שאלה חשובה לכל המרפאות שלמדו בארץ!

אל מ

New member
שאלה חשובה לכל המרפאות שלמדו בארץ!../images/Emo132.gif

אני ,כנראה, מתכוונת ללמוד ריפוי בעיסוק והתחלתי להתעניין במסלולי הלימוד באוניברסטאות: ת"א, חיפה. הייתי רוצה לדעת מה ההבדל בין מסלול בוגר בחייפה לבין בוגר ומוסמך של ת"א . ומדוע יש כזה הבדל בתנאי קבלה, האם אחת יותר טובה ומהשניה ? אייפה המרצים טובים יותר ? אייפה האוירה טובה יותר ? בתודה מראש וסליחה על ריבוי השאלות . נ.ב הפורום מצויין ובהחלט מאפשר לי לגבש עמדה לגביי הלימודים. נ.ב מה את\ה חושב\ת שהן התכונות שצריכות להיות למרפאה בעיסוק ?

עטרה בט

New member
סבלנות ../images/Emo6.gif אבל גם נמרצות ../images/Emo3.gif

הייייייייי
אני לא יודעת מה ההבדלים בין האוניברסיטאות כי אולי זה משתנה כל הזמן. כשאני למדתי (סיימתי לפני שש שנים) תל אביב התמקדו יותר לעומק ברפואה, חיפה היו יותר תכלסים וירושלים הדגישו את הפסיכולוגיה. אבל יחד עם זאת בתל אביב גם מדגישים יותר את הצד הפילוסופי והמוסרי. בשטח לחיפאים ולירושלמים היה יותר קל להתחיל לעבוד כי הם פחות ריחפו במחוזות הפילוסופיה.......אבל לאורך זמן דוקא הפילוסופיה מאוד מחזיקה. מצד שני יכול להיות שכל אלו הכללות לא נכונות..... שמועות.... ובכלל דברים לא אמינים..... אני לא כל כך יודעת. אוירה ? אני למדתי בתל אביב, כל אחד יגיד לך משהו אחר על החוויה שהיתה לו, אני אישית מאוד נהנתי ואני ממליצה בחום. מישהו אחר יכול להגיד הפוך......את יודעת זה טעם של אנשים.... מרפאה בעיסוק צריכה סבלנות, נמרצות, יצירתיות ולאהוב אנשים ואת המקצוע. אבל היא גם צריכה להסתפק במועט........כי אין במקצוע הזה הרבה כסף.....או לחלוטין להיות מישהי מאוד יוזמת ומסחרית כדי אולי בכל זאת להגיע ליותר כסף.........
עטרה.

אל מ

New member
תודה עטרה וטל !

אגב ...תהיו מוכנות.....סביר להניח שיהיו עוד הרבה שאלות בעתיד....אז תודה מראש

לגבי לימודי ריפוי בעיסוק

שלום לך אל כפי שציינה עטרה יש כנראה הבדל באופי ובאוירה באוניברסיטאות השונות. אז כדי לבדוק מה מתאים לך אני מציאה ביקור ואף שיחה בתל אביב ובחיפה. יש לי חברות שלמדו במחזורים שונים בשלושת האוניברסיטאות וכולן בעלות מקצוע מצוינות!!! קשה לומר מהן התכונות שמרפאה בעיסוק זקוקה להן כוון שבתחומים שונים יש צורך במיומנויות שונות ובעיני זה אחד הדברים היפים של המקצוע. בהצלחה טל

לימודי רב"ע בארץ../images/Emo132.gif../images/Emo127.gif

אל מ יקרה שלום, ראשית - תיקון קטן. גם באוניברסיטת חיפה יש היום לימודי בוגר ומוסמך. למעשה בכל שלושת האוניברסיטאות המלמדות רב"ע (ירושלים, תל-אביב, חיפה) אפשר היום להגיע עד תואר דוקטור. לגבי ההבדלים בין החוגים - אני מסכימה עם חברותי שדיברו על חוויה אישית. בכל מקרה, מבנה הלימודים די דומה, ובכל שלושת החוגים הלימודים כוללים הכשרה מעשית בשלושה תחומי טיפול לפחות מבין תחומי ההתערבות של המקצוע: ילדים, פיזיקלי, גריאטריה, בריאות הנפש ושיקום. כמי שמקבלת סטודנטיות להכשרה, אני חושבת שאוניברסיטת חיפה הכי מחוברת לעבודה בשטח, והסטודנטים מקבלים הכנה טובה כבר מהשלבים הראשונים של הלימודים בטיפול ואבחון. באוניברסיטת ת"א לעומת זאת מחוברים יותר לתיאוריה ומחקר, ומעודדים מאד להמשך באקדמיה. לגבי האוניברסיטה העברית אני לא כל כך מכירה. שיהיה בהצלחה, סיגל

למעלה