סכמ"ש

• פותח הנושא giri
  • פורסם בתאריך

giri

New member
סכמ"ש

איך היה השבוע שלכם, עם הסוסים ובכלל?
איך אתם מתמודדים עם החום?

superKENZ

New member
אוף #2

בהמשך לשבוע שעבר. הוטרינר היה. זה שוב הברונומה. נשבעת לכם אני מדביקה עליו שלט שהזבובים ידעו שהם מתחילים לשלם פנסיון, הטלת ביצים בפצעים שלו זה לא שירות חינמי.
חוץ מזה, נפלתי למשכב. כבר ביום רביעי הרגשתי רע, קישרתי את זה למזג האויר ומשכתי עד תשע בערב.
יום חמישי עבדתי שעתיים בוקר שעתיים ערב ואז כבר הודעתי שבשישי אין מצב אני עובדת. סחרחורות, צמרמורות, קר לי חם לי...
אז הרופא אמר וירוס. תענוג.
ובכזה סופש עם משג אויר מושלם לטיולים. רק אני יכולה להיות חולה...

שייה שבוע בריא לכולנו (חוץ מלזבובים...)

superKENZ

New member
וסתם תמונה כי בא לי

השבוע היא רצתה לקפוץ. אז שמנו קורה על הרצפה - המצחיק זה שהיא קמה כשהיא מעל הקורה. כמו שהיא רואה את החברה שקופצים עושים. לא אני לימדתי אותה.

jgut

New member
גם דו רגישה להברונומה הזו

אני מבינה את הסיוט של זה. זה כאילו הם מעדיפים סוסים מסויימים...
על כל פצע הכי פצפצון, אני שמה רשת וSWAT...
&nbsp
אני מקווה שזה יעבור במהרה.

איך שאר הסוסים באורווה?

הברונמה אמנם בולטת ביותר על פצעים, אבל היא מתרבה ומתבגרת בעיקר במעיים. מתי הסוסים עברו תילוע לאחרונה? יש סוסים אחרים בעיות דומות? חשבתם להזמין ריסוס ולהגדיל את הכמות של המלכודות זבובים?

קשה לרפא מחלות כאלה "פר סוס", זה טיפול שכדי שיהייה אפקטיבי רצוי שיכלול את כל החווה.

superKENZ

New member
הסוסים שלנו מתולעים על בסיס קבוע

לאף אחד מהסוסים האחרים, טפו טפו טפו אין את הבעיות האלה, או דומות... אם תגיד לי איזה ריסוס באמת עובד, אני מוכנה לנסות, והגדלנו את כמות המלכודות.
משום מה (ואני מאשימה את הגיל שלו), רק הסוס שלי הוא פנסיון לזבובים...

מוזר

בד"כ פצעים זה סימן להברונמה שמסתובבת במעיים, והזבובים מעבירים את זה למוקוזות ולפצעים. מה הווטרינר שלכם אמר על זה? חוץ מזה, הגיוני שיהייה רגיש מאחרים עם הגיל.

jgut

New member
אתה במקרה יודע האם זה יכול לעבור לעיזים?

&nbsp
אצלנו הסוסים מתולעים קבוע, אנחנו מרססים נגד זבובים ועדיין יש מעט סוסים שסובלים מהברונמה. אנחנו מגבירים את התילוע כשיש צורך בכך.
&nbsp
לפי מה ששמתי לב, זה נוטה לחזור לסוסים שכבר סבלו מכך בשנים קודמות. אז יש לי חשד שמדובר בסוסים שיותר רגישים.

לא יודע לגבי עיזים, אני אשאל את הפרופ'

בכל מקרה, יכול להיות שהתילוע לא מכסה את האברונמה, תלוי מה החומר שמשתמשים בו. מעניין, נלך לדבר איתו למרות שהוא קצת נוירוטי.

jgut

New member
לי אישית החום לא מפריע

היה שבוע ממש קצר.
עבדתי סביב השעון. אז עוד לא בדקתי אופציות אחרות. בכל מקרה חשוב לי לעשות את הדברים ממקום רגוע ולא של עלבון\כעס.
&nbsp
יצא לי לרכב רק פעם אחת על הסייחה. הפעם רכבתי לבד, היה די טוב. בעיקר עבדתי על הישיבה שלי ולהתרגל לצעד שלה. ניראה לי שבנתיים עד שאמצא פתרון אחר, אני ארכב עליה לבד, רק כדי להזיז אותה ולשמור אותה בכושר.

giri

New member
שבוע די טוב

מזג האוויר היה מאד הפכפך השבוע, עם גשם וחמסין לסירוגין (חמסין = 29 מעלות בקנדה
).
רכבתי בשישי לבד ובשבת בשיעור, והשיעור בשבת יצא פרטי במקום בקבוצה. היה שיעור קצר יותר וממש טוב, ויצאתי ממנו הרבה פחות מפורקת מאשר עם הקבוצה. הייתי רוצה לעשות יותר שיעורים פרטיים אבל כרגע לא מסתדר עם הלו"ז של ליסה לצערי.
הרכיבה בלי תומך הברך עובדת בינתיים למרות שאני מרגישה קצת רגישות בברך. בינתיים זה לא ממש חריקות או כאב, אז לא נורא. מה שכן עוד לא קפצתי בלעדיו - נראה איך זה ילך... בכל מקרה הפצע עדיין לא סיים להגליד, זה היה יותר עמוק משחשבתי, אז טוב שאני רוכבת בלי בינתיים.

למעלה