שאלה הכי ראשונה

נועיק

New member
שאלה הכי ראשונה

מתי אפשר להתחיל ללמוד רייקי? באיזה גיל?

אסתי69

New member
בגלל שזו את

ורק בגלל זה אני אנסה שלא תחכי יותר מדי ותתיאשי לנו כל גיל בו הילד יכול להבין ובו הוא מתחיל להתענין הרי הוא הגיל הנכון (ואללה אני מקווה שאני צודקת:)

המרצה שלי היה קורא לזה שאלה טובה...

והיה מוסיף ומסביר ששאלה טובה בעיניו היא שאלה שייש לו שקפים להציג לגביה
אז לי אין שקפים להציג, אבל אנסה להסביר..... כלכל השאלות בעולם הרייקי אין תשובה בודדת, או פשוטה....... אולי משום שאין רייקי אחד בעולם באמת..... כדברי הפראזה המפורסמת מעולם המחשבים "כשאת אומרת רייקי למה את מתכוונת?" כמי שמסתובב בעולם הזה כפי שהוא מיוצג בארץ וקורא מידי פעם על המתרחש בעולם הרייקי בעולם, מסתבר שייש הרבה שניטות נלמדות הנקראות "רייקי מסורתי" האבסורד הוא כה גדול שניתן כמעט לומר שכמספר המאסטרים ככה מספר הרייקי, וכך גם מספר שיטות הלימוד וכך גם מספר החוקים והמצוות הנוגעות לרייקי בכלל ולדרך לימודו בפרט. אין לנו בעולם הרייקי "ספר תנ"ך", שבו ניתן להציץ מדי פעם ולמצוא תשובות לשאלותינו. הרייקי הוגש לנו ממאסטר לתלמיד מפה לאוזן, במשך דורות שלמים, וכל אחד לקח את מה שקיבל ועוות מעט, וכך העביר זאת הלאה. לפיכך, אם ברצונך לקבל תשובה מדוייקת כירורגית לשאלה מתי ניתן להתחיל בלימודי הרייקי - לצערי אין כזו ! אז מה כן יש? יש מכנה משותף רחב , יש תפישת עולם רחבה המקובלת באולפנא של מאסטרים רבים ברחבי העולם. ובכן, על פי המחקרים שאני ערכתי בזמנו, ושחלקם גם נסמכו על החומר שלמדתי ממורותיי, יש להפריד בין חניכה, שיכולה להנתן בכל גיל כמעט, לבין "לימוד" הרייקי. המכנה המשותף הרחב ביותר גורס שרירותית שרייקי מסורתי מערבי בדרגה I יכול להיות נלמד החל מגיל 8. ההסבר לגיל זה הוא שבו מתקיימים 2 עיקרים בילד: הבנה, ודעת (מסתבר שאלה 2 דברים שונים). ואילו רייקי בדרגות החל מ-II ומעלה ניתן ללמוד החל מגיל 18. הוחלט שלא להכיר במאסטרים/מורים מתחת לגיל זה. כאמור, גילאים אלה נקבעו למיטב ידיעתי שרירותית, ואינני יכול לצדד או להתנגד לקביעה הזו. לטעמי האישי בלבד יש בגילים האלה הגיון מה, ואני מכבד אותם כלשונם !!!! אבל.....הרייקי שלי הרבה יותר קשיח, בלתי מתפשר ובלתי ניתן לכיפוף, מאשר של אחרים, ולכן אולי אינני מייצג את דעתם של רבים אחרים. זהו בערך

נועיק

New member
תודה הרי

ואני מפנה מקום לצעירים ממני. נשארת לבקר מדי פעם להתראות

magda

New member
נועה יקרה אפשר להתחיל ללמוד רייקי

כל אחד מאסטר יגיד לך אחרת אבל אני קבעתי לעצמי ומאמינה שזה נכון שמגיל שהולכים לכיתה א... המון אהבה

למעלה