שאלה חשובה - פרופיל 45 נפשי

Eyal18

New member
שאלה חשובה - פרופיל 45 נפשי

שלום לכם לאחרונה קבעו לי פרופיל 45 על סעיף נפשי, ואני מאוד מאוכזב מכך אך יודע כי זו כנראה האופציה הטובה עבורי. ברצוני לדעת באילו תפקידים אוכל בכל זאת לשרת בצה``ל, ומה הן השלכות הפרופיל על האזרחות (רישיון, אוניברסיטה, מקומות עבודה). תודה רבה אייל

גוןדו

New member
השלכות

טוב נתחיל מהדברים שאני בטוח לגביהם (אני לא מומחה) אבל בנוגע למקומות עבודה אין לזה שום השפעה יש חוק בישראל שאסור למקומות עבודה לברר או אפילו לשאול את העובדים בהם על הפרופיל הרפואי שלהם. אני אסייג ואומר שתפקידים במוסדות ממשלתיים ובמיוחד הקשורים לביטחון כן חשופים למידע ובהם כנראה שתתקשה לעבוד (לדוגמא משטרה) אבל באזרחות אין בעיה. לגבי השירות, מחכה לך שירות של זולה וזריקת זין. הרבה יציאות הביתה ותנאים נוחים. החסרון הוא שלא תקבל תפקידים מעניינים וסודיים. אבל לדעתי זה ייתרון בתור אחד ששירת בתפקיד ``נחשב`` בצבא אני יכול להגיד לך שהכל חרטא והכי טוב שתעשה תפקיד שיהיה לך נוח ויאפשר לך להיות הרבה בבית. את ההפתחות האישית שלך עדיף שתעשה מחוץ לצבא. תנצל את הזמן ללמוד דברים חדשים ומעניינים אותך שיוכלו לעזור לך אחרי הצבא. לסיכום למרות שאני עשיתי שירות שונה, היו לי הרבה חברים איתי בעלי פרופיל כמו שלך שעשו חיים והעבירו שירות בכיף. בקרב החברה בצבא אף אחד לא מתיחס לזה. יודעים שהרוב זה תיחמון

Eyal18

New member
תודה, ועוד שאלה

אהלן תודה לך על התשובה, באמת מרגיעה קצת :) אבל אני חייב לשאול אם בעל 45 על סעיף נפשי בהכרח מוצב בצה``ל כנהג/טבח, או שיש לו בכל זאת אפשרות לקבל תפקיד שאיכשהו יזכיר את העובדה שהוא משרת בצבא (פקיד, לפחות). כי אני ממש לא רוצה לעשות לקצינה בקריה את השופינג היומי שלה . . . אולי תוכל להרגיע אותי גם בעניין הזה ? . . . תודה אייל

גוןדו

New member
למיטב ידעתי כן

במהלך שירותי אני הכרתי פקידים בשלישות שהיו בעלי פרופיל כזה או תפקידים אחרים. הבעיה הגדולה היא שהסיווג הבטחוני שלך נמוך ולכן תתקשה לשרת גם במרבית התפקידים הפקידותיים. אבל זה בהחלט אפשרי והכרתי כאלו. חשוב שתלחץ ותבקש את זה. אבל ביננו זה לא משנה. שלא יטריד אותך להיות נהג של מישהי מהקריה להפך זה בית זונות ואתה מאוד תהנה. תראה באזרחות פחות מסתכלים על הצבא ממה שאתה חושב. ובכל מקרה אין הרבה הבדל בעיינים אזרחיות בין נהג לבין פקיד. ובכל מקרה אתה יכול לשקר ואף אחד לא ידע מה באמת עשית. ייתכן מאוד והתפקיד הרשמי שלך יהיה 0040 שזה אומר עובד כללי. זו מטריה רחבה מאוד שתחתיה יש המון תפקידים. בכל מקרה יש הרבה אנשים שבמקצוע הצבאי שלהם רשום משהו אחד אבל עשו משהו אחר. אחי אל תהיה מוטרד מזה ממש, לא מעניין אף אחד באזרחות ממש מה עשית, כלומר יש לזה חשיבות אבל שולית ותמיד אפשר לשקר או לשפר את האמת ואף אחד לא יכול לבדוק את זה. לכן הכי חשוב שדאג שיהיה לך שירות נוח וטוב עם הרבה יציאות הביתה ובבמקביל תדאג לדברים שבאמת משנים באזרחות כמו לימודים (בין אם קורסים או אולי שיפור בגרויות ופסיכומטרי) :))) בהצלחה

למעלה