רעידת האדמה

החברה שנלחצה

יעל יקרה, כל אחד מגיב אחרת מצבי חירום כגון רעידת אדמה. כיון שלא היה שום נזק ממשי, אנשים רבים העדיפו לצחוק על כל העניין, ולדחוק פנימה את הפחד, או לפחות את טיפת החשש שהם ככל הנראה חשו כשזה קרה. זו דרך אחת להתמודד עם המצב. כפי שאת מספרת על חברתך, שהיא רגישה יותר ונוטה לבכות, אזי חשוב היה להסביר לה שלא קרה דבר, לתת לה להירגע ע"י שתית משקה כלשהו, ולהיות איתה לאחר כל הארוע. הליווי והענקת תחושת בטחון עשויים לגרום לה לחוש בטוחה מחדש, ולהירגע. שיהיה ערב שקט, טלי

moonchild5

New member
הממ

לא הרגשתי את הרעידה אבל הבנתי שרעידות אדמה באות בגלים, מה שאומר שזה עלול לחזור על עצמו אני מפחדת שזה יהיה חזק.

רעידת האדמה

שלום לכולם רעידת האדמה שארעה היום במדינת ישראל, עירערה לא רק את יסודות המבנים, וגרמה לרעידות מפחידות ותזוזות, אלא גם עירערה אצל רבים מאיתנו את תחושת היציבות הפנימית, את הבטחון, ואת התחושה ש"רגליים על הקרקע", זה כבר לא הדבר היציב ביותר.... אני פותחת את האפשרות בפניכם לשתף כאן במה שהרגשתם, כיצד אתם מתמודדים עם תחושת ה"אפטר שוק", ועל כל מה שאתם מתמודדים כעת. שלכם, טלי וינברגר עובדת סוציאלית

יחזור או לא...

שלום לך, לפי מיטב הדיעות באמצעי התקשורת נאמר שזה לא אמור לחזור בימים הקרובים. אני מציעה שבינתיים, כולנו נרגע קצת אחרי מה שהיה היום... אני מבינה את הפחד שאולי תיהיה פעם נוספת, אבל כל זמן שאנחנו לא יכולים לדעת מתי זה, זה שקול בעיני לייתכנות שלנו להיות בתאונת דרכים או פיגוע... ולא סיפרת איך את מרגישה...מעבר לפחד... שלך, טלי

ayeletkl 5

New member
היי...

היי אני איילת, אני בכיתה ה'. ששמעתי על הרעידת אדמה, כזה רצתי מהביצפר לחצר בטיל, והבנים בכיתה שלי עוד חשבו שזה מצחיק להגיד "הלוואי שהביצפר יתמוטט". והם התחילו לשיר "בית הספר מתמוטט, מתמוטט, מתמוטט", ע"פ גשר לונדון.

לפחד זו התגובה הטבעית ביותר...

יסמין יקרה, לפחד זו התגובה הטבעית ביותר, ואין בה שמץ של בושה. כל אחד מאיתנו מגיב בצורה שונה לפחד, יש שחווים התקף חרדה, ואפילו כבר שמעתי על אישה אחת שעשתה היום פיפי במכנסיים... ולא, זה כלל לא מצחיק... זו תגובה טבעית של הגוף לפחד קיצוני. התגובה שלך היתה הקאה, וגם היא תגובה של הגוף... ואיך את מרגישה עכשיו? שלך, טלי

תודה ..

לך אני מרגישה יותר טוב ואני חושבת שהלילה לפחות אקח את בני ואלך לישון אצל אמא שלי

רעיון מצוין!!!

נשמע שזה יהיה לכם כייף בלי שום קשר לרעידת האדמה... תרגישי טוב! שלך, טלי

HOFMANIT

New member
לא ידעתי שהייתה ביכלל רעידת אדמה

לא הרגשתי כלום לא קיבלתי שוק חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

סניילית

New member
אני היייתי באמצע מבחן בספרות...

וחשבתי שחברה שלי מרעידה את השולחן...וכל הזמן אני אמרתי לה דיי דיי... והיא לא הבינה מה אני רוצה ממנה...ואז היא התחילה גם להרגיש אז היא חשבה שמי שיושבת מלפנינו כל הזמן מזיזה לנו את השולחן אז היא צעקה לה שתפסיק ואז פתאום מישהי צעקה... הרצפה רועדתתתתתתתתתתת וכל בית הספר רץ החוצה ורק אני וחברה שלי צחקנו בגלל שחשבתי שזאת היא שמרעידה את השולחן
אחרי זה כל היום הינו בחוץ כי אסור היה להיכנס בחזרה לבית הספר ככה משרד החינוך אמר...אז לא עשינו את המבחן וגם סיימנו ב-12 וחצי במקום ב-1וחצי

נראה שבסך הכל עברתן את זה בקלילות

והמבחן התבטל...בטח היה "שישו ושימחו" בגלל המבחן, וכל העניין של לצאת מהכיתות... שיהיה רק טוב, טלי

Jon001

New member
אני..לא..הייתי.בבית

11/2/2004 התקשרתי..לדודי..בן..ה75-.לשאול..למצבו.. הוא..ענה..לי...כי..הוא..לא..היה..בבית..כי..נסע..לרמת..גן שמוליק

kid0

New member
Wow..

לא יודע מה איתכם אבל לי זה לא כ"כ הזיז.. אז זזה קצת האדמה, אני חושב שכשנמצאים יחד עם החברים זה הרבה הרבה פחות מפחיד. לכן כלל לא התרגשתי מהרעידה. (אבל חביב, לכבוד הרעידה פתחו פורום? פשש)

מבלה33

New member
רעידת האדמה מה - 10.02.04

הפעם גם אני לא הרגשתי אולם לפני 22 שנים היתה רעידה חזקה מאד במקום מגורי בק. אתא . ולדאבוני אני יודע שאנחנו בארץ בכלל לא מוכנים . בקיצור כמו שכל המדינה הזאת חיה בניסים , כך גם בנושא רעידת האדמה . צביקה

פטרייה

New member
רעידות אדמה זה נחמד

בכלל לא התרגשתי. הייתי האמצע שיעור אלקטרוניקה עם מלחם חם ביד. חשבתי שחברה שלי מזיזה אותי ובאתי לצעוק עליה. אבל היא הסתכלנה עלי באותו מבט של :מה קורה פה? אחר כך פינו אותנו (בשעה אחרי). לא ברור בשביל מה... המנהלת אמרה שהבצפר יציב ושהוא לא יפול. בכל מקרה נהנתי. פעם ראשונה הרגשתי אדמה במודע.

למעלה