סחרחורות

rrrrrrrrrr2

New member
סחרחורות

לגב' זהבה שחם!!! שלום רב,וכל הכבוד על הפורום הנהדר שלך מצטער על מכתבי הארוך,אבל אבקשך לקרואו בעיון רב ולקבל ממך תשובות,ולעשות סדר חלקי בבלגן שבו אני נמצא כיום מכתבי מחולק לשני חלקים פרוט השתלשלות הסחרחורות,ושאלות בחלק השני,תדוה מראש על סבלנותך ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- לפני 5 שנים פרשתי לפנסיה מוקדמת בגיל 57,שקלתי 96 קילו כאשר משקלי היה צריך להיות בסביבות ה80 קילו הרגשתי כללית לא רע מלבד בעיות שינה ועייפות לאורך היום,עברתי לפני 8 שנים בדיקה במעבדת שינה ומצבי גבולי בבדיקה לפני כחודשיים,לאחר גל הסחרחורות השינה בלילה סה"כ 4 וחצי שעות לא רצופות ובקטועים מרובים כעבור שנתיים באירוע שהייתי ובצעד בלתי מכוון ירדתי 14 קילו במשקל תוך 4 שבועות כתוצאה מקלקול קיבה המלווה בשילשולים חום והקאות של מספר ימים החלטתתי לנקות את גופי,ושבוע ימים רק שתתי מים חמים עם נענע ולימון ללא סוכר ובחודש זה עשיתי ניתוחים בשני הלסתות לשתלים שגם תרמו להמשך הירידה במשקל לאחר מכן הרגשתי מצויין גופי היה קל הכושר והנשימה היו טובים יותר. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- כעבור מספר חודשים לאחר ירידתי במשקל לפתע בסיור עם אשתי בחוץ בחום הקייץ תקפה אותי סחרחורת ראשונה בחיי לאורך 10 דקות בסיבובים מאד מהירים,לאחר שנרגעתי והפחד חלף עברנו לסדר היום ושחכנו את המקרה לאחר 3 חודשים ממקרה זה,החלו להופיע אצלי גלים ארוכים של התקפי סחרחורות ואיבודי שיוי משקל בצורה קשה מאד שנמשכו בין מספר דקות לשעות אושפזתי פעמיים בבית חולים עקב סחרחורת שנמשכה כ-10 שעות ללא הפסקה. לאורך שנתיים וחצי ההתקפים מופיעים כל פעם בצורה אחרת עם תופעות של בחילות,הקאות,הזעה,חולשה גופנית,יציאות תכופות לשירותים,דופק מואץ באוזן ימין,הליכה לא יציבה ורגליים לא סוחבות,לחצים מעל העניים וראייה מוזרה,לחצים בעורף מעל אוזן ימין כאבי ראש,והרגשה של שיתוק של כל הצד הימני של הראש,האוזן והעורף לאורך תקופה ארוכה גם ללא סחרחורות או איבוד שיוי משקל ישנה הרגשה לא טובה מכל התופעות האלה ומדי פעם אני נמצא בבית ובמיטה מספר ימים עד שהמצב משתפר ואני חוזר לעצמי. ברצוני לציין כי לפני כ10 שנים אושפזתי בביח' חולים עקב רעשים ורחשים באוזן ימין וירידה של 50% בשמיעה באוזן ימין בתדרים מסויימים,לאחר מכן התחלתי להרגיש בזמן הליכה מהירה וריצה את צעדיי בתוך אוזן שמאל,וכל זאת קרה כחודש ימים לאחר מחלת שפעת,והסבירות שתקף אותי וירוס בעצב השמיעה,באותה תקופה היו שני התקפים קלים בלבד של איבוד שיויי משקל עבדתי במשרד עשרות שנים וכל הזמן דברתי בטלפון באוזן שמאל בלבד היות ואיכות ההשמיעה באוזן ימין היתה שונה ופחות נוחה. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- הייתי אצל רופא מומחה אשר קבע שיש לי מחלת מנייר,עשיתי את כל הבדיקות הקיימות,סיטי,אמאריי,דופלר צוארי,ועוד וכולם תקינות מלבד השמיעה,הייתי גם אצל רופאים לכלי דם וקירישה,ניאורולוג,ורופא עניים, קיימת אצלי הילה תמידית בעיין ימין,הלחץ תקין קבלתי תרופות.