רמת טיפול בעיסוי רפואי

יעלי2

New member
רמת טיפול בעיסוי רפואי

השלום לכם. אני לומדת עיסוי רפואי. ידוע לי שבסוף שנה א´ מקבלים תעודת מטפל מוסמך ואפשר להתחיל לעבוד בין היתר בקופות החולים (לא בכולם). מבחינה עיונית בשנה זו לומדים גם אנטומיה, פיזיולוגיה ומעט פתולוגיה. מבחינה מעשית לומדים עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק ונגיעה בנתורופתיה. רק בשנה הבאה נלמד יותר פתולוגיה ועיסוי רפואי. שאלתי היא: אם אעבוד במטרה לקבל אנשים בריאים, אוכל לשפר את איכות חייכם, זרימת הדם, פעילות בלוטות הלימפה וההרגשה הכללית. אבל מה אם יגיע אלי אדם שסובל מבעיית גב רצינית או אחרי תאונה. האם אשלח אותו לדרכו? האם אי הניסיון המספיק שלי עלול לעשות יותר נזק מתועלת? הביטחון העצמי כמטפל הוא דבר שמגיע עם הזמן (כך אני מרגישה) ויחד עם זאת הרי לא ניתן לבצע חלוקת מטופלים. הלא כן? זו שאלה במובן היותר רחב של המילה ואשמח לשמוע את דעתכם.

נכון../images/Emo70.gif

ולכן לדעתי זהו זמן לעבוד במקומות כמו ספא ובתי מלון למיניהם, שם ציפיותיהם של המטופלים ומסגרת המקום מתאימים ליכלתך כרגע. כל עוד לך ולמטופלייך ברורות מטרת ומסגרת הטיפול, שניכם תוכלו להפיק מכך דברים טובים. בברכה ובהצלחה שרון

עיסוי רפואי

בשם כבר יש בעיה כי מרגע שמשהו מוגדר רפואי הרי שאין ספק שרף הציפיות נמצא כבר במקום מאד מסוים . לכן לאחר שנה ראשונה ולפני לימודי הפתלוגיה ולפני צבירת הנסיון , את יכולה להגדיר את העיסוי כעיסוי הוליסטי והגדירי מראש את מטרת העיסוי בהתאם לידע שלך .(אין ספק שתרגול וצבירת נסיון בשלב הזה חשובים מאד עבורך) בהצלחה

3אריק

New member
ליעלי

נכון אמרה לך שרון שהציעה לך להתחיל קודם כל במקומות כמו ספא או בתי מלון ,בנוסך איני חושב שקופות חולים נותנים בשירות הטבעי שלהם גם עיסוי אני יודע על שיאצו, טוינה ,רפלקסולוגיה ודיקור . בעבודה על אנשים בריאים כל סוג של מגע משפר את איכות חייהם ,ברובד הפראסימפטטי ,ואם מעט מיומנות כמעט ואין סיכוי שחלילה תגרמי נזק ,אין ספק שההיתי מציע לך בשלב זה להתרחק ממיקרים רפואיים כל עוד אין לך מיומנות והסמכה גבוהה יותר . לאחר סיום השנה הראשונה תוכלי וכדאי מאד שתצברי קצת ניסיון ופרקטיקה לקראת השנה השניה של לימודייך . מעבר לכל יש לי הפתעה קטנה בשבילך , אני מעסיק מטפלים רבים באירועי אלטרנטיבה גדולים ואשמח לצרף אותך למעגל המטפלים ,כמובן רק אם יש בידך תעודת הסמכה . מכיון שלא ניתן להשאיר מספרי טלפון בפורום השאירי לי הודעה במייל ואחזור אלייך ,או שתמצאי את מספר הטלפון שלי בלוחות . אפשרות נוספת להיכנס לאתר שלי www.magamerape.2ya.com

מקרים רפואיים?

אריק, אשמח לדעת מי מאיתנו אינו "מקרה רפואי"...
שרון

3אריק

New member
שרון ,שלום לך

לא צריך להיכנס לפירושים ולהתפלספיות בקשר למונח " מקרה רפואי " כוונתי היתה שהייתי מציע לה לטפל קודם כל באנשים בריאים מבחינה פיזיולוגית ואפרט בכדי שלא יהיו תקלות ( פריצות דיסק פריקות כתף ,מחלות כלי דם ,לב ,ועוד כהנה וכהנה ) . לאחר שתצבור יידע וניסיון היא תוכל לטפל גם באנשים עם בעיות פיזיולוגיות במטרה להביא להקלה או שיפור במצבם ,וזאת גם תוך כדי תישאול מתאים של המטופל ועריכת מעקב להתפתחיות שיבואו . לשרותכם בכל שאלה ייעוץ והכוונה אריה

יעלי2

New member
אריק היקר

בגלל מיעוט בסימני כתיב לא היה ברור אם כן לטפל באנשים עם פריצת דיסק, מחלות כלי דם וכו. ההגיון הבריא שלי אומר שאלו אנשים לא בריאים. האם כוונתך היתה שבהם כן לטפל ובחולים אחרים לא? נ.ב. אחי שגובהו 2 מ´, סובל מפלטפוס ו 2 פריצות דיסק (בעבר), וכיום מרגיש מצוין, רוצה לעבור טיפול (עיסוי שוודי). לטפל? לא לטפל? להיזהר באיזורים המסוימים בגב? בתודה

ולשאלתי...

