ראיתי הרבה דברים באינטרנט אבל

ראיתי הרבה דברים באינטרנט אבל

מה דעתכם על הקישור הבא- מפת כף רגל

5halo

New member
ככה ככה

היא לא לגמרי טועה אבל גם לא מאוד מדוייקת אני כבר ראיתי מפה אחת שהכליה נימצאת מעל העקב ממש- אזור תגובה רחם וצ'אקרת המין

זה ידוע שלא בכל המפות המיקומים זהים

כי הרי אנו מדברים על איזורי מיפוי אבל מה שיותר מטריד אותי היא המחשבה שאדם נכנס לאינטרנט, מחפש ומוצא מפה מסוג זה ואז הוא יכול לחשוב שרפלקסולוגיה זה למעשה טיפול מאוד פשוט שטחי "אההה אם כואב לי כאן וכאן אז אין בעיה אלחץ כאן וכאן" מה דעתכם?

אסתר84

New member
לכן..

יש פורומים דוגמאת תפוז שנועדו להסביר לקהל הרחב שרפלקסולוגיה זה לא עוד סתם כיף בכפות רגליים. שרפלקסולוגיה זה טיפול עמוק ויסודי. שלמטפל יש חשיבות מאוד גדולה לכן גם היה מאוד חשוב לי להבהיר את עמדתי בנושא. כל השאר כבר בגנזך.
. אסתר רומי

פטנט של משחק ילדים

הצדק איתך, מבחינה מסוימת נראה שבסך הכול רפלקסטלוגיה היא נקודות לחיצה בכפות הרגליים. אני לוחץ כאן והמנורה נדלקת שם... רוב העולם מתיחס כך לרפלקסולוגיה. ורוב העולם משאלותיו היכן לוחצים.... בשיחות והרצאות של רפלקסולוגים ששמעתי בעולם מדובר בעיקר על האיפה ולא על האיך ןהחשיבה בעיקרה היא על פי קונספציה של רפואה מערבית. ואחר כך עוד מביאים אנשים מח"ול כמומחים... מפה כזו מרדדת את כל החשיבה על רפלקסולוגיה ועושה שירות דב. בברכה שמוליק

freearth10

New member
מה דעתכם על כך

שבתחומים שונים, אותה הנקודה בכף הרגל /ביד מייצגת מקומות שונים בגוף?
מאיה

freearth10

New member
לי דווקא המפה הזו עזרה

אבל אני לא רפלקסולוגית
. פעם המפה הזאת היתה כאן במאמרי הפורום ומידי פעם כשהרגשתי כאב באחד המקומות בכף הרגל, או כאשר נתקלתי בדיוק באותו האיזור הייתי נכנסת לבדוק מה הנקודה הזאת אומרת. לפעמים הייתי עושה זאת גם עם המטופלים שלי. לפעמים זה היה מאיר מקום מסויים ועוזר לי להתמקד במה שהאיבר הזה רוצה לאמר.
מאיה

נראה לי שהצעד הראשון הוא הפיתוח, לא?

השאלה היא אם זה לא יגרום לאנשים להתיימר להיות מטפלים?
איך נפתור את הבעיה הזו? או שנשווק זאת למטפלים בלבד? תחדד את הרעיון...

אני אחכה לתשובתו של שמוליק

לדעתי שמוליק ישפוך אור על הנושא. בכל מקרה - חשובים שני דברים: 1. המקום שלי כרגע (מאיפה אני יוצא לדרך) 2. היעד אליו אני מכוון להגיע. נראה לי כי הגדרת המקום העצמית קשה ומורכבת יותר מאשר הגדרת היעד הנשאף. ייתכן כי גם אם יהיה מכשיר GPS תועלתו תהיה נמוכה, למספר אנשים, כי אותם אלה לא יוכלו להצביע על נקודת ההתחלה או הנקודה בהם הם נמצאים כרגע. לפיכך לא תהיה משמעות רבה למכשיר זה (כמו בעליסה: לאן מובילה דרך זו ? וקיצי שואל אותה לאן את רוצה להגיע ... ) לגבי השיווק - נשווק ונמכור למי שירצה לקנות
ש.

