קיר תומך

תודה על הקשור - מה שמעניין במקרה זה

הוא שכלונסאות הבטון היו חלולים, ומכאן גם הוקטן כושר הכלונס לגזירה ומתוך ההתייחסות במחקר האמריקאי, שנדון בימים אלו גם בועדה הבינלאומית העליונה (בחסות מזכ"ל האו"ם )לבסוס, הם לא ימליצו לישראל לעבור לשיטה של כלונסאות חלולים מבטון.

fireman

New member
נ.ב זה לא מה שחיפשתי

אלה תמונות באתר אינטרנט שמגובות בהערות של כתב וב5 תגובות של טוקבקיסטים משועממים. אני מחפש תחקיר הנדסי, דו"ח עם מסקנות הנדסיות קונקרטיות לגבי הגורמים לכשל. את זה גם בינא ועכשיו גם אתה לא הבאתם.

בינא תודה על התשובה המפורטת והבונה

אבל כמה הארות(באלף), המהנדס לא הכניס אותי להוצאות מיותרות,אנחנו בחנו יחד את האפשרוית וענין הקלונסאות יצא הזול יותר(באגר דרש מחיר 15 אלף שקל רק בגלל שהוא הפסיד בעבודה אחרת במגרש סמוך,הוא טען שעכשיו הוא יותר חכם כשהוא מכיר את הסלע שיש במקום)המהנדס תיכנן חוץ מהקלונסאות גם רגל תומכת בחלק של המגרש העליון.שאותה נכסה בחומר מילוי.חוץ מעלות הקלונסאות שהיא עלות יחסית זניחה(כמה מאות שקלים לכל אחד מהשכנים המעורבים) דרשו מאיתנו 350 ש"ח למטר מרובע כולל חומר (זה למקום שכן הצלחנו לחפור קלונסאות) .כל השירשור התחיל מכך שלא מצאתי פיתרון לקיר שהמיקרופייל לא הצליח להיכנס,.אגב ההצעה שלך בסעיף 3 לא ישימה אצלנו כי כדי לבצע בסיס שיבלוט לכיוון המגרש העליון צריך לחצוב לתוך המגרש העליו כמטר מטר וחצי ,וזה לא ניתן 1 בגלל העלות העצומה (מדובר על סלע לרוחב 30 מטר ובגובה 3 מטר ) ו-2 בגלל שעובר שם קו ביוב מרכזי(ממש בין המגרש העליון לתחתון בחלק העליון) ורגל לכיון השכן התחתון בעייתית גם משתי סיבות 1 בגלל שהשכן (המגרש התחתון)לא רוצה רגל לתוך המגרש שלו,ו-2 בגלל שהמהנדס לא מסכים, הוא דורש רגל לכיון המגרש העליון כדי שיהיה אפשר להחזיר את החומר שהוצאנו חזרה על הרגל. הערה : אני יודע שקשה כנראה להבין את מה שכתבתי,אך אין לי דרך טובה יותר להסביר.בכל אופן תודה לכל המשיבים,אנחנו נבחן אפשרויות אחרות,הציעו לי כבר,לצקת קיר של 2 מטר גובה בערך במגרש העליון,ולהוריד רשת ברזל שמיועדת למטרות האלה (חברת חבמ"ל)כלפי המגרש התחתון,והשכן מלמטה ישתול צמחים מטפסים(מה דעתך על ההצעה הזאת)

בינא

Member
כל פעם שאתה מוסיף נתונים התשובה תשתנה...

מדוע לא ציינת מראש שהקרקע סלעית? מדוע לא ציינת איזה סוג סלע זה? ממתי צריך לתמוך סלעים? על סלע ניתן לבסס קיר ואין שום צורך לחצוב אותו... להפך, משתמשים בחוזק שלו לבצוע גדר גבול מגרש מספיק קלה שיכולה לשבת עליו ואת הקרקע ניתן לתפוס עם בלוק אמריקאי (נראה כמו אדנית רק בלי החלק התחתון שבתוכו מתקינים חיזוקים. כל הסיפור עם המיקרופיילים ממש הזוי ומיותר בעיני ובטוח שיש פתרונות זולים בהרבה וטובים בהרבה. האם אתה יכול לשלוח צילום של המצב בשטח? ההצעה שהציעו לך לצקת קיר במגרש העליון יכולה להתחלף בבלוק אמריקאי עם הרשת המוצעת ואז תוכלו לשתול צמחים גם בתוך הבלוק אם תבנו אותו במידרוג קטן כך שלכל 50 ס"מ גובה יוכל להישתל מטפס או צמח נופל שמתאים לאזורכם. שורשי הצמחים יתנו חיזוק ויקבעו את הקיר עוד יותר. בחלקו לכיוון השכן תהיה לו צורה עד שיכוסהעם הצמחיה ובחלק העליון הוא יכוסה ע"י הקרקע שתפוזר ללא דחיפה של שופל כלפי הקיר, אלא בשפיכה מלמעלה.