הלא פילוסופית, שלא נועדה לקנטר כי אם לברר ברצינות... מכירה הרבה אנשים "בריאים" שטופלו על ידי סטודנטים "רק לטחורים" "רק לכאב בעקב" "רק לכיף" וכשנחשפו הקשיים האמיתיים, ותאמין לי, הם תמיד נחשפים! הסטודנט, או במקרה זה המטפל המתחיל, נבהל, חדל לטפל, או אולי גרוע מזה, המשיך לטפל... במקצועות טיפוליים מסויימים, ישנה חובת הדרכה, שעל המטפל המתחיל לקחת גם לאחר שהוסמך, מטרת ההדרכה, בין היתר, היא לשמור על הגבול הדק בין יודע ללא יודע, בין נזק לתועלת. במיוחד בשלב עדין זה, שהמטפל עדיין לא יודע מה הוא לא יודע! המלצתי, אם כן, לקחת הדרכה! אם הדרכה זו אינה מסופקת על ידי בית הספר, שכרי לך מדריך/ה. כך תוכלי להתנסות בבטחה ובאחריות. בהצלחה שרון

3אריק

New member
שרון שלום

אין ספק שכל שבכל אדם שמגיע לטיפול אפשר למצא כל מיני בעיות שאפילו הוא עצמו לא היה מודע להן . יפה אמרת שישנה חובה לכל מטפל לשמור על הגבול הדק בין יודע ללא יודע. מטפל שתוך כדי טיפול, כאשר מיתגלת בעייה ,נבהל ומפסיק לטפל ,לא כשיר עדיין לטפל בבעיות ובאנשים שהוא לא מכיר ,אלא בקרובי משפחה חברים וכדומה . מטפל חייב לערוך לפני תחילת טיפול תישאול מקיף ,ואם לאחר מכן הוא מרגיש שהוא לא בטוח במה שעליו לעשות ,פשוט יסביר למטופל שהוא לא בטוח שהטיפול שלו מתאים למטופל ומהחשש הקטן ביותר הוא היה מעדיף לטובת המטופל לא לטפל. כמובן שהדברים האלה צריכים להאמר בצורה מאד זהירה . אשמח לענות לכל שאלה וגם בטלפון ובכל שעה אריה

JonnyBoy

New member
../images/Emo45.gif הנושא הראשון שלמדנו בקורס

הוא באילו מקרים אסור לטפל בעיסוי (קונטראינדיקציות). אח"כ מתוך מקרים אלו כל אחד בנה שאלון אותו ממלא המטפל במהלך ראיון שלפני טיפול ראשון עם מטופל חדש. כאשר מגיע מטופל עם בעיה כמו שציינת לא נטפל, אלא אם יש לו אישור מפורש מהכירופרקט או הפיזיוטרפיסט המטפל בו. האם למידת מקרים אלו אינה חלק מתוכנית הלימודים?

3אריק

New member
יעלי שלום

לפעמים בדרך נעלמים מילים וסימנים וסדר השורות משתבש . אז כך , אין בעייה לטפל באחיך ,אכן תצטרכי להיזהר באזור עמוד השידרה היכן שהיו פריצות הדיסק בעבר .( סביר להניח L4 L5 ) ככלל ,באנשים שאת לא בטוחה מה סוג הבעייה שלהם וחומרתה ,אל תתטפלי כל עוד את לא מספיק מיומנת ובטוחה בעצמך . בשלב זה תתרחקי ממתן טיפול לאנשים עם פריצות דיסק קשות מחלות לב וכלי דם. עם הזמן ולאחר שתצברי ניסיון טיפולי ,אני בטוח שתדעי לבד לאבחן במי את יכולה ובמי לא לטפל . אין לי בעייה לייעץ לך ולענות על כל שאלה שתופנה אליי ,בקשר לסוג טיפול וכל בעייה שאת לא בטוחה בעצמך . עומדים לרשותך ולרשות כל מטפל שירצה לשאול שאלה לקבל תמיכה ויעוץ מספרי הטלפון שלי 056-584006 054-864418 052-604641 02-6244754 בכל שעה אריה

אין לפרסם מספרי טלפון

להבא אאלץ למחוק הודעותיך אם תוסיף מספרי טלפון

למעלה