רפלקסולוגיה ופרחי באך, בעיקר בהקשר נפשי

רפלקסולוגיה ופרחי באך, בעיקר בהקשר נפשי

שלום רב אני מטפלת ברפלקסולוגיה- בכירה, ורציתי להעלות נושא שהוא מאוד קרוב ללבי ועם הזמן שחולף אני יותר ויותר מבינה כמה חשוב הוא: שילוב בין רפלקסולוגיה הוליסטית לפרחי באך. פרט להתנסות בקליניקה אני חייבת להוסיף שמבחינתי השילוב בין השניים מגיע לרובד עמוק יותר ויכול להניב תוצאות טובות יותר ומשפרות איכות חיים. מדהים כמה הנפש בדימויים ספרותיים אפילו יכולה לבוא לידי ביטוי בטיפול שכזה. מעוניינת לשמוע דעתכם. שנה טובה! ------------ הדר עזרא רפלקסולוגית בכירה ומטפלת בפרחי באך וארומתרפיה 054-5484721

efrat791

New member
שילובים

היי הדר. אני חושבת ששילובים של תחומי טיפול שונים הם בהחלט סוג של "מתכון מנצח"- זה יכול להיות רפלקסולוגיה ושיאצו, הילינג, פרחי באך, דיקור וכו'. החוכמה היא (לדעתי) לדעת לשלב בין השניים אם צריך ובמינון הנכון, לדעת במה נכון לטפל באותו רגע (אולי רק בפרחי באך או להיפך) ולא לשלב בכל מחיר את כל שיטות הטיפול שלמדנו בבאת-אחת. אני חושבת שמטפל טוב הוא כזה שיודע מה היתרונות של כל שיטה אותה למד ויודע מתי ליישם כל אחת בנפרד ומתי ביחד. יום מקסים, אפרת

כי אם לא כן

המטפל הוא כארגז כילים. זאת אחת מהמגמות של תלמידים שבאות לידי ביטוי בבתי ספר שמצעים ארגז כילים וקוראים לזה מטפל הוליסטי. לעשות שילוב זו אומנות ואמנות. למעשה זו המקצועיות ולא רק לדעת טוב טוב כל מקצוע. הממד הסינרגטי שבשילוב גדול יותר מסכום מרכיביו. בברכה שמולק

eva58

New member
שילובים

אכן חושבת שמטפל מקצועי אמור לדעת לטפל ביותר מסוג טיפול אחד מכיוון שאדם אחד אינו דומה למקרה אחר.. רוצה לשאול לדעתכם האם בנוסף לטיפול ברפלקסולוגיה תחום פרחי באך תומך טוב יותר ברפלקסולוגיה או ארמתרפיה?

היי ../images/Emo13.gif

אני חושבת שנושא השילובים הוא חשוב מאוד אך צריך לדעת איזה שילוב להתאים לאיזה מטופל הרי לא כל מטופל יתחבר לטיפול של פרחי באך, לא לכל מטופל יתאים דיקור סיני וכו' ולכן ישנה חשיבות לכך שמטפל יכיר וידע לטפל במס' תחומים ויותר מכך שיהיה לו מעגל של מטפלים מקצועיים איתם הוא עובד ומתייעץ ולכן, אני לא חושבת שניתן לומר שתחום X הינו טוב יותר בשילוב עם רפלקסולוגיה מאשר תחום Y

שילובים, שילובים והדרך

לך יש נסיון בשילוב פרחי באך ולמטפל אחר יש נסיון טוב הרבה יותר בשילוב אחר. אז מה, כל אחד ינסה להביא לדיון את ה "שילוב המנצח" שלו...? אני למשל מטפל אך ורק ברפלקסולוגיה כאשר אני רוצה בכך, למרות שאני שיאצואיסט, ארומטרפיסט אירידיאולוג ועוד ועוד. אני בטוח ששילוב בין פסיכולוגיה ורפלקסולוגיה יש בו כדי להיות שילוב מדהים לבעיות העמוקות ביותר. אלא שפסיכולוגים אינם נוגעים במטופליהם. איך אני יודע ? מכאן מהפורום. מצורת הדיבור של הרבה מכאן...אף פעם לא מאוחר ויש מקום להשתדרג וללכת ללמוד פסיכולוגיה כדי להציף את המשקעים העמוקים ביותר. אם מישהו חש בהם... בברכה שמוליק

המשקעים העמוקים ביותר

אני נורא מתחברת עם רעיון השילוב בין פסיכולוגיה ורפלקסולוגיה. לדעתי זוהי רפואת העתיד- גופנפש לגמרי.

