שאלה בexcel

rainy

New member
שאלה בexcel

יש לי שתי שאלות: 1. יש לי ספרייה ובה קבצים מהפורמט data*.txt כאשר * מסמלת את השנה של נתוני הקובץ. אני רוצה לתת למשתמש לבחור שנה, אבל רק שנה שקיים לה קובץ כלומר לעשות combobox שיכיל רק רשימת מספרים שמופיעים להם קבצים איך עושים כזה דבר? 2. זה קצת יותר מסובך: יש לי נתונים בטורים של קוד מוצר, קוד הוצאה, סכום הוצאה. אני רוצה לעשות מעין דוח רווח והפסד פשוט, שיהיה בו לכל מוצר רשימה של הוצאות ייצור, הוצאות שיווק, וכו כאשר לכל סוג הוצאה יש קוד קבוע האם אפשר להוציא את הנתונים הספציפיים (לדוגמא קוד מוצר 1 וקוד הוצאה 4) ולשתול את סכום ההוצאה שמופיע בשורה הזאת בדוח? (יש לי גם טורים שדורשים חישוב של כמה שדות סכומים כאלו)

AO

New member
תשובות

בקשר לשאלה הראשונה זה אפשרי אם תענה על השאלות הבאות 1 איזה סוג של קובץ txt (איזו הפרדה יש בין השדות) 2 האם קיימת רשימה של השנים הקימות. בקשר לשאלה השניה אני ממליץ להשתמש בנוסחת מערך (רצ``ב דוגמא בקובץ - יש לשנות את הסיומת לקובץ מ doc לxls לפני השימוש) הנוסחה בנויה באופן הבא (תנאי*תנאי*סכום ההוצאה)לאחר הקלדת הנוסחה יש להקיש ctrl+shift+enter מה שמוסיף את הסוגריים המסולסלות. אל תנסה להוסיף אותם בעצמך פתרון אחר (שאני פחות אוהב) זו טבלת ציר אלון

rainy

New member
תודה אבל יש בעיה

יש לי בעיה עם הפתרון כי טווח הנתונים שלי לא קבוע. את הנתונים אני מיבאת מקובץ אני לא יודעת מה כמות הנתונים בקובץ ולכן אני לא יכולה לדעת שהנתונים יגמרו בתא 16 למשל כמו בדוגמא.. חוץ מזה יש לי נתונים מכמה שנים וכל שנה מתחילה בטור אחר, ואת החישובים אני צריכה לעשות על השנה שהמשתמש בוחר והשנה שלפני..

AO

New member
האורך לא קובע

תשני את הנוסחה כך שתגיע לתא 5000 או לכל תא אחר שנמצא הרבה מעבר לטווח הנורמלי של הנתונים. תפרטי בקשר למספר השנים (מספר הטורים) האם ההוצאה לא רשומה תמיד באותו טור ? אלון

rainy

New member
הדוגמה עזרה תודה, אבל עוד משהו..

בדוגמה שלך הכנסת את קוד המוצר בטבלה בתור מספרים סתם 1,2,3... איך אני מכניסה אותם בתור מספרים מהנתונים שלי? יכולים להיות לי למשל קודי מוצרים 4,12,34 (לא רציפים) תודה על העזרה

AO

New member
להחליף את המספרים בדוגמא

במקום המספרים שרשמתי בתור דוגמא לקוד מוצר או קוד הוצאה (1,2,3,4) תרשמי את המספרים הנכונים

למעלה