פצעים בחזה ובגב

אומגה 3

שלום רב ! תודה על הערתך , האמת היא שבהקשר של רפואת העור המאמרים המפורסמים בהקשר של חומצות שומן לא רוויות מסוג N-3,או N-6 תוארו יותר בהקשר של פסוריאזיס ולאו דוקא בהקשר של פצעי בגרות. יתכן שבעתיד יתברר שזה עוזר גם לזה - או שיתברר שלא ...
כדאי לדעת, ברם, שבשימוש המוגזם במוצרים אלו יש סכנה, לפיכך אני ממליץ להתיעץ עם רופא או תזונאית. בברכה,

פצעים בחזה ובגב

אני בת 30 פלוס, הפסקתי לפני כ-3 חודשים לקחת גלולות וזמן קצר לאחר מכן החזה והגב נמלאו פצעים אדומים. הלכתי לרופאת עור לאחר שהעניין לא חלף והיא מילאה אותי במשחות אך בינתיים אף אחת לא נמצאה כאפקטיבית אלא ההיפך, נראה שהן מרעות יותר את המצב. מיותר לומר שהדבר גורם לי לעגמת נפש רבה ומאלץ אותי ללכת עם חולצות סגורות כל הזמן. האם ישנה אלטרנטיבה אחרת מלבד המשחות שיכולה להיטיב עם המצב??, אולי טבעית יותר? אולי לקיחת ויטמינים וכד'? תודה מראש

פצעים בחזה ובגב.

הפריחה שאת מתארת מתאימה ככל הנראה לאקנה. סורי לרופא העור ושאלי לגבי טיפולים הניתנים דרך הפה כגון אנטיביוטיקה (מינוציקלין), גלולות (אותן נטלת) ואף רואקוטן. בברכה,

פצעים בחזה ובגב

הפסקתי את הגלולות מאחר ובכוונתי לנסות להיכנס להריון. משום כך טיפול דרך הפה כגון: אנטיביוטיקה, גלולות או רואקוטן אינו רלוונטי. הטיפול החיצוני אותו קיבלתי מרופאת העור בצורת משחות אינו מועיל בשלב זה, משום כך רציתי להתייעץ אם ישנו טיפול חיצוני הידוע כאפקטיבי במקרה הזה או אולי להיעזר בדברים טבעיים כגון ויטמינים וכד' שיכולים לשפר את המצב. תודה

פצעים בחזה ובגב

שלום רב ! איני מכיר טיפולים "טבעיים" מבוססי רפואה ראייתית (Evidence-based medicine) לאקנה; דהיינו, טיפולים מוכחים כיעילים לאקנה. באשר לטיפולים "חיצוניים": קיימים טיפולים ב"אור כחול", אשר אינם בסל הבריאות. הטיפול למיטב ידיעתי אינו מבוסס רפואה ראייתית כאמור. ממליץ למצות עד תום, לאחר יעוץ רופא עור, את הטיפולים המקומיים במשחות. כמו-כן, עליך לזכור שבהריון קיימת נטייה מוגברת לאקנה. בברכה,

פצעים בחזה ובגב - טיפול אקנה בחזה ובגב.

