פינת הדמויות 9- דניאל גד

YossihNew

Well-known member
אנחנו שוב בפינת הדמויות!

פינת הדמויות היא פינה שקיבלתי את הרעיון לה (רק הושפעתי) מפינה דומה בתחום ההיאבקות שדירגה דמויות שונות של אותו מתאבק.

בעצם, אתם תבחרו שחקנים (מומלץ שחקנים ותיקים ומנוסים עם המון בשר וותק) ואני אדרג את הדמויות שהם שיחקו, מהגרוע עד לטוב ביותר.

אני אכתוב מילות סיכום על כל דמות ואכתוב למה דירגתי אותה ככה. חשוב לציין שאני לא מדרג דמויות שאני לא מכיר.

אחרי שבשבוע שעבר דירגנו עבור יונתן את דמויותיה של גאיה גור אריה, הפעם היה תורו של רועי. שלא בחר כרגיל. אז כרגיל נאלצתי לבחור בשחקן אהוב עליו...

1705745540895.png

דניאל גד! שחקן שהתחיל בנוער ולאט לאט פילס את דרכו לסדרות פריים טיים חשובות ביותר. מעניין מה יהיה עם הדמויות שלו.​

YossihNew

Well-known member
1705748194262.png

מקום עשירי: דורון "פייפר" ניסקי (מחנה אבא)

מישהו זוכר את מחנה אבא? סדרה מצחיקה ששודרה קצת בתקופת הקורונה. בכל אופן, פייפר הוא הטבח בבסיס, בחור כיפי שהוא חבר של ניתאי (עמית הכטר), מנסה לעזור לו להשיג את לי-פס (קים אור אזולאי) ואלוף בפיפ"א. סדרה קצת נשכחת ואם כבר, את הקומדיה בסדרה עשה חברו הטוב של דניאל, אורי לייזרוביץ'. אז לא דמות זכורה כל כך של דניאל, קצת מוזר שגילם אותה במעמדו.​

YossihNew

Well-known member
1705748290455.png

מקום תשיעי: ששי קראסו (אחרי הצלצול)

בגרסה הישראלית של אחרי הצלצול, הפקת המקור הראשונה של דיסני ישראל, גילם דניאל באחד מתפקידיו הראשונים את ששי קראסו. קראסו הוא קומבינטור שמוכר דברים בשחור לחבריו ללימודים, וזאת הייתה עונה די קרועה. דניאל הפגין לראשונה כישרון קומי שהיה די מגניב עבורו. אבל גם כאן, מדובר בסדרה שדי הלכה לאיבוד בסופו של דבר, ולכן חבל שהקומיות של דניאל נזרקה הצידה. עצוב.​

YossihNew

Well-known member
1705748359548.png

מקום שמיני: בן (גרעינים)

תגידו, למה הוא מנסה לעשות משהו עם המדריכה שלו מגאליס?! דנה פרידר יצרה את הסדרה "גרעינים" בין גאליס לאו בוי, והסדרה מתעסקת בבני גרעין שמנסים להציל את המתנ"ס המקומי. דניאל שיחק את בן- חייל שבכלל חושב שהוא בא להנהיג את הגרעינים, ומתאהב בדמות של רפאלה, אותה גילמה דנה. הוא התנהג בצורה צבאית. סה"כ, עוד סדרה נשכחת עבור דניאל במובן הקומי. וחבל, כי מסתבר שדניאל גד הוא שחקן קומי לא רע בכלל.​

YossihNew

Well-known member
1705748397214.png

מקום שביעי: חגי סגל (סקיי)

דמות מפתיעה של דניאל. חגי הוא מאבטח ביישוב "עוצמה" והשותף של איריס גבאי. מה שמוזר זה שהוא גם מאוהב בה למרות פער הגילים ההזוי ביניהם. חגי מנסה לעזור לאיריס כל העונה, נתפס בידי אוקו החייזר שמתחזה אליו, ובסוף הסדרה נוסע עם החיילת הבודדה רונה (אותה יכיר לימים כחרדית) להודו. לא הבנתי כל כך את המסע של חגי, הוא אמנם אפשר לדניאל להפגין קצת רשע בתור אוקו, אבל ההתאהבות שלו ברונה (בגלל השם כמובן, תמיד יש עניינים עם שמות) הייתה מוזרה וכל העלילה שלו הייתה קצת... לא מובנת.​

YossihNew

Well-known member
1705748436466.png

מקום שישי: חלמון שאשא (מותק בול באמצע)

