רודיולה

סמדר8

New member
רודיולה ../images/Emo184.gif../images/Emo42.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

כרגע חזרתי מביקור אצל רופא המחטים שלי, שהוא רופא קונבנציונלי שמנהל את הרפואה האלטרנטיבית בקופ"ח לאומית, מחוז דרום. קיבלתי ממנו המון מידע, ואני מתנצלת מראש על כך שלא אוכל להעביר לכם הכל בצורה מסודרת... אני בנפילה נוראית מיום שישי וזה ישר משפיע על הזכרון (והבלבול). אז ככה : זו תרופה/תוסף מוכרת כבר מאה שנה ברוסיה, ולא איזו תגלית חדשה שתכבוש את העולם בסערה. לא נחקרה ממש השפעתה על מצבים כרוניים. משתמשים בה למצבים חריפים אבל זמניים, כמו דיכאון אחרי לידה. הצלחה בגמילה מעישון. הצלחה במקרים של אימפוטנציה. בכל מקרה - ההשפעה שלה לא מיידית (תומר!!!) אלא תורגש אחרי 8-10 ימים. לגבינו - קבלתי אישור להוריד את מינון האלטרולט לחצי (דהיינו 5 מ"ג ליום) ובמקום זה לקחת קפסולה אחת של רודיולה, למשך מספר ימים, ואז להוריד האלטרולט לשליש. אסור להפסיק בצורה דרסטית! אסור לנו לעבור את המינון של 1 גרם ליום! לקחת בהדרגה, לתת לגוף להסתגל לאט לאט. בשום אופן לא לקחת אחרי השעה 5 אחה"צ, כדי לא להפריע לשנת הלילה. דבר נוסף - גם הרודיולה יכולה להעלות את התיאבון (ולגרום להשמנה) אבל הרבה פחות מהאלטרולט!! אני אישית הולכת לנסות זאת, אבל עם טיפול אקופונקטורה צמוד (מאוד עוזר לי, מומלץ! למרות שגם עם זה יש נפילות...) הרופא שלי הבטיח לי להמשיך ולהתעמק בנושא. כל מידע חדש אעביר אליכם מייד. יום טוב!

סמדר8

New member
נזכרתי בעוד משהו חשוב ../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

לפי הנחיית הרופא - יש לעשות הפסקות בלקיחת הרודיולה! לא לקחת ברציפות! כלומר - חודש בולעים - 10 ימים הפסקה. זאת ע"מ לתת לגוף אפשרות לייצר בעצמו את הסרוטונין והדופמין.

שריק 7

New member
סמדר- הבאת מידע מעיל - יופי../images/Emo13.gif

אני כרגע בהפסקה מהרודיולה, בגלל השפעת. החלטתי לאפשר לגוף לנוח ללא המרצה. האם תוכלי לשאול את רופאך אם ניתן לקחת רודיולה בשילוב עם מינון נמוך של קסנקס? רק אם לא מפריע לך. גם לי דיקור נותן אנרגיות. הבעיה שהכל פרטי ומאוד מאוד יקר... כל טוב , שרי.

סמדר8

New member
שרי ../images/Emo23.gif

אני פוגשת את הרופא רק פעם בשבוע, איננו גרים באותה עיר. אנא, הזכירי לי לשאול אותו ביום ראשון או עדיף - שני בבוקר, בשבוע הבא... אין סיכוי שאזכור עד אז...
החלמה מהירה
(אגב - קנית את האינפלוג´יפ? לדעתי מועיל הרבה יותר מהאוסילו).

Pheonix

New member
אמא,../images/Emo143.gif

סליחה שאני מציקה, אבל... מצאתי אותך!

tshgn

New member
הי רותם!, שמעתי עלייך רבות!!../images/Emo140.gif../images/Emo8.gif

סתאאם, בא לי לסכסך בינך ובין אימך
תומר

סמדר8

New member
מתנצלת בפני כולם על ההתפרצות של בתי

היא חשבה שזה חמוד, ולא הבינה שזה פשוט מיותר ומטריד... וכמובן נעשה ללא ידיעתי...(יעני - הפתעה)... סליחה

