עזרה

smiri3

New member
עזרה

מטופלת בת 34, מנסה להיכנס להריון מזה כשנה. הריון קודם הושג בעקבות טיפולי הפריה (בטיפול ה 3) לפני שנתיים וחצי. בוצעו 4 ניסיונות (2 IVF), וכרגע מתחילה את הטיפול השלישי (IVF), חשוב לציין שקיימת בעיה בתנועתיות הזרע ולכן מבוצעת מיקרומניפולציה (ICSI- הזרקת הזרע לתוך הביצית- מה שפותר את הבעיה של התנועתיות). מטופלת בהורמונים: צנטרוטיין לדיכוי המע' ההורמונאלית, מנוגון לגיוס זקיקים, לאחר ההחזרה כתמיכה לרירית הרחם אסטרופן ואנדומטרין, לתזמון הביוץ- פרגניל. קצת פרטים מהתשאול: תופעות לוואי של ההורמונים (עלייה במשקל- 17 קילו, נפיחות, מתחים, לחצים, חוסר איזון במצבי רוח, גלי חום ביום ובלילה), בעקבות זריקה ששיבשה את המערכת ההורמונאלית למשך 3 חודשים הווסת האחרוה הייתה עם דימומים חזקים, כאבי בטן עוויתים, צבע דם כהה עם קרישים. בגיל 21 עברה הפלה יזומה עקב הריון לא רצוי, בגיל 12 ניתוח בחלל הבטן בעקבות גידול שפיר כתוצאה מתאים עובריים שנשארו בעוד היותה עובר.לפני שנה וחצי אי ספיקת כליות כתוצאה מסטרפטוקוק בגרון עכשיו הכל תקין. רעב רגשי, תחושת כובד ועייפות לאחר האוכל, יובש בפה, שותה לפחות 2 ליטר ביום, כל שעה בשירותים בלילה פעמיים, דליפת שתן בעקבות הלידה. חוסר חשק מיני, נשירת שיער שיער דליל. לשון: חיוורת ורודה יבשה מאד, חיפוי צהוב בצדדים ומעט במרכז, צורת "טוסיק" בטיפ הלשון, חיוורת בצדדים, סימני שיניים. הטיפול שאני רוצה לעשות מתבסס על שלבי הטיפולים ההורמונאלים: ביום השני- שלישי: ding jing tang ודיקור. ביום ה 11-12 לפני השאיבה: zi shen tian jing tang ׁלמשך 3 ימים, ודיקור. ביום ה 16-18: לפני ההחזרה: huo jing zhong zi fanf ודיקור. ביום ה 21-22 אחרי ההחזרה: דיקור וכאן יש בעיה: מבחינתי זה השלב הקריטי כי שם הטיפולים האחרונים נכשלו ולא התפתח הריון, השאלה היא איזה פורמולה מתאימה לשלב זה: גם כדי לתמוך בעובר וגם כדי לעודד השתרשות. אשמח לחוות דעת על הטיפול, הערות ושינויים ותשובות יתקבלו בברכה, תודה

טיפולי IVF ודיקור סיני

היי, אני לא יכולה לעזור לך כי אומנם אני יכולה למצוא לך את הפרוטוקולים, אבל אין לי נסיון בנושא. לעומת זאת, ביום רביעי הקרוב, בערב, תתארח אצלנו בפורום ענת מנדלר שפר, שלה נסיון רב בכל הקשור לגינקולוגיה, ולכן תוכלי להתייעץ איתה גם בנושא זה. בקרוב תצא ההודעה הרשמית לאירוח, עם כל הפרטים. בהצלחה, יעל

ofir tcm

New member
הי, מאיפה הפרוטוקול הזה?

נראה לי קצת עמוס החלפת הפורמולות האינטנסיבית הזאת. בכל מקרה אחרי ההחזרה הייתי הולך על פורמולה פשוטה לחיזוק צ'י הכליות והטחול.

שמש א

New member
אני נוהגת לשלב אחרי החזרת עוברים

בנתיים, עד שענת מנדלר שפר מורתי המצויינת תגיע... אני נוהגת לשלב אחרי החזרת עוברים את Tu si zi, Shan yao, Dang Gui, Gou qi zi, shan yao יתכן שתתאים לה מודיפיקציה של You gui wan. מקרה מעניין, בהצלחה!

למעלה