קיר תומך

קיר תומך

לפני מספר שבועות כתבתי כאן על ההתלבטות בקשר לקיר תומך גבוה (4-6 מטר) המהנדס שלנו הציע לנו לקדוח עם מקרופייל בורות של בין 3-5 מטר ולהטמין קלונסאות ואז לעלות לגובה הרצוי,קטע אחד של הקיר קדחנו הבוקר(הקטע שבו צריך לעלות לגובה של 6 מטר אורכו 28 מטר ) לקטע השני (28 מטר נוספים)המקרופייל לא יכול היה להיכנס בגלל קרקע לא יציבה(הוא פחד להיכנס)השאלה שלי אם מישהו יכול להציע/להמליץ על דרך או שיטה שאפשר יהיה להרים קיר תומך לגובה של 4 מטר,מבלי "לאכול" הרבה שטח לשכן שמלמטה(עד מטר מטר ועשרים זה בסדר)

fireman

New member
המהנדס שלך צריך "להמציא" פתרונות

לא אתה....על זה הוא מקבל כסף.

נו באמת,ואתה חושב שאני לא יודע שיש לי מהנדס

רציתי לכתוב בסוף דבריי הקודמים אל תפנו אותי למהנדס,כי ידעתי שיהיו כאלה שיגידו זאת,אך לא כתבתי כדי שזה לא ישמע התרסה,חברים! מי שפונה לפורום כנראה מצפה שאולי יהיה מישהו עם נסיון,או עם ידע אחר, או גדול יותר משל אלה שאיתם הוא כבר התייעץ,אם אין תשובה ,לא נורא,לא כל אחד יודע הכל,אבל אם יש ,כל חבר פורום ישמח לקבל את המיידע.אז בואו נקבע שמהיום מי שיש לו תשובה ישיב ומי שאין לו,לא ישיב.בשביל זה יש פורומים,אם היינו רוצים את רק בעלי המקצוע לא היינו פונים לחברים בפורום

בינא

Member
צודק...מי שלא יודע שלא יענה...מצד שני...

איך נדע שהוא לא יודע אם הוא לא עונה...? המהנדס שאתה מתיעץ איתו הכניס אותך כבר להוצאות מיותרות בהצעה שלו למיקופיילים = כלונסאות קטני קוטר, אשר הממציא/מפתח שלהם, אם היה קורא למה המליצו עליהם, לא היה ישן בלילה (הוא עדיין חי...). כתבתי בעבר אכתוב שוב: לא צריך כלונסאות לקירות תמך כי הן לא ממלאות את התפקיד העיקרי הנדרש מבסיס של קיר תמך וזה קבלת עומסים צידיים מהצד הגבוה. לפני כמה שבועות או חודשים פורסמו תמונות של מבנה רב קומות בסין, אשר היה מבוסס על כלונסאות והתהפך על צידו בגלל לחץ צידי של הקרקע שקיבלה מים בזמן משצידו השני של המבנה הייתה חפירה. זה בדיוק המצב של קיר תמך. מסיבה זו לקיר תמך יש 2 פיתרונות נכונים: 1) רגל לקיר בטון, אשר מחושבת כחלק מהקיר ומקבלת כמות ברזל למתיחה, עומק מתאים וכיסוי מהצד הגבוה למשקל עליה שישמש כעזר לתמיכה + חורי ניקוז בקיר הבטון בגבים שונים. 2) קיר כובד אשר בסיסו מתחיל בגבול המגרש ורוחבו מחושב בהתאמה לגובהו כשהרוחב יוצא לכיוון המגרש הגבוה וחלקו העליון של הקיר בלבד מבצבץ מעל לקרקע בעובי של 20-30 ס"מ. ב-2 השיטות אף אחד לא נפגע ולא מפסיד שטח. גם הפיתרון במקרה זה יכול להיות אחד מהשניים וכך הוא אור להתבצע: 1) מכניסים כלי חפירה (רצוי במקרה הזה באגר גדול) שיחפור לבסיס הקיר עד שיגיע לקרקע יציבה תוך העברת כל חומר החפירה לחלק הגבוה כדי להחזיר אחר-כך אל מאחורי הקיר. 2) מבצעים 1 מ-2 השיטות ע"פ תכנון הנדסי והצעות מחיר מקבלנים שונים 3) מבצעים בסיס לפי הכללים הנכונים לסוג הקיר שנבחר. 4) בונים את הקיר ולא לשכוח נקזים. 5) מחזירים את הקרקע שנחפרה + אדמת גינון. הנ"ל נכון לקירות בגובה 1-10 מטרים גובה.

