר אותי. עוד מעט אני יוצא לביקור אצל הרופא ואקווה לטוב. תודה רבה!

הרופאים במכבי...

אני שפעם ראשונה הולך לקופת חולים וצריך את השירותים של מישהו חוץ מרופא משפחה נדהמתי לגלות את החוסר איכפתיות של הרופאים המומחים בקופת חולים מכבי. המזכירה במחלקה שהייתי בה דיברה בטלפון עם חברה וצחקה בזמן שאח שלי עמד עם הכרטיס ביד במשך 3 דקות שלמות ומזכירה אחרת שדיברה עם חברה גם כן על כמה הנחה היא קיבלה בטויס אר אס בזמן שאישה עם תינוקת קטנה שנפל עליה משהו על הראש (מסכנה :( :( ) מנסה לקבל תור. אחרי התור הכבד ב"מחלקת אורתופדיה ד-ח-ו-פ-ה", נכנסתי והרופאה לא הסתכלה על הרגל שלי בכלל והתמקדה בתשלום של 18 השקלים לביקור הראשון ברבעון. לאחר מכן במשפט שלא הבנתי שום מילה ממנו היא שלחה אותי לצילום רנטגן לעמוד בתור בקומה אחרת (לא יכול לדרוך על הרגל ולכן אני מקפץ לי על רגל אחת בכל הבניין). האחראית על הרנטגן הייתה הכי אנושית וטובה שפגשתי בכל הבניין. חזרתי לרופאה (עלק) עם הצילומים והיא אמרה שיש לי מזל שאין לי שבר ושקרח לא עוזר - רק תחבושת אלסטית - ושלחה אותי לדרכי לקבל את התחבושת בחדר אחיות. וכשאני יושב ומחכה לאחות שתביא את התחבושת - אני רואה את הכללים להתנהגות עם לקוחות תלויים על אחד השולחנות. אף אחת מהמילים שהיו רשומות שם לא היו נכונות לגבי הרופאה ורוב הצוות במקום. ואני באתי רק עם בעיה יחסית קלה ברגל...

כחול?

מיום חמישי אני עם תחבושת אלסטית כדבריי הרופאה (אין שבר..). וכמובן שבלילות אני מוריד את התחבושת. עדיין דיי נפוח אבל פחות כואב, אבל עכשיו שמתי לב שהרגל מתחילה להיות כחולה מתחת לקרסול (ומעל העקב) - האם זה בסדר? שוב תודה, נועם.

למעלה