פריצת דיסק וספורט

-איל-

New member
פריצת דיסק וספורט

אני בן 35 ורוצה להתחיל לעסוק בפעילות ספורטיבית. הבעיה שיש לי כבר מעל שנתים פריצת דיסק בגב. רציתי לדעת אילו סוגי ספורט אני יכול לבצע בתלות בפריצת הדיסק ? יש לציין כי בחיי היום יום אני מתפקד כמעט בצורה נורמלית, כמובן עם ההגבלות שיש לבעיה כגון כאבים ברגל לפעמים וכדומה. הפריצה נבדקה ב CT. בלט דיסק גדול L5-S1 עם לחץ על השק והשורשים. מקרין על רגל שמאל אבל לא דרמטי ... מרגיש לעיתים כאב והעקב לפעמים רדום. יש קושי קל בכפיפה קדמית.

ופרצת ופרצת..../images/Emo79.gif

איל שלום, קודם כל אני הייתי ממליצה לחזור לקבל טיפול פיזיותרפיה, פריצת דיסק מלפני שנתיים לא בהכרח מחייבת המשך כאבים וסבל אם מקבלים את הטיפול המתאים. בהמשך תוכל אולי להצטרף לקבוצת התעמלות ספציפית לסובלים מבעיות גב. היום במכוני פיזיותרפיה רבים של קופות החולים השונות ובבתי החולים יש פעילויות כגון זו. שם תקבל הדרכה טובה לגבי מה מותר, כדאי, רצוי או אסור לך לבצע. כל פעילות ספורטיבית בתנאי שתעשה בפיקוח איש מקצוע, תתבצע באופן הדרגתי ומבוקר ובכל מקרה ללא כאבים, יכולה בסופו של דבר להתאים. אולי כדאי להתחיל עם הליכה, יוגה, פלדנקרייז,שחיה....ורק אח"כ לעבור לטריאטלון..

AMI-101

New member
also worth trying..

אחרי פניה לפיזוטרפיסת תבדוק בקשר לתרגילי חיזוק לאגן ו- core strength such as Pilates Yoga Thi-Chi שווה לנסות ביי עמי

למעלה