בינא אתה צודק בקשר לנתונים

אכן מדובר בקרקע סלעית (יש מקומות שהסלע בגובה כל הקיר) ממתי צריך לתמוך סלעים? אני רוצה לתמוך את הקיר משתי סיבות האחת ,כדי שהקטע של הקיר שבחלק העליון(שבו נמצא הבית שלי) יעלה לגובה של קו האפס שלי(גובה הריצפה של הבית) ואז אני אוכל למלא חומר כמעט עד לגובה סוף הקיר,אז תבוא ותגיד תקים קיר בחלק שלך כלומר למעלה,אתה צודק,אבל אז השכן מלמטה לא ירצה להשתתף בבנית הקיר,(כך הבנתי מהשכן,הוא מוכן להשתתף בתנאי שגם לא תהיה קיר,ולא סתם סלע חצוב עם פסים של הכף של הבאגר)זו בעצם הסיבה השניה.אני אשתדל לצלם את המקום .לא כל כך הבנתי את עניין הבלוק האמריקאי,האם יש לך אישזהו ציור/צילום של השיטה,זה יכול להיות מעניין

fireman

New member
כשאתה שואל שאלה כזו בפורום

וואלה אני לא באמת יודע מה לחשוב....יש לך מהנדס, אתה משלם לו כסף ובסוף אתה בא לשאול אותנו איך לבנות את הקיר תומך.....? תפטר את המהנדס, אנחנו כבר ניתן לך ליווי הנדסי דרך הפורום. אני ראיתי את הקרקע? ראיתי את המקום? את הבעיות? הסוגיות? את האפשר ואת האי אפשר? אף אחד כאן לא ראה. המהנדס שלך כן ראה והוא ורק הוא הכתובת שלך. אם עשה פאדיחה בתכנון שישא בתוצאות, יספק פתרון ראוי ויביא את הדברים על תיקונם. מכל התגובות שקראתי כאן בשרשור, האפשרות היחידה שלא תשאיר אותך עם חור ענק בכיסים או בלי המכנסים הוא להסדיר דרך גישה לקודח. למרות שאני מסכים עם דעתו של בינא בכל הקשור לקירות תמך, שיטת הרגל\קיר כובד יקרה יותר מקידוח כלונסאות ברוב המוחץ של המקרים. היות וחצי עבודה כבר נעשתה, אין מקום להתחיל לתכנן הכל מחדש ולהיכנס לתוך עבודות עפר בהיקפים גדולים ויקרים. בהצלחה

בחברת החשמל ביצעו קירות תמך בגובה 10 +

ע"י קידוחים צפופים אחד ליד השני אולי הפתרון הוא להדק את הקרקע בכדי שהקודח יסכים לעלות עליה . הפתרון השני הוא קירות תמך טרומיים של " טר ארמה " אין לי מושג לגבי המחירים שלהם . טלפו שלהם 09-8351855

קירות תומכים של טר ארמה מקובלים מאד

בבניית כבישים והרעיון מאחוריהם, הוא סרטי פלדה בגב הקיר שעליהם מבצעים את המילוי עפר עם תכונות מוגדרות. סרטי הפלדה הם באורכים עפ"י גובה הקיר התומך, אבל זה מחייה לחפור די עמוק ורחוק במגרש השכן. וחוץ מזה למקרה של בית פרטי הכמויות קטנטת מדי והמחירים יהיו מאד גבוהים

אני מציע לכל הגולשים ההדיוטות

לא להסתמך על תשובות תכונוניות מפורטות, ולקחת את כל הנאמר כאן ע"י הבונים המנוסים או המקצוענים שעוסקים בבניה - בערבון מוגבל ולבדוק עם המתכננים שלהם את הפתרונות המוצעים. אישית לא הייתי מעיז להעלות רעיון של מצוק ללא תמיכה, בגובה 4-6 מ' גם באם הוא מסלע (כנראה מאד בלוי ולא יציב כי הרי מכונת הקדוח חששה להתקרב אליו) תכנון באמצעות הפורום יכול להיות חסכוני, אך גם הרסני.

fireman

New member
../images/Emo45.gif ח"ח על התגובה העניינית והרצינית../images/Emo70.gif

ללא ספק יש מי שצריך ללמוד ממך כאן בפורום.

לתומך נלהב-הפורום לא בא במקום אנשי המקצוע

הפורום בא כתוספת,אני רוצה לשמוע רעיונות ואולי גם פיתרונות שאחרים עשו בעזרת אנשי המקצוע שלהם,איתם ללכת למהנדס שלי,והוא זה שיחליט אם הרעיון מעשי אצלי,לכן כל ההתלהמויות של חלק מחברי הפורום הם לא לעניין,תגובות כמו אין לך מהנדס ,מה אתה שואל כאן, הם תגובות חוכמולוגיות,ברור לי ואני מעריך גם לחברי הפורום הרציניים האחרים,שיש אנשי מקצוע לכל דבר,ואני לפחות לא אעשה דבר ללא איש המקצוע המתאים,כאמור ההתכתבות כאן דרך הפורום היא רק להרחיב אופקים.אני למשל למדתי מהתשובות של בינא דברים רבים(בין השורות) מאלה שהתחכמו לא למדתי כלום. חג שמח לכולם

למעלה