כמעט הצלחתי

פעם להעביר קורס רפלקסולוגיה לפסיכולוגים. אבל כמעט הצלחתי... תחשבי על זה...שפסיכולוגים נוגעים בקצה האדם המיעד לחיבור עם האדמה, עם המציאות... בברכה שמוליק

אולי היום תצליח ../images/Emo13.gif

המודעות עלתה, אנשים השתנו, ואולי היום כבר יש יותר מקום לשילוב... לי זה נשמע שילוב מאוד מאוד מיוחד!

5halo

New member
המשך להודעה שמשום מה החליטה לא לפרסם את התוכן

אני למדתי גם ארומתרפיה ואני משלבת את זה עם רפלקסולוגיה די הרבה.... זה מאוד עוזר ומוסיף לדעתי המון לטיפול
הילה

אני משלבת

אבל לא עם פרחי באך. שמה הרבה מוסיקה של באך.... ומשלבת עם שמנים ארומטיים, משלבת עם תזונה, ולפעמים גם קצת עיסוי מקומי שילובים זה דבר טוב, כמו שיתופי פעולה כל אחד נותן את שלו וביחד נוצרת סינרגיה שהיא טובה יותר מאשר חלקיה בנפרד

שני הגרושים שלי בנושא

כאן אנו דנים ברפלקסולוגיה ולכן רוב האור מופנה אליה אבל וכאן לדעתי הדגש מעבר להיותנו רפלקסולוגים ארומה באך ומה לא אנחנו בני אדם וככאלו אנו מביאים אתנו מחסן כלים אדיר . ברמה המאוד אישית אני בוחר להמשיך ללמוד בתחום הרפואה המשלימה כדי להתאים את עצמי למטופלים בצורה המיטבית עבורם לפי דעתי כלומר - הכי עמוק כמה שפחות כואב ובכמה שפחות זמן אלו הקריטריונים הבסיסים כמובן שבכל מפגש הדברים משתנים. ולכן הכלי שלדעתי שנותן את התוצאה המיטבית יקח את הדגש בשילוב עם האחרים וכמובן לא נשכח את הראש זה שיוצר את הצרופים ואלו נוצרים דרך חשיפה לדעות שונות שיטות שונות וגדילה כאדם. ואולי עוד שתי מילים היום פגשתי אדם מאוד מוכר בתחום הרפלקסולוגיה לשיחה של מספר דקות בנושא המשך לימודים ובתוך השתיים וחצי דקות האלו קבלתי איבחון אישיות מאוד קצר עם כמה נקודות כאלו נוצצות שעליהן אני אמור לעבוד החוויה אישית שלי מהמפגש הזה היא פגיעה וחדירה לפרטיות האיבחון היה מדויק אבל לא הזמנתי אותו ולכן הוא מיותר ופוגע סתם ככה לתשומת לבכם במפגש הטיפולי הבא דניאל

יש לי תחושה שאני יודעת

במי מדובר כבר שמעתי כמה וכמה פעמים על אנשים שנפגשו עם האדם הזה וקיבלו איבחון שכזה, שהרגיש בדיוק מה שאתה מתאר חשוב להתחבר למורה ולא רק לתכנים שאותם הוא מעביר

להיות קוסם, כן או לא

כנראה פגשת "בקוסם", הדחף של משהו להציב את עצמו מורם מעל. הוא רואה את הפנימיות שלך, אבל לא מאמין שאתה רואה שהוא רואה ואז הוא חייב לשים אותך בפניך. אני מאמין שרבים רואים באנשים שונים את חלק מהפנימיות שלהם. לזרוק למישהו מה אתה רואה זה אפילו מבייש. הטעם לעשות זאת הוא כאשר הוא רוצה ומבקש. והטעם גם כאשר האומר לוקח אחריות עליך. נו... אמרת ועכשיו... בעיני להגיד למשהו דברים עליו זאת אחריות ולא ללכת משם "כקוסם". בברכת חג שמח שמוליק