סופסוף הגענו לדמויות קצת יותר טובות, ביניהן אחד שחוזר בקרוב. חלמון הוא פרודיה על מיכאל שמש, כתב צבאי בן 19 שלומד בגלי צה"ל, וחוקר את פרשת ההתאבדות של השר (יותר מדי פעמים) מוקי פטיש. במסגרת עבודתו, הוא פוגש את חברת הכנסת מותק מרדכי שהחליפה את מוקי, ועוזר לה לחשוף את המזימה של אלכס טורצ'ין, "התמנון" הלוביסט האכזרי. חלמון חוקר דברים בלי לראות בעיניים, ובסוף הסדרה הוא ומותק מתאהבים וחוגגים את הניצחון על התמנון. למרות זאת, לחלמון יש תחרות עזה על מותק- יש מצד אחד את ג'וליאנו הלוביסט ומצד שני את עמוס אבוקסיס, מנכ"ל משרד הבריאות. ללא ספק המון חתיכים לבחור בהם. ואגב אבוקסיס...​

YossihNew

Well-known member
1705748507827.png

מקום חמישי: יואב קשתי (השוטרים)

יואב. מפתיע שדמות מסדרה גדולה כל כך הגיעה רק למקום החמישי, אבל אולי זה כי יואב הוא סוג של ילד. הוא שוטר צעיר במשטרת נהריה ובן דודו של אלון, וידוע בזה שהוא מעריץ את אלון וכשהוא נלחץ, הוא אוכל המון. יואב מסתבך עם בן דודו בפרשת נקמה בארגון של מאור עזרא העבריין. בעונה השנייה הוא קצת מתבגר ומסבך את כולם כשהוא זה שמציע לנסות להרוג את מאור, והוא משלם על זה- לקראת סוף העונה מאור הורג אותו באחד מהפרקים הגדולים בסדרה. לבסוף, מצליח אלון לנקום את נקמת השוטרים, ויואב נקבר כשוטר מן המניין. דמות לא רעה, וגם הילדות של דניאל בא לידי ביטוי בדמות. אבל בסופו של דבר הדמות שלו הייתה בעיקר כלי.​

YossihNew

Well-known member
1705748558752.png

מקום רביעי: דורי אהרוני (גאליס)

כן כן, אני יודע. הדמות הכי מוכרת של דניאל בערך, זאת שנתנה לו את הפריצה, זאת מהטירוף. גאליס. החניך המוכשר, האשף בחץ וקשת, שחקן הכדורסל המבוזבז והמתלבט רומנטית. אבל את האמת, אני לא חיבבתי את דורי. עם כל היותו דמות חשובה בגאליס, בשלוש העונות הראשונות האיש היה בלתי נסבל. במהלך משולש האהבה עם רונה ויולי הוא קנה את השקרים של יולי ותקף את רונה. הוא ניצל את דפני לצרכים אישיים ואז עוד התמרמר עליה כי חשב שהכשילה אותו. וכמה שנדבר פחות על מה שקרה עם דני ויונתן בעונה השלישית, עדיף. בעונה הרביעית דורי יוצא די טוב כשהוא מגן על רונה מפני המזימה של שרון ואיתן, ועוזר להוגו חברו הטוב, ואפילו מציל את המחנה בסוף במשימת השחמט החשובה. העונה הרביעית היא מה שמציל את דורי, דמות מבוזבזת לחלוטין.​

YossihNew

Well-known member
1705748935592.png

מקום שלישי: תום ברגר (או בוי)

איזה זיכרונות. סוף ערוץ הילדים ב-YES, דניאל מקבל תפקיד בלהיט החדש לאחר גאליס והחממה. תום ברגר, כוכב על בלהקת הבנים או בוי, חבר של הדוגמנית גפן. אבל הוא מתאהב עד מעל לראש בעלמה בן-טוב, ולמרות שהוא הופך לבן זוגה, הוא לא יודע שהיא בעצם בן כהן, שמצטרף ללהקת הבנים במסווה כדי לעזור עם הכסף למשפחה. תום מעורב בדילמות רבות במהלך העונה בגלל הסוד שעלמה מסתירה ממנו. לצערנו, הרעיון להמשיך עם דמותו נגנז בגלל הסכסוך על הסדרה, דבר שמנע מדניאל וג'וי להפוך לזוג חשוב במיוחד בעולם הסדרות. אבל נזכור דבר אחד לתמיד. דבר אחד. לא, לא את דרך ארוכה, מה פתאום. נזכור שלתום הייתה אחות הזויה עם גבות והבעות פנים שאין דברים כאלה, שהעריצה את בן והשאלה היא מה קרה איתה כי אהבתי אותה. מה באמת קרה איתה מאז?​

