פרק 1 - איך להכין תוכנית מיתוג

פרק 1 - איך להכין תוכנית מיתוג

ערב טוב לכולם כשהתחלתי לחשוב על פורום המיתוג, היה לי ברור שאני רוצה להעביר אליכם את הידע העצום שרכשתי ב- 15 השנים האחרונות, כדי שכל אחת ואחד מכם יוכל לקחת כלים שישרתו אותו בכל פעולה שתעשו בחיים. אני יכול ליצור עבורכם מאמר או תוכנית שיכילו את כל העקרונות ולהגיש לכם את הכול ב"כפית של זהב". אני לא מאמין בשיטה זו, אני מאמין שאם תצטרפו אלי למסע ונבנה "ביחד" את התוכנית ואתם תהיו שותפיי ויוצרי התוכנית הזו, כך גם תלמדו יותר אבל מעל הכול יהיה פה מעניין ומרתק לכולנו. לפיכך, אני מבקש להתחיל לבנות בימים הקרובים ביחד אתכם שותפיי לתהליך את: המדריך הבסיסי למיתוג - איך להכין תוכנית מיתוג - שלב אחר שלב נבצע את התהליך בשיטת "אלף לילה ולילה" כל יום נוסיף עוד ועוד תכנים למדריך שיתבסס על "עסק ווירטואלי" שאמציא ובגמר התהליך, אפרסם את סיכום המדריך בפורום להנאת ושימוש כולנו. ברשותכם, נתחיל... מי שעדיין לא יודע מהו מיתוג מוזמן לקרוא את הודעת הפתיחה שלי מיתוג חברים מיתוג ממשיכים, לפני שאנחנו מתחלים בתהליך, אנחנו צריכים דמות, שירות או עסק למתג כל עסק, שירות או מוצר יכול להתאים לדוגמת מיתוג, אך רציתי למצוא דמות או עסק "אפור" שבחיי היום - יום שלנו, הוא בד"כ לא מושקע בעיקר בגלל חוסר תקציב. מצאתי... ניקח לדוגמא את מקצוע ה... סנדלר! סנדלר הוא מקצוע "של פעם" (לפחות תפיסתית) תיאור העסק "הווירטואלי" שזקוק למיתוג שלמה הסנדלר הסנדלר שלנו יושב בחנות מוזנחת וחשוכה, ריח עורות מציף את החנות שהייתה פעם מכולת שכונתית, תמונות ציורי ילדים, תחביבו של שלמה תלויות בגאווה על הקירות של החנות, והסנדלר שלנו, "שלמה הסנדלר" יושב ומתקן נעליים. לעיתים נכנס אליו לקוח לרכוש שרוכים או תוספת קטנה אבל בגדול זו מהות המקצוע. הבן של שלמה, יאיר, זה עתה השתחרר מהצבא, מצטרף לעסק של אבא עם הרבה חזון, מודרניות שיווקית והרבה אמביציה להפוך את העסק של אבא לעסק מצליח. מיקום ומתחרים הסנדלרייה של שלמה ממוקמת בתל אביב ברמת אביב הישנה שלמה הוא הבעלים של החנות בדמי מפתח ל-100 שנה המתחרה היחיד בסביבה הוא עסק הממוקם בקניון לא רחוק ברמת אביב, המציע שירותים דומים העסק המתחרה שוקק חיים ואילו את שלמה הסנדלר פוקדים מעט מאד אנשים מבוגרים ותדירות הביקור שלהם יורדת ויורדת שלמה הסנדלר בקושי מצליח לכסות את הוצאות החשמל והארנונה ומתקיים בצמצום רב המטרה כיצד יוכל יאיר לשנות את המצב ולהפוך את העסק "התקוע" של אבא ואת העתיד שלו לסיפור הצלחה? שייצור באזז בכל רחבי העיר... פה נכנסת תוכנית המיתוג שלנו לתמונה והאתגר שלנו עבודת מיתוג בסיסית בנויה ממספר שלבים. 1. שלב ראשון – לימוד והיערכות מקדימה 2. שלב שני – גיבוש אסטרטגיה ותוכנית פעולה 3. שלב שלישי – תכנון האמצעים להשגת המיתוג הרצוי באופן מילולי ובאופן וויזואלי 4. שלב רביעי – הטמעת תהליך המיתוג בקרב אנשי הארגון ושותפים רלוונטיים אחרים הכללים הבסיסיים האלה נכונים לכל עבודת מיתוג, מתאימים לסנדלר הקטן ומתאימים לתאגיד עסקי ענק. כמובן שהיקף העבודה ותקציב הפעילות אינו דומה בין השניים, אך כפי שאמרתי הבסיס דומה. פרק ראשון מכם אני מצפה לשאלות ותשובות אילו שאלות ותשובות לדעתכם או מידע, עלינו לקבל כדי לכסות את השלב הראשון שלב הלימוד וההיערכות הראשונית והמקדימה מצפה לשמוע מכם בפורום המיתוג של תפוז שלכם, יפתח לרון מנהל פורום מיתוג בתפוז

privet i

New member
../images/Emo202.gifיופי של יוזמה...