במידה ושומרים על החוק ולא פולשים לשכן

ולא עוברים עם הרגל של היסוד אל תוך השטח הגבוה ששיך למגרש שלא בבעלותנו, כיצד לא מפסידים שטח?

בינא

Member
התשובה שלי התיחסה לבעלי מגרש הגבוה יותר

אחרת לא ברור מדוע לא כתב השואל (מבקר המדינה 1) :..."לקטע השני (28 מטר נוספים)המקרופייל לא יכול היה להיכנס בגלל קרקע לא יציבה(הוא פחד להיכנס)..."

בינא

Member
הפתרון פשוט ביותר. קיר בטון עם רגל "הפוכה"

הרגל ההפוכה שהיא הבסיס לקיר התמך, תוצב בעומק המחושב בהתאמה לגובה וללחצי סוג הקרקע והקיר יתחיל בעומק מ-30-40 ס"מ רוחב עד 20 ס"מ רוחב בחלקו העליון. במקרים קיצוניים בהם הגובה והאורך גדולים, ניתן לבצע קורה תומכת בניצב לקיר כל כמה מטרים שיחשב המהנדס וביניהם ספסל ישיבה כדי להוסיף אלמנט שימושי לגינה, כמו גם קורה עליונה שיכולה לשמש כחלק מפרגולה גינתית. כל המצבים האלה כבר בוצעו בעיר בית שמש, לפני יותר מ-20 שנה, למי שרוצה לראות מצבים כאלה...

מידותיה של הרגל ההפוכה (משקל נגדי הם מונסטריא

ליים וכאן גם נכנס השקול של נגיסת שטח מגרש ושקולים כלכלייים ואז מבצעים קירות שיגומים (במידה וזה לא סלע יציב) מכלונסאות. אני לא מבין, כל מאות המהנדסים שמתכננים קירות תומכים כשהבסוס הוא זוגות של כלונסאות (הכוחות הפועלים לקבלת המומנט הם שליפה ולחץ) לא מבינים מהחיים שלהם, ואדון מייגלה לא ראה בחיים שלו זוגות של מיקרופילים. ברוח הפיוס של שנה חדשה, אני מציע לך, לא להיות כל כך נחרץ ובוטה בקביעותיך יש עוד כמה מהנדסים ש",יודעים" לתכנן וולא מטילים את האחריות על יועצי הקרקע..

צימעס

New member
פרט שולי...

לך תמצא (היום) מהנדס שיתכנן קיר כובד, שלא לדבר על ימליץ על אחד כזה...

פיטנגו4

New member
אני ממליצה על הורדוס

יש לו ניסיון רב בקירות כובד: קיסריה העתיקה, הכותל המערבי....

צביקי5432

New member
קירות תומכים מפלצתיים מאבן

ראיתי אתמול באולמות האבירים בפסטיבל עכו

fireman

New member
אם נתעלם לרגע מהעוקצנות בראשית הודעתך

אני עדיין מחפש את התחקיר\תסקיר של אותו בניין בסין שלטענתך נבנה על כלונסאות והתהפך, ובעבר אף ביקשתי ממך להעביר קישור כלשהו למידע קונקרטי בעניין. זה עדיין לא קרה, מה שהופך את המסקנות שלך להשערה שלך ושלך בלבד. שיטת הביסוס באמצעות כלונסאות (שאתה מתנגד לה נחרצות חדשות לבקרים כאן בפורום) הוכיחה את עצמה מעל ומעבר עם הבניין בסין ובלעדיו. וזאת כמובן ללא קשר ישיר לנושא העיקרי בשרשור.

