ספרות ילדים קלאסית מול רבי המכר...

dberg

New member
ספרות ילדים קלאסית מול רבי המכר...

רציתי לקבל דעתכם לעניין ספרות הילדים המודרנית (כמו גם תוכניות הטלוויזיה המודרניות) אל מול הספרים הקלאסיים הטובים של פעם. האם זה בגלל השינוי בנקודת המבט שנראה לי "שהדור הולך ופוחת" או אולי זה באמת כך? היכן הספרים הטובים והמחנכים של פעם, אלו שלא כללו רק אלימות ורוע אלא גם היו בעלי מוסר ומסר חינוכי הכתוב בטוב טעם. אודה לכם באם תוכלו להמליץ לי גם על ספרי ילדים "נכסי צאן ברזל" לילדה בת 8. תודה ושנה טובה,

Rivendell

New member
ספרות קלאסית לילדים

את העכשווית אני פחות מכירה, כי אני לא שייכת לדור הנכון, אבל מהקאסיים אני כן יכולה להמליץ, אפילו בשמחה. אני לא מפרטת כי אני יוצאת מנקודה הנחה שכולם קראו את הספרים האלה בילדות, אבל אם תרצו פירוט רק תבקשו: "נסיכה קטנה"/ פרנסס ברנט "האסופית"/ ל.מ מונטגומרי "נשים קטנות"/ לואיזה מיי אלקוט "צ'רלי והשוקולדה"/ רואלד דאל "אי הילדים"/ מירה לובה כל סדרת "בית קטן בערבה" של לורה אינגלס-ויילדר. השאלה היא כמה טוב יודעת בת השמונה לקרוא
אני בגיל שמונה קראתי את אלה, אבל זה לא בהכרח מתאים לכל ילד.

sagiberg

New member
קלאסיים

הייתי מוסיפה לרשימה גם את: מסע הפלאים של נילס בילבי (גילגי) האיש הקטן צי'טי צי'טי בנג עליסה בארץ הפלאות ויש עוד המון.....תגידו אם אתם מעוניינים..

Rivendell

New member
אם כבר קסטנר

אני דווקא אוהבת הכי את "פצפונת ואנטון", "אורה הכפולה" ו"35 במאי"

sagiberg

New member
האמת שלא חשבתי עליהם

גם אני מתה על 35 במאי ועל אורה הכפולה

saz

New member
ספרות קלאסית ישראלית

"כל מה שהיה אולי וכל מה שקרה כמעט לקרשינדו ולי" - ד עומר כל סידרת ציון כהן, אל עצמי וכו' - גלילה רון פדר "הסיפור על הסיפור על צ'ופצה" - משה בן שאול "ילד טוב" - אורי אורלב "פגישה על ענן" - ד. עומר (קצת עצוב) ג'ינג'י - גלילה רון פדר ותרגום: צ'רלי והשוקולדה האסופית או בשם המקורי : אן מהחווה הירוקה (נפלא) פצפונת ואנטון אורה הכפולה מר אל כאן אנה (מדהים אבל לי כילדה עשה עצוב מדי) ילדי המסילה נשים קטנות עוד כמה שנים תוכלו לנסות גם את פנג הלבן הרוזן ממונטה כריסטו שלושת המוסקיטרים מחניים יש עוד המון. אם אזכר אוסיף. קריאה נעימה.

sagiberg

New member
בעקבות סיפורים מהחיים

לא כדאי לשכוח את: שרה גיבורת ני"לי אורט וינגייט הידיד הלוחם הצנחנית שלא שבה הבריחה אל החופש

saz

New member
מוסיפה לישראלים

לובנגולו מלך זולו - נחום גוטמן הנהדר פלוס ציורים מקסימים.

sagiberg

New member
הספר הגדול של ע. הלל

זוכרים את השירים/ סיפורים הנפלאים שלו ? מתאים לגילאי שש ומעלה. הילדים אוהבים ואפילו זוכרים לדקלם קטעים שלמים.

dberg

New member
תודה אבל... מה דעתכם???

תודה על כל הרשימה הארוכה שאת חלקה בבושתי כי רבה לא קראתי ומחלקה האחר נהניתי מאד. אבל מה דעתכם על הדור שהולך ופוחת או על נקובדת המבט ה"בוגרת" יותר שממנה אני משקיף היום על ספרים כמו הרי פוטר (לעומת אחיו הגדול והקלאסי - ההוביט). אודה על תגובות ענייניות

sagiberg

New member
הולך ופוחת ... ../images/Emo66.gif

אם ניזהר מהכללות, עדיין אני חושבת שילדים שקוראים את הארי פוטר ולא קראו את ההוביט, את עליסה בארץ הפלאות או את שר הטבעות...ועוד קלאסיים, מפסידים את אלמנט ה"התכתבות" של הסופרת עם הספרים הללו. לעומת זאת, קורא "ידען", יאתר אצל רולינג אלמנטים רבים שנשאבו מהספרים וכל זכרון כזה יעורר בו תגובה, כך שהקריאה תקבל מימד עומק (עוד רובד) גמר חתימה טובה|ייו|

למעלה