שאלה לגבי החלפת מזגן מיני מרכזי של אלקטרה

oudi100

New member
ערב טוב,

יש לי מזגן מיני מרכזי אלקטרה (תלת פאזי) 45 EMDB שנת 2004 (בן 18 שנה) שהתקלקל כך שלא ניתן/כדאי

לתקן אותו.

בכוונתי להחליפו למזגן חדש מדגם EMD A SQ 50T

1-הבנתי שטכנית ניתן להשתמש בצנרת הישנה, אך מאחר והיא מלאה בגז ישן קיים סיכון שהגז הישן יכנס למדחס החדש ויגרום לו נזק.... האם יש דרך לנקות ב 100 אחוז את הצנרת הישנה?

הצנרת הישנה (שעד היום היתה תקינה וללא בעיות) עוברת תחת רצפה ובתוך קירות והחלפתה כרוכה בעבודה רבה...

טכנאי אחד הציע לעשות שטיפת חנקן לצנרת הישנה (שזו הדרך הקלה ביותר).

טכנאי אחר אמר ששטיפת חנקן לא יעילה כל כך בניקוי צנרת ישנה ולכן הוא ממליץ להחליפה למרות שזה כרוך ביותר עבודה (קדיחות ופרוק הנמכת תקרה קיימת מגבס)

2-עד כמה קיים חיסכון בחשמל בדגם T 50EMD A SQ שהוא בדרוג אנרגטי A לעומת דגם

T 50 EMD SMART שהוא בדרוג F ?

3-הבנתי שהדגם היקר (סופר שקט) גבוה יותר (125 סמ לעומת 90 סמ) כי יש בו שני מאווררים

האם רק המדחס שקט יותר או שגם היחידה הפנימית שבהנמכת תקרה שקטה יותר?

איזה עוד הבדלים יש בין הדגם היקר לזול? (איכות חומרים/בניה, תוחלת חיים וכו..)

4-האם שימוש בצנרת ישנה יכול לבטל אחריות של אלקטרה?

כלומר אם תהיה בעיה וטכנאי מטעמם יזהה שימוש בצנרת ישנה - האם זה יהווה סיבה לביטול אחריות?

האם ניתן להזמין טכנאי מטעם אלקטרה לבצע את ההתקנה - או שאלקטרה לא שולחת טכנאים מטעמה?

ron280

Member
קטרה (תלת פאזי) 45 EMDB שנת 2004 (בן 18 שנה) שהתקלקל כך שלא ניתן/כדאי
אנני מבין למה לא לקנות פוג'טסו או מיצובישי להנות מחסכון ואיכות אז משלמים קצת יקר לא כל יום מחליפים מזגן , לגבי הצנרת שם מזגן חדש מחליף הכל חדש אין קיצורי דרך חומרים ושטיפות

יוסי זיו1

Active member
לא כולם מיליונירים כמוך להשקיע פי 4 על מזגן אינוורטר שכזה לדירה רגילה ובמקום שאין צורך מיוחד לתנאי עבודה של המיצובישי או הפגיטסו מה גם שלשניהם מבנה מאייד רחב מאד ולא מתאים לרוב לדירות בישראל.
לגבי הצנרת לך ולמד קצת או תעיין בהוראות ההתקנה של החברות איך לעשות שטיפה נכונה ואמיתית ולא סתם לדחוף קצת לחץ בצינור. שטיפת צנרת נעשית כאשר הצנרת היא תת הריצוף ולהחליפה זה סיפור גדול ויקר אה, שכחתי הכסף לא מזיז לך.

ron280

Member
לא כולם מיליונירים כמוך להשקיע פי 4 על מזגן אינוורטר שכזה לדירה רגילה ובמקום שאין צורך מיוחד לתנאי עבודה של המיצובישי או הפגיטסו מה גם שלשניהם מבנה מאייד רחב מאד ולא מתאים לרוב לדירות בישראל.
לגבי הצנרת לך ולמד קצת או תעיין בהוראות ההתקנה של החברות איך לעשות שטיפה נכונה ואמיתית ולא סתם לדחוף קצת לחץ בצינור. שטיפת צנרת נעשית כאשר הצנרת היא תת הריצוף ולהחליפה זה סיפור גדול ויקר אה, שכחתי הכסף לא מזיז לך.
חחחח פעם קניתי מזגן טורנדו 380 אמרתי מה אני ישקיע 13 על מיצובישי או פוגיטסו מה אני צריך יש מזגן ב 5600 כולל התקנה עושה את אותה העבודה, רק התקנתי את המזגן הפסקתי לשמוע בבית כניראה שיש לי בית עם אקו לא טוב ולא שומעים כאשר יש רעשים בבית, לשכן שלי יש מיצובישי לא שומעים לא כלום, יחי ההבדל ואצלי ? נהיה לי פרצוף של חומוס מרוב שהוא מרעיש לי במוח ולא יודע עד כמה הוא חסכוני ביחד למיצובישי

יוסי זיו1

Active member
חחחח פעם קניתי מזגן טורנדו 380 אמרתי מה אני ישקיע 13 על מיצובישי או פוגיטסו מה אני צריך יש מזגן ב 5600 כולל התקנה עושה את אותה העבודה, רק התקנתי את המזגן הפסקתי לשמוע בבית כניראה שיש לי בית עם אקו לא טוב ולא שומעים כאשר יש רעשים בבית, לשכן שלי יש מיצובישי לא שומעים לא כלום, יחי ההבדל ואצלי ? נהיה לי פרצוף של חומוס מרוב שהוא מרעיש לי במוח ולא יודע עד כמה הוא חסכוני ביחד למיצובישי
אם לא הבנת נכון אז לא מדובר במזגן עילי כמו שאתה מתאר אלא על מזגן מיני מרכזי

יוסי זיו1

Active member
נתחיל מהצנרת,שטיפת חנקן לא טובה ולא יעילה,אין צורך להחליף צנרת,יש לבצע שטיפה עם חומר מיוחד לניקוי צנרת משמן סוג של פראון ,הישן נקרא 141B וקשה למצוא אותו ,יש חומר איטלקי שמחליף אותו ורק אז הצנרת תהיה תקינה להתקנת המזגן החדש.
חיסכון משמעותי של כ 25 עד 30 אחוז בתפעול המזגן החדש לעומת הישן גם בגלל הגז הנוכחי.
אכן היחידה הSQ גבוהה יותר ושקטה יותר אבל זה רק היחידה החיצונית.
אין הבדלים מיוחדים אחרים .
ברגע שמבוצעת שטיפה שמתוארת למעלה אין בעייה עם האחריות אבל לך תאמין למי שבא לבצע.
אלקטרה לא מתקינה.
שאלות נוספות? בבקשה גם לנייד 0505321738

יוסי זיו1

Active member
עוד פרט קטן, אם כבר אז טוב יהיה להתקין על המערכת את ערכת הדמפרים ה מקורית ROOM CONTROL לחסוך עוד בתפעול המזגן

למעלה