שאלות על פפילומה, יחסי מין, טיפול, הימנעות

• פותח הנושא eddy7
  • פורסם בתאריך

eddy7

New member
שאלות על פפילומה, יחסי מין, טיפול, הימנעות

היי

אני בן 40 ואישתי גם כן. אנחנו יחד כ7 שנים.
אישתי עוברת בדיקות אצל רופאת הנשים שלה כל 3 שנים, והשנה הרופאה אמרה שקיים חשד שבדיקת הפאפ (וירוס הפפילומה) לא תקינה או מראה משהו שלילי. אישתי הוזמנה לבדיקה נוספת שכרגע נקבעה לעוד כ3 חודשים.

בהנחה שמדובר בפפילומה אצל אישתי אז יש לי כמה שאלות:

1) כיצד יכלה להידבק? אני עשיתי בדיקות דם למחלות מין (הבדיקות השיגרתיות) עם בת הזוג שהיתה לי לפני אישתי ויצאתי נקי וגם זוגתי דאז. מה שלמיטב הבנתי אומר שכשאני ואישתי התחלנו לצאת אז הייתי נקי. ולטענתה גם היא.
בנוסף - לא נתגלתה אצלה פפילומה בבדיקה הקודמת מלפני 3 שנים, אז מהיכן יכולה המחלה הזו להופיע פתאום??
האם בגלל העיניין הזה יש סיכוי סביר שהבדיקה טועה ואין לה פפילומה?

2) האם עלינו להפסיק לשכב עד הבדיקה החוזרת? או בכלל, גם אחרי זה?
האם אנחנו נדביק אחד את השני כל הזמן אם נשכב? מה ה"נהלים" במקרה כזה?

3) האם יש טיפול במידה והיא אובחנה כחולה בוירוס הזה? מה עושים במידה וזה מה שיש לה?

4) בתור בעלה - מה עליי לעשות כדי להגן על עצמי? לבקש הפניה מרופאת משפחה לרופא עור ומין כדי לקבל ממנו הפניה לבדיקות עבור זה?
אני לא בטוח מה לעשות לגבי עצמי....

5) במידה ואכן יש לה פפילומה ואנחנו שוכבים באופן סדיר כמה פעמים בחודש - האם זה אומר שאני נדבקתי? ואם אין לי תסמינים - האם זה אומר שהגוף שלי יודע להילחם היטב בוירוס ואני "מחוסן" או שסתם אני נשא ועוד לא נראתה התפרצות?

אשמח להנחיות כיצד מתמודדים עם דבר כזה כדי שאדע מה לעשות בנתיים וכדי שבמידה והיא תתגלה כחולה בבדיקה החוזרת אז שנהיה יותר מוכנים למצב זה.

למעלה