שאלות מכל מיני סוגים...

• פותח הנושא shi2
  • פורסם בתאריך

shi2

New member
שאלות מכל מיני סוגים...

איתמר שלי בן 7 חודשים , יונק הנקה מלאה ורק עכשיו התחיל לאכול קצת בננה ,תפו"ע ואגס מרוסקים. השאלה שלי היא האם אפשר לתת מים מינרלים לא רתוחים לשתיה בלבד? הוא מסרב לאכול ירקות מרוסקים, בטיפת חלב אמרו לי שהוא כבר צריך לאכול עוף. רציתי לדעת מדוע זה דחוף שהוא יאכל עוף בגיל כזה ומה עוד אפשר לנסות לתת לאכול בגיל הזה? ושאלה אחרונה: לפני כשבועיים הוא התחיל לעמוד בלול, אבל מטרידה אותי צורת העמידה: כפות רגליו פונות החוצה בזוית ממש חדה, האם זה נורמלי? תודה ולילה טוב....

רצוי לתת מים רתוחים ולא מינרלים

לגבי ירקות פירות וכל השאר: אני ממליצה לך לא להילחץ כי איתמר מקבל אוכל...את החלב שלך!!! אל תוותרי על ההנקה ולאט לאט תשלבי. אין טעם להילחץ לגבי העוף אם כי יתכן שהוא יאהב את העוף יותר מהירקות את אפשר לנסות. אחיינית שלי יונקת עד היום...היא בת שנה וגם אצלה ההתלחה עם המוצקים היתה איטית והיא היום אוכלת עופות דגים וירקות ...תתחילי לאט לאט ויתכן כי אם הוא לא אוהב משהו עכשיו הוא יאהב אחכ. רוי לא יכול לסבול פירות מגרברים וגם את הגרברים של העוף עם הירקות הוא כבר פלט עלי בכעס אבל כיום הוא פשוט טורף אותם... שמעתי שההמלצה בארץ (אנחנו גרים בנורבגיה) היא להתחיל דווקא עם הירקות ולוא דווקא עם הפירות המתוקים כמו הבננה כי יתכן שהם לא ירצו אח"כ ירקות...מלבד עניין האלרגי.... אולי כדאי שתעשי הפסקה עם פירות ותנסי שוב ירקות כמו בטטה וגזר(...יש להזהר מעצירות וצריך להרבות בשתייה) מנסיוני ..כמוך התחלתי עם בננות ורוי לא רצה לאכול פורמולה אלא רק בננות אז דיללתי את מינון הפירות

shi2

New member
תודה על התשובות...

בד"כ אני נוהגת לתת מים רתוחים (גם כך הוא שותה מעט מאד) אבל היום לא היתה לי אפשרות, אז נתתי מים מינרלים. לגבי הירקות, באמת התחלתי איתם והוא סירב באופן מוחלט, לכן עברתי לפירות בתקוה שלאט לאט הוא יסכים. (רק לפני שבוע הוא התחיל לאכול פירות.) אני באמת אנסה שוב להציע בקרוב ירקות. לילה טוב....

מים מנרלים מורתחים

ההמלצה כיום היא שיש להרתיח את המים המנרלים הניתנים לתינוק עד היותו בן שנה . לשאלתך השניה, לתינוקות שלא אוהבים עוף ניתן להעלות את הכמויות בהדרגה תוך שילוב העוף עם ירק שהתינוק אוהב לדוגמה גזר שהוא ירק מתקתק ולרוב תנוקות אוהבים. מזל טוב על שתנוקך כבר עומד , אין משמעות לזוית הרגלים. חשוב לא להעמיד את התינוק על רגליו באופן מכוון אלא לתת לו לבצע זאת בעצמו.

shi2

New member
תודה סיגלית

מה עוד אפשר לתת בגיל הזה לאכול? אבוקדו אפשר? ולגבי פירות, מה מותר : משמש, שזיף,נקטרינה,ענבים,אבטיח? ועוד שאלה, לגבי תה. איזה תה אפשר לתת לו לשתות? אני שואלת זאת, מכיון שהוא מסרב לשתות חלב שאוב מבקבוק וחשבתי שאולי הוא יסכים לשתות תה כשהוא נשאר עם אבא שלו... לגבי העמידה, הוא כמובן נעמד בעצמו וגם אוהב לעמוד הרבה זמן ואפילו עם יד אחת בזמן האחרון...
. אני כל הזמן מנסה להושיבו והוא לא מסכים...

למעלה