רק מה ? אם כבר למה לא לעשות את זה עם עסק אמיתי ? למה לא לקחת את האתגר לריאלטי ? להוכיח שלא הכל דיבורים ? למה ליצור עסק וירטואלי שמן הסתם יתאים לכ הדברים שאתה רוצה להעביר בפורום כמו כפפה ליד ? לי אישית אין ספק שהסנדלר שלך יהיה הצלחה גדולה והבן שלו יצליח למתג את העסק שלו בעולם הוירטואלי. אני בטוח שאתה כבר 10 שלבים קדימה ואתה יודע בדיוק מה יהיה ואיך לעשות את הסנדלר שלנו הדבר החם הבא... וזה בסדר... אם כי הרבה פחות מעניין. במקרה (לא באמת אבל שיהיה) אני אשמח לטרמפ חינם ואתה הרי רוצה להטיס את המטוס... אני מוכן לנדב את העסק שלנו למסע שלך... תתמודד איתנו כמו מול עסק בעולם האמיתי... לדעתי זה מדבים כי "פה נכנסת תוכנית המיתוג שלנו לתמונה והאתגר שלנו עבודת מיתוג בסיסית בנויה ממספר שלבים. 1. שלב ראשון – לימוד והיערכות מקדימה - נשמח לסייע... 2. שלב שני – גיבוש אסטרטגיה ותוכנית פעולה- נשמח ללמוד... 3. שלב שלישי – תכנון האמצעים להשגת המיתוג הרצוי באופן מילולי ובאופן וויזואלי... נשמח ליישם... 4. שלב רביעי – הטמעת תהליך המיתוג בקרב אנשי הארגון ושותפים רלוונטיים אחרים... ברוך הבא...
תחשב על זה באמת מכיוון טוב - יש לזה הרבה יתרונות לנו ולך. בטח ובטח לכל קוראי הפורום שילמדו הלכה למעשה על עסק אמיתי שאתה ממתג כמעט מההתחלה, ולא על עסק וירטואלי שכבר מוכן מראש...ביננו מה יותר מעניין סנדלר או מודלים חדשניים שמאפשרים עולם עסקים חדש ? ואם תענה בחיוב - יש לך באז גדול מזה ?... אני יודע בדיוק מה אני הולך להרוויח מזה - האם אתה יודע ?

privet i

New member
../images/Emo41.gifבשימחה...

