שאלה בענין הפרשות ויציאות

שאלה בענין הפרשות ויציאות

שלום רב אני בן 55.לפני כשנה חשתי שלאחר יציאות ושטיפה מדוקדקת לאחר מכן הייתה לי הרגשה שנוזל סמיך עדיין מופרש מפי הטבעת.בניגוב עם מטלית לחה ראיתי שהיא די מלוכלכת.בביקור אצל אורולוג נישלחתי לבדיקת סוגרים וקולונסקופיה והכל היה בסדר,אך התופעה לא הסתיימה. אני רוצה לציין שתופעה זו ניגרמת בעיקר לאחר יציאות בהן אני שוטף היטב היטב. השאלה היא למה זה קורה? האם יש סיכוי שזה ניגרם בגלל השטיפות? אודה לתשובתך

הפרשה מפי הטבעת

שלום רב לא ברור מפנייתך האם מדובר בהפרשה צואתית או אחרת. אם זהו לכלוך בצבע צואה צריך לודא אכן שתיפקוד פי הטבעת תקין. מה הכוונה ב"בדיקת סוגרים" ? האם ביצעת מנומטריה שהיא הבדיקה שבודקת את חוזק שרירי פי הטבעת. אם השרירים תקינים והיציאות תקינות וסדירות ללא שלשול אין בדרך כלל סיבה לדליפת צואה. לעיתים יש לכלוך צואתי בגלל שיש קפלים או בליטות או טחורים חיצוניים סביב פי הטבעת שמקשים על ניקוי. יכולות להיות גם הפרשות שאינן צואתיות כגון מוגלה (בגלל פיסטולה) או דם, או הפרשה מדלקת של עור פי הטבעת (למשל בגלל ניקוי יתר או שימוש בחומרי ניקוי או מגבנים וכד). ממליץ לך להבדק על ידי פרוקטולוג כדי להחליט האם יש מקום לבירור נוסף וקביעת טיפול מתאים. ד"ר קריב.

למעלה