efrat791

New member
היי דניאל

לא מזמן זה עלה באחד השירשורים כל הנושא של "להרשים" עם האיבחון. לא יודעת על מי אתה מדבר אבל בהחלט נתקלתי לא פעם בתופעה שרפלקסולוגים (לעתים בלי שנשאלו על כך) מתחילים לנתח אותך מכל הכיוונים. נתקלתי גם במטופלת שכל הטיפול רצתה שאני "אגיד לה מה אני רואה" ובסוף היא זרקה לי שפעם היא הייתה בפסטיבל כלשהו והייתה שם מישהי שראתה ה-כ-ל ואמרה לה ה-כ-ל ! וכששאלתי אותה מה קרה אחר-כך, לאן זה הוביל אותה, כמובן שלא היה לה מה להגיד (וכמובן שהיא לא חזרה לטיפול נוסף). אלו שמשתמשים בגישה זו חושבים שזו דרך לגיטימית לעשות לעצמם יחסי-ציבור ובכך להגדיל את חשיפתם ואת קהל לקוחותיהם. אני אישית מעדיפה את הדרך הקצת יותר ארוכה "להשגת" מטופלים, אך גם יותר אמינה ורצינית (לדעתי). אפרת

קבלת מראה מדויקת לרגע לעומת טיפול ארוך טווח

בעבר פגשתי אחד שיודע הכל אבל באמת הכל אבל עם היכולת באה גם אחריות ואותו אדם יודע זאת ואמר שהדרך הנכונה היא לעזור לאדם לראות בעצמו את הדברים והיום זו שיטה מאוד מקובלת ומוחכת בפסיכולוגיה האם לוקח אחריות על מעשיו לעומת מקבל על עצמו מהות חיצונית ברדיו בכל מני תוכניות אנחנו פוגשים כאלו שיודעים כמעט הכל אין ספק שכאדם מן הישוב פתאום לקבל מראה מאוד מדויקת של עצמך ללא מאמץ יש בכך קסם לעומת ללכת לטיפול פסיכולוגי של שנתים שלוש ועשר פתאום ברגע לגלות את "המקור" לכל ואולי הוא נמצא באיזה חבל לפני מאה וחמישים שנה או באיזה אגם או לא חשוב מה . עבורי באופן אישי זו דואליות יסודית מצד אחד הציפיה לקטרזיס כזה שיותיר מרווח נשימה ומצד שני הפרץ הזה דורש המון אנרגיה ומשאיר אחריו ריקנות . כמטפל אני נמצא בדיוק באותו מקום מול המטופלים מצד אחד כשזה קורה אין ספק שהייתה פה עשיה ומצד שני להיות במקום הזה מול מטופלים יש בכך קושי . תודה על החוויה המאוד אישית פה בפורום דניאל אגב אני לחלוטין מסכים עם אפרת זו בהחלט דרך למשוך מטופלים דרך לא אחראית אבל זוכרים אותם ללא ספק זוכרים

אסתר84

New member
הי דניאל

קבלת מראה מדויק לעומת עבודה עמוקה... אני נוכחתי לדעת שאיבחוני אישיות למרות שיש בהם המון אינם מספיקים באמת ליצור את השינוי המיוחל או "המקווה ללא עשייה" והרי במסע שלנו לא מספיק רק לרצות בחצי פה.. צריך לעבור מדורים שונים של עשייה, שהייה והתבוססות לפעמים, עליה שוב ירידה וחוזר חלילה. גם כשיש שינוי עדיין הדברים צריכים לעבור עיבוד. אני חושבת ממה שאני מבינה נכון לזמן זה (יתכן כי ישתנה..) שאיבחוני אישיות נועדו לתת כלי עזר בלבד (לא מטרה בפני עצמה) למטפל כי לאישיות (ובעיקר לאישיות כפרסונה חיצונית ולוא דווקא המהות הפנימית של האדם) יש תפקיד בהתהווות מחלות ובכלל באיכות חיים של אדם. לכן לקחת את איבוחני האישיות עם כל הקסם שיש בכך כמטרה העומדת בפני עצמה זה לטעמי להחטיא את הדרך. אם אותו "אישיות" היה אומר לך דברים הנעמים לך להיזכר בהם זה היה מחניף לך (מה יצא לך מזה?! בטוח שיש אנשים שאומרים לך דברים טובים) אם אותו "אישיות" אמרה לך דברים שאתה אולי מודע להם אך כרגע בהדחקה או עיבוד עצמי כל שהוא הוא אולי הפנה לזה את הזרקור אך אני משוכנעת שהאמת לא מצויה שם. שישנם דברים עמוקים יותר שמלווים את זה.. אדם שהתהווה במשך 30 ומשהו שנים לדעתי לא ניתן לקריאה בכזאת פשטות.. גם אם הוא מזמין את הקריאה הזאת. בכל אופן ממקום אמונתי גם את אלה שאנחנו מתקשים לשאת ניתן "להפיק" מהם את המיטב לך תדע אולי אותו אישיות היה בצומת הדרכים שלך. שבת שלום אסתר

למעלה