msvnk

New member
אני זוכר שזה הופיע בחדשות

הראו את הבניין הזה. היו שם שטפונות גדולים והבניין כולו נפל על הצד לגמרי ונשאר שלם לחלוטין. כשהוא היה שכוב על הקרקע ראו על מה שהיה החלק התחתון שלו את כל הכלונסאות שנשלפו מהאדמה כשהוא נפל על הצד. זה היה ממש מצחיק לראות. בין הידיעה החדשותית הפיקנטית הזו לבין מסקנות הנדסיות המרחק גדול ואין לי מושג מה היו הסיבות - אבל בוודאות זה היה. אני זוכר שהעלו גם כאן בפורומים תמונות של זה.

fireman אתה מחפש ,אני צאתי לך

וכדאי למען הכיף לגלוש בפורום להפסיק את ההתקפות על בינה,בינתיים בינה הוא הכי רציני בקשר לתשובות ולהצעות לחברי הפורום(הוא לא שולח אותי למהנדס שלי הוא נותן תשובות עיניניות,אפשר להסכים איתן ואפשר לא) בכל אופן צירפתי כתובת למה שחיפשת

fireman

New member
אני לא מחפש את בינא

בינתיים הוא זה שמשגר את ההערות העוקצניות שלו על כל תגובה שלי. כעצתו של בינא, לך תביא באגר ותתחיל להזיז הרים, בהצלחה!

בינא

Member
הנתונים שהבאתי מבוססים על מחקר מאוד רציני

שביצעו מומחים הנדסיים וגיאולוגיים מאירופה וארה"ב כהכנה לועדת חקירה שמינתה ממשלת סין. את המחקר הזה קיבלתי ביחד עם הטכניון , מהנדסים ברחבי העולם ומוסדות שביקשו לקבלו ואשר יש להם עניין בלימוד מכשלונות ושגיאות תכנוניים, הנדסיים וביצועיים המתרחשים ברחבי העולם. איני רואה עצמי מחוייב לבצע עבור אף אחד בפורום "שעורי בית" ולכן, גם אתה, מנהל הפורום, אם תרצה לקבל את תוצאות המחקר הזה, תאלץ לפנות לטכניון ולבקשו יפה, מהם... תגובותי עוקצניות רק למי שרגיש לעקיצות. מי שרוצה ללמוד משהו ממה שאני כותב מתיחס לתוכן ולא לאיך שהוא כתוב. בהחלט ייתכן כי יש כאלה שהיו רוצים לקבל את החומר בצורה "יבשה"... זה בסדר, הם יכולים למחוק את העקיצות ולקרוא רק את החומר היבש. באשר להערותיך המלומדות בנושא קירות תמך, בעיקר לאור ניסיונך הרב בבניית בית אחד בבאר-שבע, סלח לי, אבל אינך יודע עדיין את מה שאינך יודע, לכן מוטב שתשאר בתחומים בהם אתה יודע שאתה יודע - תחום הלדים והחשמל. לא ברור לי מדוע אתה כמנהל הפורום, חושב שאתה זכאי, יותר מאחרים, להגיב בצורה לא עניינית בעוד אתה דורש מאחרים שיגיבו לעניין. איני חייב לך שום דבר ובטח שלא תחנך אותי, לכן מוצע שתתרכז בניהול הפורום, יהיה זה מה שזה יהיה, במקום לשעשע את "תומך נלהב" בהערותיך. חג שמח שיהיה לך והמשך יום נעים... נ.ב. אתה יכול למחוק את הכתוב למעלה בתוענה שמה שכתוב כאן אינו ראוי לפורום. זה רק יוכיח כמה שאתה ילדותי בתגובותיך.

נ.ב. - אפשר לקבל תגובה לשאלתי בקשר

למידות המונסטריאליות של רגל לצד הנמוך. והאם קיים פתרון הנדסי של קבלת מומנטים ע"י זוגות של כלונסאות

למעלה