ריאקציה - זה טוב או רע

freearth10

New member
ריאקציה - זה טוב או רע../images/Emo35.gif

שלום לכולם, יש לי שאלה שמטרידה אותי מאוד בזמן האחרון: תגובת הגוף לאחר הטיפול. לא פעם לאחר טיפול הגוף מגיב בצורה מוגזמת על ידי התכווצויות, הרגשה כללית לא טובה,כאבי בטן, כאבי שרירים וכו. תגובות אלה בעצם מאותתות שהאדם לא היה בשל לקבל את עוצמת הטיפול ולכן הגוף מגיב בצורה טראומתית. אבל שינוי בא דווקא מתוך הכאב, דווקא ברגע הכי לא צפוי, דווקא ברגע הכי קשה. כל למידה היא חווייתית. ללא חוויה אין למידה. בקנסיולוגיה לאחר כל טיפול מעמיק שנוגע בכאב, תמיד נטפל גם ברגש החיובי, באופטימלי, ברצוי. והשאלה שלי היא איך אתם מתייחסים לריאקציות האלה? ההבנה שלי כרגע היא שריאקציה היא לא רצוייה. זוהי חוויה שהאדם לא מצליח להפנים ופולט אותה החוצה. וממה שלא הפנמנו - לא נרפאנו . מאיה
אדם שרוצה חופש צריך לתת חופש

תגובה לטיפול

למילה ריאקציה יש מין צליל קשה וחד המעורר קונוטציות שליליות ולא בהכרח בצדק . טיפול טוב אשר מטרתו (וביצועו) החזרת מנגנוני הריפו הטבעיים לפעולה הרי הוא כמסע אליו יוצא המטופל . ממצב של חוסר איזון - לעבר האיזון המיוחל . מה יקרה במהלך המסע ? כל מטופל הוא סיפור אחר . רקע גנטי , גיל, הסטוריה בריאותית, כמות ההדחקות התרופתיות ועוד ועוד גורמים הם הקובעים את אופיו של התהליך . מטפל טוב ומנוסה מתאים או לפחות משתדל להתאים את עצמת הטיפול לרמת כוח החיות של המטופל. התגובה מלמדת כי אכן מתרחש תהליך ויש לבחון אם אכן הכיוון הוא הנכון. זו כמעט כל התורה כולה על רגל אחת וכמעט הגרעין המרכזי והחשוב ביותר ברפואה הטבעית.

למעלה