שלום רב, על פי תאורך מדובר בפצעי האקנה, תופעה שכיחה לאחר הפסקת הגלולות, תופעה בה אני נתקלת רבות בעבודתי כקוסמטיקאית פרא-רפואית מומחית לאקנה. אין ספק כי תופעת האקנה מהווה מטרד ומקור לסבל פיסי ורגשי כאחד בעיקר בגיל הנעורים ומאוחר יותר גם אצל נשים וגברים בגיל מבוגר יותר. מעבר להשפעה האסתטית על העור, הלוקים באקנה לא רק שסובלים מאי נוחות אלא גם מפגיעה קשה בדימוי העצמי, וכתוצאה מכך ישנם השלכות חברתיות והתנהגויות. הטיפול הקונבנציונאלי באקנה הינו צריכה משולבת של משחות אנטיביוטיות לשימוש וטיפול חיצוני שאינו יעיל בטווח הארוך ונטילת תרופות, (אנטיביוטיקה ורואקוטן) המחייב מעקב רפואי צמוד עקב תופעות הלוואי החמורות הנלוות בלקיחתן: עייפות, ישנוניות ואף חולשה, התנהגות אגרסיבית, הופעת מורסות בשדיים, הפרעות במחזור, רגישות לשמש, נשירת שיער וגרד, כאבי פרקים ושרירים, ופגיעה בתפקוד הכבד שלעיתים אף מביא להחמרה במצב האקנה. האקנה כאמור, הינה בעיה רפואית שעיקר השפעותיה הן השפעות קוסמטיות חיצוניות. הטיפול החיוני ביותר משך כל תקופת הופעת המוקדים השומניים והדלקתיים הינו השמירה על נקיון העור. הטיפול היסודי יותר כולל מספר שלבים: חיסול זיהומים מקומים מישניים, ריכוך העור והוצאת המוקדים הדלקתיים, קילוף השכבה הקרנית לקבלת מירקם עור חלק, המרצת מחזור הדם לשיפור המטבוליזם של העור, וספיגת ההפרשות הדלקתיות המסייעת באיחוי, ייבוש הפצעים וטיפוח העור. טיפול שנעשה אך ורק ע"י קוסמטיקאית פרא-רפואית המיומנת בטיפול בעור אקנתי. וכמומחית לטיפולי אקנה, אקנה בני נוער, אקנה מבוגרים, אקנה על רקע הורמונלי, אקנה הריון, אקנה בגב, אמליץ לך על טיפול בשילוב טכנולוגית IPL - טכנולוגיה חדשנית, הנותנת את המענה הטוב ביותר לבעיות עור אסתטיות הניתנות לשיפור משמעותי ביותר – לטיפול נרשמו אחוזי הצלחה גבוהים ביותר, ללא הזרקות וללא ניתוחים. טיפול באקנה בשילוב עם טכנולוגיית ה- IPL נמצא יעיל במיוחד לצמצום ואף להשמדת חיידקי האקנה (P. ACNE) ללא גרימת נזקים או תופעות לוואי כלשהן . הריפוי מתבצע כאשר האור המוקרן פועל על חומר הפורפירין הנלווה לחיידקי האקנה. עם חשיפת חיידקי הפורפירין לאור המיוחד של המערכת הוא עובר שינוי כימי ומחסל באופן סלקטיבי את חיידקי האקנה. טכנולוגיית ה-IPL יעילה לא רק בהשמדת הבקטריה אלא גם באיזון יצור הסבום בבלוטות החלב, כיווץ הנקבוביות והבהרת הכתמים (חומים/אדומים) הנלווים לעור אקנתי. בטיפולי אקנה מבוגרים, אני משלבת תכשירים קוסמטיים תוצרת הארץ "כחול-לבן" (תכשירים המיוצרים למכוני קוסמטיקה/קוסמטיקאיות בלבד המתאימים ביותר לאקלים הישראלי) וסדרות הטיפול לפצעי-בגרות המבוססות על פורמולות טבעיות בשילוב חומרים פעילים פרא-רפואיים בטוחים לשחזור ולחידוש מראה עור הפנים והגוף, מסייעים לאזן את הפרשת השומן בעור, מונעים היווצרות קומודונים ופצעים חדשים לאורך זמן. ממיטב המעבדות המקצועיות בארץ ובאיכות גבוהה, הנותנים מענה מושלם וריפוי אמיתי וארוך טווח לפצעי הבגרות. מאושרים ע"י משרד הבריאות ומבטלים את הצורך בשימוש בתרופות (רואקוטן וכדורי אנטיביוטיקה). ייחודם של תכשירים אלו בהיותם מבוססים על חומרים טבעיים אנטיספטיים בשילוב עם חומרים פעילים דוגמת: קמפור, מנתול, תחמוצת האבץ, רטינול, המשפרים את מרקם העור ומעודדים את התהליך הטבעי של חידוש העור, וכן רכיבים צמחיים הידועים כאנטי-דלקתיים ואנטי-בקטריאליים, המסייעים להפחית את כמות הקומודונים באופן ניכר ולצמצם את התדירות והעוצמה של התפרצות נגעי האקנה. אקנה בגיל מבוגר היא אקנה עיקשת יותר והטיפול בה בטכנולוגית IPL בשילוב תכשירים היפואלרגניים, מבטיחה הצלחה באחוזים גבוהים ומוכחת כיעילה מכל שאר השיטות. כתבות נוספות ומידע רב בנושא תוכלי למצוא באתר הבית שלי .http://www.iris-levy.co.il בהצלחה איריס לוי - קוסמטיקאית פרא-רפואית מומחית לאקנה. 0502777267 / 09-7969145

למעלה