קודם כל בהצלחה לפורום החדש

pomelit

New member
קודם כל בהצלחה לפורום החדש

וישר לשאלה בימים האחרונים אני סובלת מאלרגיה לא ברורה (כלומר היא ברורה, רק לא ברור למה אני אלרגית). הייתי אצל שני רופאים, רופאות ליתר דיוק. הראשנה נתנה לי פניסטיל בכדורים. השנייה נתנה לי לורסטין (גם בכדורים) אני יודעת שלוקחים אהיסטון. שלושתם אנטי היסטמינים, ושלושתם מרדימים אותי (בערך). השאלה שלי היא מה עושה לורסטין, כלומר מה הפעולה הרפואית שלו, ואיך זה עובד? ואותו דבר על פניסטיל ואהיסטון. ולמה מעדיפים אחד על פני השני. תודה

היי פומלית

שלושת התרופות הינן אנטי-היסטמינים. כלומר הן מונעות הפרשת היסטמין שהוא חומר שמזיק לרקמות. הגוף מחזיק אצלו "נשק" כזה לא כדי להזיק לעצמו אלא כדי להילחם בפולשים זרים המתקיפים אותו. כמובן שה"נשק" הזה הוא חזק עד כדי כך שהוא גם גורם לנזק לגוף עצמו. באלרגיות נגרמת טעות של מערכת החיסון ש"חושבת" שחדר פולש מזיק לגוף והיא בטעות משתמשת ב"נשק" הזה ומזיקה לגוף. החומרים האנטי-היסטמינים מפחיתים את הפרשת ההיסטמין המזיק. ההעדפה של אחד על השני תהיה שילוב של שלושה שיקולים 1.יעילות 2.תופעות לוואי 3.כסף (כמו תמיד...) משתי הבחינות הראשונות לורסטין הוא הכי מוצלח משלושת התרופות שהיזכרת. ישנם אנשים שאף הלורסטין עדיין גורם להם לנימנום. ישנה תרופה בשם TELFAST שלפי מחקרים גורמת עוד פחות לנימנום. תוכלי להתייעץ עם הרופא שלך על כך. תרגישי טוב ישראל

למעלה