מספר מילים על העסק והרעיון : הליבה של העסק היא מערכת מסחר חדשנית המאפשרת לכל עסק להציע את המוצר שלו ללקוח הסופי במחיר שוק ולהחזיר את התמורה כספית ללקוח. החל ממספר אחוזים בודדים וכלה ב100 אחוז ויותר ממחיר הרכישה. אלו הם מודלי המדמ שפותחו על ידינו שהם בבחינת סוד מסחרי (אין פטנט בשלב זה). הישום של מודלי המדמ אפשרי לגבי כל מוצר ושרות ללא מגבלה ובתנאי שיש לו שוק בכח. מיזם הטובלוטו המיזם הראשון מבוסס המדמ הינו הטובלוטו. במקרה זה אנחנו גם הספק וגם המפעיל. אנו רוצים לבסס את מעמדנו כאפיק השקעה מדהים עם סיכוי לזכיה בלוטו. (מבחינה שיווקית זה למעשה מנוי טובלוטו) יצרנו מערכת שיתופית והוגנת מאוד המאפשרת לכל אדם להשקיע סכום כספי, ולקבל רווח מינמאלי של 40 אחוז - מובטח מראש. עובדה ידועה - כולם רוצים לזכות בלוטו ורוב מוחלט מפסידים כסף רב בנסיון להגשים את החלום הזה והתקווה לזכייה הגדולה. בפועל, מפעל הפיס מהווה אמצעי לגיוס כספים מהציבור על ידי השתתפות בהגרלת הלוטו.(בדר"כ מהחתך הסוציואקונומי ביננוי ומטה). הלוטו מהווה אם כך שוק בכח גדול מאוד - ומאפשר לנו להיכנס ולעשות בו שימוש על ידי המדמ ושיטות יחודיות נוספות אנו מקטינים ב 75% את עלות ההשתתפות במשחק הלוטו של מפעל הפיס. בכך חוסכים למשתתף אלפי שקלים שהוא צריך לשימוש אחר... כל זה מבלי לפגוע בהנאה שלו על ידי ההשתתפות בלוטו והתקווה של הזכיה המיוחלת. למעשה אנחנו מורידים את מרכיב ההימור מהלוטו, אצלנו הלוטו הופך לאפיק השקעה היות והרווח המינימאלי של כל חבר טוב יותר מכל מה אפיק השקעה אחר כרגע בשוק. בסופו של דבר גם משקיעים, גם מקבלים רווח מובטח מראש וגם יש סיכוי משופר להיות בתוך קבוצה גדולה של טפסים שעשויים לזכות בפרסים הגדולים. לגבי השוק בארץ : מפעל הפיס - 580 אלף מנויים המשלמים 60 ש"ח לחודש למשחק הפיס, אין הבטחה לרווחים. חברות פרטיות -כ 40 אלף מנויים למשחקי הלוטו השונים - 70 -200 ש"ח לחודש - אין הבטחה לרווחים. כלל הציבור - מחזור של 100 מליון ש"ח בחודש. השתתפות קבועה במשך חודש עולה כ 243 ש"ח -אין הבטחה לרווחים. לסיכום : אני מניח שקשה לתפוס את המערכת כולה ביום אחד ואת כל הנגזרות שלה, בטח שלא את התועלות המוצעות כאן - (גם אם זה נראה דמיוני), אבל זה העסק ואנחנו מאוד מאמינים בו. עבדך הנאמן, צירף למיזם 2 יזמים נוספים והקמנו את הכל מכסף פרטי מהבית, במשך השנה וחצי אחרונות. לא לקחנו משקיעים, לא לקחנו הלוואות ולא רצינו לחלק משהו בשלב כל כך מוקדם. עכשיו אנחנו בשלב המכירות, יש לנו לקוחות ואנו פעילים. כמובן, הכל תלוי בתודעה הציבורית, במיתוג הנכון. ככל שנצליח להעביר את המסר בצורה הברורה ביותר נוכל לקבל יותר לקוחות ולמתג את עצמנו כמערכת שיש בה רק טוב. מערכת שיוצרת מעגלים של לקוחות חדשים על ידי המלצות של לקוחות ותיקים. הייתה לנו התלבטות איפה לשים את הדגש, האם על "אפיק השקעות" או על "מנוי לוטו". החלטנו ללכת על מנוי לוטו כיוון שזה יותר רגשי, יותר מלהיב ומכיל חתך אוכלוסיה גדול יותר (ילמדנו רבינו אם זה נכון)... אנחנו רוצים ליצור מציאות ש"פרייאר מי שמהמר" ו"למה להמר אם אפשר על בטוח" וגם "שרווח בטוח בלוטו" זה דבר טיבעי... וזה רק בטובלוטו. זה נכון שזה בלתי נתפס במבט ראשון, וכולם שואלים "אם זה נכון אז למה שלא כל עם ישראל יצטרף לטובלוטו ?" וכו' וכו'... אז התשובה היא באמת למה לא ? מצד שני, אנחנו לא רוצים מחר בבוקר 10000 לקוחות. הדברים צריכים להיות מדודים ומבוקרים על פי סרגל ההתקדמות שלנו וכך אנו פועלים. עד כאן... ותודה באמת על הפתיחות וההזדמנות שביקשת לבחון את הדברים. לא יודע אם זה גדול מידי בשביל טסט קייס למיתוג מאפס למאה בזמן אמת... זה אתה יודע. אשמח לתת הבהרות נוספות גם במסרים אם צריך. דרך אגב, זאת אינה פרסומת, ואם יגיעו לקוחות בעקבות הפוסט הזה הם ישלמו 5 אחוז יותר על מנוי ! ראו הוזהרתם
חן חן...

קראתי... אך יש בעיה

הסיבה שלקח לי זמן לענות לך נובעת מהסיבה שאני מנכ"ל של חברת מיתוג ויש לנו לקוח חדש במשרד והיה לי חשש שאולי יהיה כאן ניגוד אינטרסים לפני שחזרתי אליך בחנתי את הנושא עם הלקוח והגענו למסקנה כי אכן יש סיכוי גבוה לניגוד עניינים לפיכך, א. אני נאלץ בצער לדחות את בקשתך ואני מנוע מלהגיב בנושא ב. אני חושב שיש לך פרויקט ועסק עם פוטנציאל שמצדיק פגישה עם חברת מיתוג – אני ממליץ לך לתאם פגישה עם אחת מחברות המיתוג ולהתייעץ עמם בכל מקרה אני מבקש לאחל לך בהצלחה

privet i

New member
אוקיי... תודה.

אם תוכל לצין את שם החברה המדוברת זה הרי לא סוד או משהו, מסקרן לראות מה הם מקבלים ואני מכיר כמעט את כל הנפשות הפועלות. שנית, אם תוכל להמליץ על מישהו מהתחום אשמח לשמוע. אתה יכול לשלוח לי מסר עם התשובות אם אתה לא מעוניין לפרסם בפומבי. שוב תודה.

למעלה