סטונרון.בביסיטין,אגיסרק,וטמינים B6-12 וחמצה פולית,ואספירין שאני לא לוקח,כשהפסקתי לקחת את התרופות נגד הסחרחורות לאחר מספר חודשים שלא עזרו לי, לפתע הרמיסיה בהתקפים היתה ארוכה מאשר בזמן לקיחת התרופות מ- 8 התקפים בחודש לעומת פעם בחודש כיום ההתקף הוא פעם בחודש וחצי,ובזמן ההתקף אני לוקח את התרופה ל-3 ימים בלבד וזה עוזר יותר מאשר בעבר --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- כיום אני בן 62 ובמקום שאהנה מהפנסייה אני מתעסק בלעשות דוקטורט בנושא הסחרחורות בלי ללמוד רפואה לא נוסע לחו"ל מהחשש להתקפים כפי שקרה מספר פעמים בזמן הנופש בארץ,מצב בלתי נסבל ולא נעים,כאשר הסובבים אותך מרחמים עליך ותוהים באם אני מספר להם את כל האמת על מצבי. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ועכשיו לשאלות: 1) האם עקב פרשתי מהעבודה וירידת המתחים וכל הלחצים לאורך שנים מהעבודה גרמו לכך. 2)האם הירידה הדרסטית במשקלי גרמה לי לפגיעה באיזון חילוף החומרים בגוף פגעה באוזן התיכונה. 3)כל החולים מתלוננים על רעשים וציפצופים באוזניים,אבל אצלי התופעה שונה שאני שומע את הדופק בצורה תמידית ובעוצמות שונות 4)מה הסיבה שאני מקבל בזמינות קבועה תופעות של טרום סחרחורת,רק תופעות של הרגשה מוזרה וחוסר שקט המלווה בהרגשה מוזרה בעניים,שמיעת דפיקות לב מואצות באוזן,זיעה,חולשה ועייפות. 5)אין אפשרות להתקין לי מכשיר שמיעה באוזן,כל תדר שכוון בבדיקה לא התאים לי,נשמע מהמכשיר קול חד ודק המלווה ברחשים לא ברור בלתי נסבל ונשמע קקול של סרטי מיקימאוז בסרטים של פעם. 6)האם מחלת מנייר מחריפה את בעיות השינה שבלב הכי לא תקינות אצלי,הולך לישון מאוחר בסביבות השעה 2:00 בלילה לא נרדם,מתובב מצד לצד.אור ורעש מפריעים לי,ולמחורת לאורך כל היום אני לא ישן,לא מרגיש עייפות,לא עוצם עניים בקריאת עתון והצפייה בטלויזיה ומרגיש עירנות מלאה ( כנראה שהשעון הביולוגי שלי התקלקל ) מה עושים. 7) לאחר ארוחה מקבל התקף סחרחורת עד שאני לא מקיא את הכל,אני נמצא על סף עילפון והתמוטטות,רק לאחר ההקאה שיכולה להגיע לאחר כחצי שעה אני נרגע וחל שיפור מסויים בהרגשתי. 8)במקום רועש שם אטמים ובזמן מקלחת בכדי למנוע חדירת מים לאוזניים. 9)בכל התשובות שלך את לא מזכירה את ריבוי הנוזלים באוזניים שפוגעים בשיוי המשקל,קבלתי תרופה לצימצום הנוזל באוזן. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- לאורך כל התקופה אני עורך יומן סחרחורות עם תכתובת ותיאור מקיף,על הסוג,העוצמה ותופעות הלויי מחכה בסבלנות לתשובתך שתהיה מורכבת וארוכה יותר מהרגיל בכדי שאוכל להשלים את הנושא ביומני אשמח בהזדמנות להפגש אתך ולהראות לך תיק מסודר ועב כרס עם כל המאמרים,הבדיקות,התוצאות,והמחקר בנושא תודה רבה מקרב לב. ובהערכה אלי.