מיאה49

New member
למה סמדר זה היה מיותר שבתך

התפרצה? מותר קצת להנות. אני חשבתי שזה חמוד. מירה

dodo281

New member
סמדר - משלים יופי את התמונה - ../images/Emo140.gif

אמרי נא - אם אני זוכרת נכון - ציינת גם את - כמוני - כי יש לך רופא נפלא - האם הוא גם זה הרושם לך את התרופות הקונבנציונאליות - או שתפקידו "מתאם הפעולות האלטרנטיביות" ?! כל הדברים שהבאת כאן - נותנים שקט בלבי. עצם זה שיודעים - אף אם מנסיון, ולא מתוך מחקר מבוקר, כי ניתן לקחת רודיולה - עם הפסקות - כאמור - עמ"נ שלא יפגעו מנגנוני הסרוטונין-דופמין - יש בכך משום הרגעה. אף שדודיולה - אני - כנראה לא אקח - לפחות לא בשלב זה. אין לי בעיית דיכאון - ויש בתוכי כ"כ הרבה כל מיני חומרים כימיים - תוצרי מעבדה וטבע כאחד... הרופא שלי בד"כ אינו דוחס בי כמוניות כאלה ומגוון רב כ"כ - ואני עצמי איני נוטה לנטילת יותר מדי... אך הכאבים הנוראים ואיומים ב1/2 השנה האחרונה + האינסומניה הכ"כ קשה - הביאו אל תוכי כ"כ הרבה חומרים - מהם אני בד"כ נמנעת - כולל נרקוטיקה - שלא השתלטה על הכאבים, אך לך תדע מה היה אלמלא.... ועוד מיני ירקות... אז שוב תודה
מכל ה-

tshgn

New member
גם לי אין דיכאון. מסייע נגד מיגרנות

לי מסייע נגד המיגרנות וכן מוריד העייפות.

sayv

New member
לגבי המירגנות- ראיתי בחדשות כתבה

על איזה חומר חדש שמזריקים למצח ומעביר המירגנות לכמה חודשים.. רק שטיפול כזה עולה 2000 ש"ח... מישהי אמרה שמ3 מגרנות קשות בשבוע עברה לאחת קלה בחודש, למשך 7 חודשים אחרי הטיפול.

סמדר8

New member
דודו ../images/Emo184.gif

את האלטרולט אני לוקחת לפי הנחיית פרופ´ סוקניק - הראומטולוג שאבחן אותי. (את המרשמים השוטפים נותן לי רופא המשפחה). הואיל ואני מאלו שחושבים 10 פעמים לפני שנוטלים אפילו אקמול - אני בולעת את האלטרולט בלב כואב ובידיים רועדות...אבל מצבי האומלל דאז לא הותיר אופצייה אחרת... מאוד מתאים לי להמיר אותו במשהו אלטרנטיבי וחסר תופעות לוואי. הרופא המדקר שלי אמנם עלה מרוסיה, והוא קודם כל רופא קונבנציונאלי. בזכות הידע הרב שלו ברפואה אלטרנטיבית אני סומכת עליו, מה גם שגאל אותי לפני 8 שנים מכאבי גב איומים. אגב, את האבחון הוא עושה בצורה מופלאה בשיטת האירידולוגיה. בריאות שלמה

dodo281

New member
הי סמדר ../images/Emo13.gif

גם את הפיברו´ שלי אבחן פרופ´... גם אני נוטלת אלטרולט, בהוראותו גם לי רעדו הידיים, הפופיק והלב בתחילה, אך אני נוטלת כבר למעלה מ-5 שנים - בתקופות שונות - 10-30 מ"ג - ומברכת על כך יום-יום!!! כל נסיון שעשיתי להפסיקו - הוליד כאבים. ואכן - יש לרדת ממנו בזהירות מדורגת
נפלא שיש לך רופא נפלא. למזלי - גם לי -
הוא פנימאי - ומכיר לעומק נושא התש´ הכר´ - גם בה אני לוקה. נפלא שאת עושה השינוי בליווי רופא ! ומקווה איתך - ןמאוד אשמח בשמחתך - אם תמצאי מזור ברדיולה !!! מחזיקה אצבעות

