עוגת יומולדת לילד אלרגי לחלב וסויה

לליללי

New member
עוגת יומולדת לילד אלרגי לחלב וסויה

אני מקווה שזה לא מחוץ לנושאי הפורום, אבל אולי יש למישהו מתכון לעוגת יומולדת לילד אלרגי לחלב ולסויה - עוגה שתהיה כייפית מספיק כמו עוגות שעושים לילדים אחרים בגן... תודה ללי

kivity

New member
עוגה

לדעתי זו אחת המטרות העיקריות לפורום זה--להעלות בעיות ולשמוע עצות בכל נושא הקשור לאלרגיה למזון דרך אגב, מענין כיצד הוכח כי הילד רגיש לחלב וסויה גם יחד מניסיוננו כמומחים התופעה מאד נדירה. פרופ' קויתי

לליללי

New member
עוגה

האלרגיה נקבעה בבדיקת טעימה והרופא שביצע אותה טען שזה שילוב רגישויות שכיח אצל תינוקות, אבל אנחנו באמת חושדים שהוא כלל אינו אלרגי לסויה ומתכוונים לעשות לו טסט עורי.

Eitan O

New member
הצעה אחת - כדורי שוקולד

האלרגיה שאנחנו מתמודדים היא ביצים: עוגות בלי ביצים... לא פשוט. אשתי פתרה את בעית עוגות יום ההולדת באמצעות כדורי שוקולד (שניתן להכין ללא חלב). שימי לב, הילדים בגן ואח'כ גם בבית הספר ממש מתלהבים - ונראה לי שאפילו מעדיפים את כדורי השוקולד. ניתן לסדר אותם בצורת ספרת יום ההולדת, ועוד כיד הדימיון. שווה לנסות.

Eitan O

New member
כדורי שוקולד ללא חלב - להלן המתכון

1 חב' פתי בר (לפורר אותם), 10 כפות סוכר, 5 כפות קקאו, 7 כפות מים, תמצית וניל ותמצית רום (לפי הטעם), 100 גר' מרגרינה (פרוה) קרה חתוכה לקוביות: ללוש הכל ביחד לעיסה אחידה, ליצור כדורים בידיים רטובות, ולגלגל אותם בקוקוס או סוכריות צבעוניות. בתאבון.

kivity

New member
אלרגיה

שלום אני ממש נדהם שוב ושוב על התעוזה של רופאים מסוימים שקובעים אלרגיות ללא ביצוע הבדיקות הנכונות איני רוצה לדעת מי זה אך חושבני שראוי שילמד טוב את הנושא פרופ' קויתי

mulani

New member
דווקא גם אצלנו אותה אלרגיה - אולי

המומחים לא יודעים הכל?

א אוהל

New member
../images/Emo92.gif עוגות ללא חלב וסויה

אני מתמודדת עם בעיה דומה לשלך. עוגת שיפון קקאו / נירה שויאר תבנית 26. לחמם תנור לחום בינוני. 1 כוס סוכר 6 חלמונים 1 כף תמצית וניל קורט מלח להכניס החומרים לקערה גדולה, לבחוש היטב לתערובת אחידה ואוורירית 1/2 כוס שמן - להוסיף בזרם דק לתערובת תוך בחישה. 3/4 1 כוסות קמח 1 שקית אבקת אפיה 1/2 כוס אבקת קקאו 2 כפיות אבקת קפה נמס 1 כוס יין או מיץ לערבב החומרים היבשים בנפרד. להוסיפם לסירוגין עם המיץ אל התערובת תוך בחישה. לנמשיך לבחוש רק עד שמתקבל בצק חלק (בחישת יתר פוגמת) 6 חלבונים 1/2 כוס סוכר להקציף את החלבונים בקערה בינונית. כאשר מתחיל להיווצר קצף, להוסיף הסוכר בשתיים שלוש פעמים ולהקציף עד שמתקבל קצף גמיש. להוסיף את הקצף לבצק בצועות עטיפה ולצקת לתבנית אפיה משומנת. לאפות בחום בינוני (180) כ-50-60 דקות. העוגה מוכנה כאשר קיסם הננעץ בתוכה יוצא נקי והיא קפיצית למגע. להוציא העוגה מהבנית לאחר 15 דקות צינון. הערה שלי: ניתן לצפות בשוקולד למריחה "השחר" פרווה (מכסה צהוב) ולקשט בסוכריות רוויות צבעי מאכל - שזה מה שבאמת חשוב לילדים
אופציה נוספת - בסיס טורט נמוך, עליו פירות חתוכים ו/או סוכריות גומי צבעוניות בצורות ומעל לכל - ג'לי צבעוני. אופציות בריאות יותר - עוגת גזר, עוגת תפוחים בחושה או עוגת תפוזים עם פצפוצי שוקולד. יש לי מתכונים טובים - תגידי אם את רוצה.

מירבושש

New member
בבקשה מתכון לעוגה כושית - מעולה!!

עוגה כושית של pirge כוס קקאו 2 כוסות קמח תופח חצי כפית סודה לשתיה 2 כוסות סוכר(שמתי סוכר חום) 2 ביצים כוס שמן ציפוי: שמנת מתוקה 100 גרם שוקולד מריר לבשל את השמנת והשוקולד עד להמסת השוקולד. לצקת את הציפוי החם על העוגה החמה. אופן ההכנה: מערבבים את השמן והביצים בקערה. בקערה אחרת מערבבים חומרים יבשים. לאחד את שתי התערובות ולהוסיף 2 כוסות מיים רותחים,ולערבב היטב היטב. לחמם תנור ל-175 מעלות ולשמן תבנית 26 לאפות 45 דקות,או עד שקיסם יוצא יבש. מכיוון שיש גם בעיה עם שוקולד מריר, אני עושה ציפוי אחר לעוגה: מבשלים חצי כוס קקאו שלושה רבעים כוס סוכר 100 ג´ שוקולד מריר חצי כוס מים כף ת.וניל 100 ג´ מרגרינה ולבסוף מוסיפים כפית נס קפה. את הקרם החם שופכים על העוגה כשהיא חמה!!

mulani

New member
בבקשה עוגת מיץ שכולם אוהבים

אפילו ילדים שאוכלים רק עוגת שוקולד. 1 1/2 כוסות סוכר 2/3 כוס שמן 3 ביצים כפית וניל (עדיף אמיתי של מקורמיק - הבדל עצום) 2 כוסות קמח שקיט אבקת אפיה קורט מלח 2/3 כוס מיץ תפוזים סוכר, שמן ביצים לערבב 10 דקות קמח וכו' לסירוגין עם המיץ על מהירות נמוכה לאפות חום קצת נמוך יותר ולבדוק םע קיסם אפשר להכפיל (מתכון וחצי טוב ל28 סמ) ציפוי - להטיב עם מיץ מחומם עם סוכר לערבב אבקת סוכר עם טיפה מיץ או מים לקשט עם רואיל

למעלה