עזרה

dorlyid

New member
עזרה

שלום לכולם אשמח לעזרתכם בייעוץ למטופל. יש לי מטופל אשר סובל מכאבים חדים ואקוטיים באיזור הכריות רק ברגל ימין ורק כאשר הוא מפעיל לחץ רב על האיזור (בעת רכיבה על אופניים ובשיעורי ספינינג) בהתחלה הכאבים היו נסבלים עד שהכאבים נאלצו ממנו להפסיק לגמרי את הפעילות. המטופל סיפר כי החליף נעלי ספינינג אך עדיין לא חש הקלה. בבדיקת אבחון ראיתי שהאיזור נוקשה ואף מרגיש כמו דורבן. האם ייתכן שיש דורבן בכרית כף הרגל? אם כן מה הטיפול היעיל בשבילו? ואם לא מה האופציות הנוספות? אשמח לעזרתכם תודה רבה.

היי לך ../images/Emo13.gif

מהתיאור שלך אני מצליחה להבין שיש באזור אולי סוג של יבלת לעיתים יבלת שטח היא יותר פנימית ואז הכאבים יותר אקוטיים. מה את מרגישה כשאת מטפלת באזור? ספרי לנו על סימפטומים נוספים וממצאים נוספים שעולים מכף הרגל. דורבן שכיח בעיקר באזור העקב ובזאור הכריות נוששא יבלות השטח שכיח יותר. יש להבין את התמונה הכללית והרחבה ואז לבחור אסטרטגיה. מתוך מה שמובן לי כרגע נראה כי חסרה בו מעט חיות, מעט אש, המטופל זקוק למשהו בחייו שימשוך אותו קדימה ויחזיר לו את האש לעיניים. משהו שיעזור לו "לנשום" יותר טב (ריאות...) האם כך גם את הרגשת בטיפול? שבת שלום

למעלה