עשיתי לי עוגה ה-ו-ר-ס-ת !!!!!

סביוני

New member
עשיתי לי עוגה ה-ו-ר-ס-ת !!!!!

היי חברים וחברות. בצר לי [כלומר: תקוע מאותם בישולים ואפיות זמן רב] החלטתי שמהשבוע אני אבשל רק דברים חדשים שעוד לא עשיתי עד היום. [אכן תמונות קשות...] הקיצקץ, לקחתי מאתר העמותה את מתכון הבצק הפריך, והחלטתי להוסיף לו מילוי תפוחי עץ, ויצא כל כך טעים, שבא לבכות מרוב אושר!!!!! זה ממש מזכיר עוגה דומה שאמא שלי עשתה לי כשהייתי ילד (מה שמזכיר לי ביתיות). אז הנה המתכון - רוצו לעשות אותה! עוגת בצק פריך במילוי תפו"ע: מצרכים לבצק: חצי כוס גרם סוכר 180 גר' חמאה 1 ביצה 2 כוסות + 2 כפות קמח מרמולייט מצרכים למילוי: 4 תפוחי עץ מהחמוצים האלה [לא זוכר את שמם], לא קלופים, מגוררים. חצי כוס סוכר 100 גר' צימוקים 1 כף כמון שליש צנצנת דבש אופן ההכנה: א. הכנת הבצק: 1. מערבבים יחדיו את הסוכר, החמאה והביצה. 2. כאשר החומרים מתאחדים, מוסיפים את הקמח עד לקבלת בצק. 3. מניחים במקרר לכחצי שעה לפני שמתחילים לעבוד אתו. 4. מוציאים מהמקרר ומחלקים אותו לשני חלקים. 5. חצי אחד מרדדים עם מערוך מקומח (אפשר גם ישר לרדד אותו בעזרת כפות הידיים והאצבעות בתבנית משומנת בינונית; את העלה הזה מניחים על תבנית משומנת. 6. את החצי השני מרדדים וחתכים לרצועות ארוכות (או יוצרים בתנועות מגלגלות של שתי כפות הידיים "נחשי-בצק") ב. הכנת המילוי 1. מגררים את תפוחי העץ, סוחטים את המיץ היטב (שותים אותו, טעים לאללה), ומפזרים מעל העלה המרודד המונח לו בתבנית. 2. בוזקים קינמון, זוכר וצימוקים. ג. פינוש: 1. מפזרים ממעל בצורת שתי וערב את "נחשי-הבצק"/רצועות הבצק שהכנו מראש (או כעת). 2. אופים בחום בינוני-גבוה (איזה ריח....) 3. כמה דקות לפני שהרצועות משחימות מעט - מחממים במיקרו את הדבש ויוצקים אותו מעל לרצועות הבצק. (כזהעוגה מוכנה ובימים שלאחר מכן - יש אפקט של "גבישי סוכר/דבש" על הרצועות. בקיצור, אם להיות גס נורא לרגע, [כבר אמרתי "אכן תמונות קשות"?], הטעם הנפלא של העוגה הזו איננו דומה לאורגזמה (חוץ מאפצ'י טוב שום דבר לא דומה לה כמובן), אבל זה בהחלט מתקרב.... (-: שלכם באהבה, סביוני

limim

New member
כמון?!../images/Emo12.gifתבלין קצת חריג לעוגה../images/Emo8.gif

קצת הגהה לא היתה מזיקה (-; סתם, סתם אחלה מתכון. ינוסה בקרוב ולאלתר!

סביוני

New member
אוי לאותה בושה... אכן - קינמון!!!!!

ועל כך נאמר על ידי חזלינו במרוקו: "שקואלחלא!"

למעלה