dodo281

New member
../images/Emo42.gif../images/Emo39.gifהי סמדר - ובהזדמנות זו -

תגובה מאוחרת
כף להכיר עוד חובבי טבע ומרחב
וכף שאתם דרומיים
כל חיי הייתי מאובהבת במרחבי המדבר, עד לתסמונות ולסינוור... היום מעדיפה - יותר יקור, פחות מסנוור... ותמיד אובהת - כחול מרחבי של ים
ואוהבת שנשים שאוהבים... פשוט אוהבים כל מיני דברים... ובכללם מרחב גם בחוץ, וגם בפנים
4 ילדים ? - כף לך !!! וכל הכבוד !!!! רציתי 3, ילדתי -2 , קיבלתי מבעלי השני +3 =5
נכון שזה לא בדיוק אותו הדבר, אך גם זה שמייח !!! ועם 4 מתוכם הספקנו לטייל ביחד. (אחת כבר היתה גדולה מדי - ומטיילת מקצועית מכדי לטייל עם קטנים
) נהגנו להיות בנגב בקביעות בכל ינואר - בשל הפריחה. גם במצב מחלה קשה - כשכבר לא יכולתי כלל להסתובב בשטח - ולו גם מעט - בעלי היה לוקח אותי במכונית. השנה - לצערי - נראה שלא נגיע לנגב, אבל בתוך העננים בגליל היינו בינואר זה. פורח כבר ?!?!? כמה פריחה יש השנה ?!?! האפ שבו לפרוח צבעונים באיזור מצפה-רמון ?!?! את אלו לא זכיתי לראות עד כה ... אבל תמיד יש מחר.... ובקרוב - פריחת האירוסים... וכאן - ממש קרוב - ליד יבנה - יש גבעת אירוסים נפלאה - אליה ניתן להגיע עם רכב. אירוס הארגמן: צבעו שחור, אך אם באים לקאת שקיעה - והשמש היורדת עוברת דרכו - הארגמן יפהפה !!!! לא פלא שאת מחוקה עד שזזים ... בני כמה החברלך שלא עוזרים?!?! פיצצונת האנרגייה (כך נראה לי) שהיתה כאן היא הבכורה ?!?! כ"כ טוב לשמוע שאת עושה זאת ונהנית !!! יש לנו גם גליית המסניפה טבע ומרחב, ואוהבת ים - ימי ...!!!
כף שיש לכם ג´יפ. בוודאי מודרני עם קפיצים כמו שצריך. במכתש - הקפיצי הדפוקים של הג´יפים של "צל-הרים" - בימים שרק התחילו - עוד מכים בישבני - אחלה חוויות
ובצבא - ג´יפים במדבר - חבל"ז !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אני אישית לא אוהבת את הופעת הג´יפים הכללית בשטח כפי שהיא היום. בטיול האחרון שלנו במכתש רמון - כלומר - ברגל - כבר הייתי חולה, אךטרם ידעתי זאת.... הלכנו מסלול קצר - מחוד עקב(?) לעין סהרונים, ובהגיענו לפי פרסת נקרות - בתוך השקט הנפלא - לא היה איש בשטח - הופיעה פתאום חבורת ג´יפאים - עם מוסיקה בפול ווליום... , טוב שלא מנגל.. חיכינו שעה - עד שחלף זעם. בסוף המסלול - אחרי עין סהרונים - נאלצתי לקחת טרמפ בג´יפ - לחנייה - כי השמש כבר ירדה - ואני סחבתי אתי התחלה של "רגלי עופרת" מבלי לדעת את הצפוי. יום שלם לקח לי מסלול קצר זה... אבל היום - הייתי נותנת הרבה בעבור ג´יפ עם קפיצים מעולים - בעיית גב קשה - בנוסף לפיברו´ - הייתי... אבל כיוון שאין לי מה לתת - לנושא ג´יפ - אז.... אכן סמדר !
לא מתייאשת - נהנית ממה שניתן - ותמיד מקווה שניתן יהייה יותר....
תודה. השנה נראהשלא נצליח...

sayv

New member
../images/Emo127.gifהיי סמדר!

מאוד שמחה לשמוע, מקווה שאכן יעזור. המידע יעיל, אם כי אצלי- לקיחה לפני השינה מכניסה אותי לכזו שנת פילים -שאם אפילו לא מסוגלת להתעורר ע"י השעון! אנסה לשנות השעה. לקחת בבוקר- או לחליפין- חצי בבוקר וחצי בצהריים, כדי לעבור את היום. בתחילה הייתי מאוד מרוצה מהשינה העמוקה אך היא הולכת ומעמיקה והיום למשל- 30 שעה צפצוף הסנוז בשעון עד שהתעוררתי- אחרי 7 שעות שינה- ואח"כ עוד את פרק זמן ההתעוררות "הפיזית"- הגעה למצב של יכולת לקום ממש... קיצץ מאוד את זמן הלימוד שלי לפני המבחן.. ועוד התעוררתי מטושטשת לגמרי.. לפני כן- נהנתי מכך במיוחד בימים בהם יכולתי לישון כרצוני- ואכן אחרי 12 שעות הרגשתי נהדר. אך זה בלתי אפשרי ביום יום. תודה על הדיווח- סיון

sayv

New member
אגב- בקשר להפסקת מועדון סולגאר

קראתי את המכתב בבית המרקחת- שם כתוב כי הם מפסיקים ההנחה בעקבות התנגדות של בתי המרקחת שלוותה את המועדות מתחילתו- ביולי, ואילו עתה הם שומעים לעצתם ומפסיקים עם זה.

למעלה