שאלה קטנה

schnecke

New member
שאלה קטנה

מישהו יכול לענות לי איך הטינטון משפיע על הגיוס לצה"ל? (אני לא חושב שאני יכול להחשף לרעש היריות וכו')

אבי 8

New member
יש לך 2 אפשרויות:

1. לא להתגייס כלל 2. להתגייס, אבל ללא טירונות. והשרות הצבאי שלך יהיה בבסיס עורפי. בטירונות, אתה תבצע הרבה מטווחים. כמו כן אתה תחשף להרבה מטווחים גם אם אתה לא יורה. הסיבה שהעצות קצת קיצוניות, היא פשוט שהזנק יהיה בלתי הפיך! כל חשיפה לרעש תחמיר את מצבך ולכן אל תוותר! לתשומת ליבך... נ.ב - לגבי שאלתך, יורידו לך פרופיל אבל זה לא איכפת לאף אחד. אתה תעשה טירונות כמו כולם והתוצאות בהתאם.

schnecke

New member
אבל...

דבר ראשון: אם זה או לא להתגייס או להתגייס לעורף בלי טירונות, אז איך אני אחשף למטווחים בטירונות? דבר שני, אתה בטוח שזה האופציות היחידות... לא שאני כ"כ נחוש להתגייס לקרבי פשוט אני רוצה להיות בטוח אם אין איזה משהו בקרבי (חיל ים, אוויר, רפואה או משהו) שאני אוכל להיות בו...

disturbed angel

New member
היי....

לדעתי תפנה את שאלתך לפורום מתגייסים או סדירים, הם יוכלו לעזור לך או שתנסה לשאול בלשכ"ג שלך. וכמו שאמרתי לפי מה שאני מכירה (על ירידה בשמיעה ו/או טינטון, תקבל פרופיל 64 ככל הנראה-עורפי ויש חוק לפי סעיף ספציפי לגבי מטווחים, אטמים+אוזניות...). אני לא רוצה להטעות אותך בקשר לזה אז תנסה למצוא עוד דיעות בנושא. אני אישית מכירה קצינה שיש לה שמיעה לקויה מלידה והיא טווחה ככה עם אטימה כפולה. חוץ מזה, אל תזלזל בבריאות... לא משנה מה אומרים לך בצבא, אל תוותר, אל תתן שיקרה שתחשף לרעש ותאטום את אוזניך בהתאם.... זה לא משחק. וגם אם ככל הנראה תקבל תפקיד עורפי, בעקבות הפרופיל (שוב לא בטוחה כמה מורידים על טינטון בלבד והאם מגייסים) תצטרך לעבור טירונות בנים-02 והמטווחים הם לדעתי פעם אחת (אם אני לא טועה, בנות 01 עושות פעם אחת.. ועוד פעם לריענון לקראת אבט"ש, שמירות... אני ממליצה לך לבקש פטור משמירות ומטווחים אחרי הטירונות כי ככל הנראה לא תהייה לך אפשרות להיות עם אטימה כפולה כל הזמן...). בנוסף, סעיף הליקוי יאסר עליך לשרת בסביבה רועשת, ז"א לא תוכל לשרת ליד מטוסים למשל... ותקפיד שלא תשרת בסביבה כזו. יתר על כן, אם אתה רוצה לשרת בצה"ל ולא מגייסים אותך, תמיד תוכל להתנדב לשירות חובה לתפקיד שלא יסכן את אוזניך, בלי לטווחי ובלי לשרת בסביבה רועשת. הכי הכי חשוב! אל תסתיר מהצבא את זה שיש לך את טיניטוס! פגיעה בבריאות זה לא משחק וזה משהו שישפיע עליך בצורה חמורה לטווח הארוך. ושוב, המון בהצלחה....

disturbed angel

New member
נ.ב בקשר לתפקידים

תלוי בנתונים האישיים שלך... אבל תוכל ללכת (להתנדב או להתגייס) לתפקידים שלא דורשים פרופיל קרבי כמו: תפקידי מודיעין למינהם, אבטחת מידע, מחשוב ועוד... לשאלתך בקשר לחילות השונים... יש מודיעין לכל חייל, חמ"ן, חה"א, חה"י... תוכל לתרום ללא סיכון בריאותך.

schnecke

New member
../images/Emo13.gif

קודם כל, תודה על העצות והאינפורמציה, אבל אני לא חושב שבפורום מתגייסים ידעו מה זה טינטון.... ברור שאני ללא אשקר בקשר לטינטון, אני לא אסכן את הבריאות והשמיעה שלי בשביל הצבא... ודבר שני, אם לא יגייסו אותי אני בטח לא אתעקש להתנדב... רק יש בעיה קטנה- אני לא כ"כ מבין את כל הראשי תיבות הצבאיים האלה- חמ"ן, חה"א, חה"י. אבל תודה בכל מקרה:)

schnecke

New member
אוקיי הבנתי

חמ"ן - חיל מודיעין, חה"א חיל אוויר וחה"י - חיל הים:)

למעלה