zs1957

New member
מחלת מנייר תשובה לאלי

שלום רב אלי, מחלת מנייר מאופיינת בירידה בשמיעה, טינטון , וורטיגו , הצטברות נוזלים באוזן. המחלה היא מחלה כרונית. הטיפול במחלה הינו בתרופות כמו : אגיסארק ,סטונרון , בטהיסטין ודיאטה דלת מלח ,ללא קפה , ללא אלכוהול , ללא שוקולד . חשוב מאד להקפיד על הדיאטה ולהיות במעקב רפואי אצל מומחה רופא א.א.ג. או נוירולוג. תשובות לשאלותיך: 1. לחץ ומתח מגבירים את התפרצות ההתקפים. 2. הפגיעה באוזן התיכונה היא כתוצאה מוירוס שפגע בעצב השמיעה. יתכן והדיאטה הדרסטית במשקל פגעה באיזון חילוף החומרים בגופך. 3.אתה סובל מטינטון פועם.כמו פעימות לב. 4.כל הסימפטומים שתארת מתרחשים לפני התקף. 5. צריך לבדוק האם ניתן להתקין לך מכשיר שמיעה ללא רחשים. 6.חולי טינטוס מנייר וורטיגו סובלים מבעיות שינה וקשיים בהרדמות.ממליצה לעשות מדיטציה, יוגה, פעמים רבות הרופאים נותנים לחולים קלונקס כדור נוגד חרדה. כאשר הגוף רגוע קל יותר להרדם. מקווה שעניתי לך ולו במעט על שאלויך הרבות. חשוב מאד שתהיה במעקב רפואי אצל רופא א.א.ג. מומחה לסחרחורת ולמחלת מנייר. רפואה שלמה, זהבה שחם

rrrrrrrrrr2

New member
תגובה לתשובתך

לזהבה שלום רב !!! את עושה דבר נהדר בעזרתך כאשר את נותנת להם כוון ראשוני לצרה שנחתה עליהם,ישנם חולים רבים ללא ידע ותסכול הנכנסים לחרדות מיותרות,האתר היפה שלך גורם להם להרגיש שהם לא לבד,וקיימת עדיין תקווה למזורם. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- לגביי כל תשובותייך ידועות לי מזו תקופה ארכוה עקב העניין הרבה שאני מגלה בנושא הסחרחורת,והמחקר המעמיק שאני עורך בכל זאת עזרתך נחוצה לי עזרך בנושא ההזרקות לתוך האוזן,שאיילה 27 כתבה בפורם שזה עזר לה. תגובתה בעניין הסחרחורות מופיעה באמצע דף 3 בשם איילה 27 - עברתי את זה,מתאריך 28/5/07 שעה 14:34 היא כותבת שביצעה את ההזרקות בביח' תל השומר ושמיעתה לא נפגעה. בהמשך בדך זה 7 שורות מתחת לאיילה מופיעה בקשתי באמיל שנשלח אלייה בתאריך 24/8/07 שעה 14:41 שלחתי לה מייל ובקשתי ממנה לנפק אינפורמציה יותר מורחבת בנושא כולל שם הרופא המבצע מתל השומר. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- לדעתי אם את תכתבי לה יתכן ויתקבל מענה יותר מהיר מצידה או לחלופין אבקשך להפנות את שאלתי לדר' דליה לוי,או אוליי לאחד הרופאים בביח' תל השומר. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- התשובה חשובה לי מאד,שאם יש דברים בגו,אבקש גם אני טיפול זה. יש לי עוד רעיון עבורך,אם יש לך זמן להשקיע יותר באתר חשוב זה, תוכלי להעזר ברב פירר אשר שמו הולך לפניו,אשר ישלח את חלק מהשאלות החשובות,למומחים בעולם,ואליי שבתשובות שיתקבלו בעבורך אוליי תהינה בהם חידוש וטיפול שעוזר שלא ידוע לרופאים בארץ . מחכה לתשובתך תודה - אלי האופטימי

zs1957

New member
תשובה לאלי

אנא פנה לאילה 27 במסר אישי בנושא ההזרקות לאוזן. מקווה שתקבל ממנה תשובה . במידה ותענה לך בקש ממנה לכתוב את תשובתה בפורום. מעניין לדעת האם הזריקות הללו שפרו את מצבה. זהבה שחם

למעלה