מפת האורות הנחמדה

ראשית כל יש לדעת ולהבין שבכפות הרגליים אין איברים אלא נקודות השתקפות. ההולסטיקה בנושא זה היא שבכל נקודת השתקפות באים לידי ביטויי הרובדים האנטומיים - פזיולוגיים, רובד הנפש, רובד הרוח ויותר מכל הקשרים של אותה נקודת השתקפות, אפילו הנקראת על שם איבר ספציפי בגוף, אל איברים אחרים בגוף. קשרים אלה לעיתים ידועים ומובנים ובהרבה מקרים זה נשגב מבינתינו. קחו למשל את נקודת השתקפות הכבד - : הכבד נפתח אל העיניים, אז נקודת השתקפות העיניים לעיתים סמטומטית למצבו של הכבד. בקונספציה אחרת, לכבד קשר אנרגתי חזק אל האזניים אז בנקודת ההשתקפות של האזניים ניתן לטפל בתופעות מסויימות של הכבד. הכבד קשור למערכות הדם, העיכל, החיסון, למצבם הבריאותי של הגידים והרצועות. ועוד ועוד... אילו הינו לוחצים במפה המובאת כאן היו האורות נדלקים כמעט בכל המפה. אז מה הועילו יוצרי המפה ?...שאני לוחץ כאן נדלק האור שם. ומה בדבר מימדי הנפש והרוח ? את הקשרים הללו יש להתמיד וללמוד ויותר מכל להוציא מהכוח אל הפועל בתכנון הטיפול ובטיפול עצמו... והיכן באמת הרוח, הרגש והנפש בכפות הרגליים ? האם יש נקודות לחיצה מיוחדות או פשוט הן חלק אנטגראלי מההשתקפות הפיזית שבכפות הרגליים. לכן גם חשוב מה בראשו של המטפל כאשר הוא מעביר דרך ובאמצעות כפות ידיו בטיפול... לא פשוטה היא הרפלקסולוגיה. היא עמוקה, רחבה ומורכבת בצורה בלתי רגילה...ולדיעת כולם כאן, היא איננה נגמרת ותמיד תמיד ניתן בעזרתה להעמיק ולהעמיק ללא סוף. האופק פתוח וגם הבאר עמוקה. אילו הדברים היו מסתימים במפת האורות הנחמדה, היה ממש משעמם. למעשה זה קצה חוט ההסבר למשמעות הרפלקסולוגיה, וללמד רפלקסולוגיה בגישה כזו זה אושר גדול. בברכה שמוליק

דרך אור

New member
זווית קצת שונה להסתכלות

מסכימה עם מה שכתבתם בנושא הרפלקסולוגיה, העומק, הרבדים, ההקשרים וכו'... ועם זאת, אני חושבת על השירות הטוב שמפה כזאת יכולה לעשות עבור הרפלקסולוגיה: אנשים רבים מרימים גבה כשהם שומעים שאפשר לרפא דרך כפות הרגליים. אז כשרואים מפה כזאת בהירה ומובנת באינטרנט, זה מפשט קצת יותר את העניין ותורם להבנה, שאכן, יש אי שם בכפות הרגליים מפה המשקפת את הגוף (והרגש, והנפש, והנשמה...). אל תשכחו שהמפה אינה עבור רפלקסולוגים, אלא עבור אנשים שאינם מבינים ברפלקסולוגיה. בשבילהם זו התחלה טובה להבנה של הרפלקסולוגיה. בדיוק כמו שבכיתה א', מתחילים ללמד קודם את האותיות ואח"כ מילים שלמות, ואז משפטים וכו'. בברכה, נעמה.

אז אפשר

להעביר לילדים ולסקרנים. כי המפה בנויה בסגנון של משחק ילדים. וביננו, יש הרבה ילדים משתעשעים... בברכה שמוליק

אולי באמת זה אפשרי... דרך נוספת לעניין ילדים

ולסקרן אותם ואולי אפילו לחנך אותם לרפואה משלימה.. לרפואה משולבת

ימי התום... ../images/Emo6.gif../images/Emo68.gif../images/Emo140.gif

כן בהחלט. משחק ילדים למבוגרים הוא כנראה לא ברמתם. אבל להיות ילדותי לעיתים זה מחזיר את התום. בהחלט מפת האורות יכולה לשרת הוראת רפלקסולוגיה לילדים... מחשב תמה וישירה... בברכה שמוליק

נשמע לי מדהים ללמד ילדים רפלקסולוגיה

הלוואי ויגיעו ימים שבנוסף ללימודי מדעים, מתמטיקה, היסטוריה וכו' ילדים יוכלו לבחור ללמוד גם רפלקסולוגיה
(או כל מקצוע מתוך הרפואה המשלימה).

למעלה