YossihNew

Well-known member
1705748971225.png

מקום שני: נתי אביטל (סוסי פרא)

מכל דמויותיו של דניאל בנוער, תמיד אהבתי את נתי יותר מכולם. נתי היה הראשון שהגיע לאחר דורי, הוא היה נער פושע שנשלח לעבודות שירות בחוות סוסים, אהבתו הגדולה, מתאהב בבחורה בשם עלמה (כרגיל) ומנסה לעזור לחברו, ניסו, להיחלץ מציפורני הפשע. הוא כיכב בסדרה הזאת, עשה סצנות מצחיקות וגם מרגשות, ובאופן כללי הוא נתן שם רגעים מאוד טובים, בין אם בעימות עם אבא שלו, בין אם בעימותים מול הרעים, בהתאהבות שלו בעלמה ובעימותים שלו עם החבר שלה, ליבי, וגם כמובן בסצנות שהוא רכב על סוסים והשתנה מול עינינו. לצערנו גם סוסי פרא נפגעה באותה התקופה (המון סדרות נפגעו) ומשום מה, הסדרה לא המשיכה. זה כנראה היה בעיות בהפקה, כי גם ככה לקח המון זמן עד שהסדרה יצאה. אולי דניאל היה מנחוס באותה שנה? נשמע הגיוני, זה קרה לו פעמיים אז.​

YossihNew

Well-known member
1705750493205.png

מקום ראשון: אבינועם לסרי (שבאבניקים)

ה-דמות שנתנה לדניאל לפרוץ. אבינועם, בן של שר בממשלה, ומנהיג חבורת השבאבניקים שרק רוצה חופש ולא באמת ללמוד תורה, ואז נוחת עליה גדליה. אבינועם בעייתי במיוחד כי הוא מנסה ליצור גשר בין דתיים וחילוניים, בעיקר כשהוא מתאהב בבנות חילוניות מאיזושהי סיבה מוזרה, ואז מופתע לגלות שהן לא באמת רוצות להיות איתו. הוא מתלהב במיוחד מכל רעיון של שילוב, ונלחם מול הכוחות השמרניים בחברה שלו במאבק אבוד מראש. השאלה היחידה היא האם בעונה הבאה, כשהכוח השמרני הגדול יהיה גדליה, האם הפעם אבינועם יצליח סופסוף לפרוץ את החומות ואפילו למצוא אהבה, כמו שהוא תמיד רצה? האם הפעם החרדי המודרני יצליח להוכיח שהוא לא חרדי מחמד, אלא באמת בן אדם שיכול לגשר בין הצדדים ולהוביל אותם לעידן חדש של כבוד הדדי? או שגם הפעם הוא יכשל כמו תמיד?

עוד פינת הדמויות הסתיימה לנו עם שחקן מרתק במיוחד. להתראות בשבוע הבא. בשבוע הבא תורה של שיר ואני סומך עליה שתציע שחקן טוב. עד אז!​

Johyboy26

Member
כיף לדעת שאני לא היחיד שהציק לו שדורי ניצל את דפני ואז כעס עלייה שהכשילה אותו קנה את השקרים של יולי ויצא על רונה ואז נכנס בין דני ליונתן שזה בכלל מה קשור , ברצינות עונה 4 הייתה עונת גאולה לדורי ויולי

YossihNew

Well-known member
כיף לדעת שאני לא היחיד שהציק לו שדורי ניצל את דפני ואז כעס עלייה שהכשילה אותו קנה את השקרים של יולי ויצא על רונה ואז נכנס בין דני ליונתן שזה בכלל מה קשור , ברצינות עונה 4 הייתה עונת גאולה לדורי ויולי
יולי עוד בסדר רוב הזמן.

אגב, דפני לא הכשילה אותו אלא רונה, אבל דורי היה כזה סתום.

שיר m

Well-known member
מקום של כבוד לסוסי פרא! אהבתי את שלושת המקומות הראשונים|כן| וגם את השאר

תורי?! טוב תן לי לחשוב על זה

שיר m

Well-known member
הבחירה שלי היא עוז זהבי, אם לא מתאים תבחר אתה כי ממש קשה לי לחשוב|טמבל|

למעלה