שיניים ראשונות עקומות

שיניים ראשונות עקומות

היי ביתי בת שנה בדיוק.התחילה עם תהליך השיניים לפני הערך חודש וחצי...מספר שאלות מאז צאת השן התחתונה הראשונה-לפני כחודש וחצי כאמור-היא עדיין לא יצאה כולה(כרגע חצי ממנה בחוץ-וגם החלק העליון שלה כמו לא ישר-קצת זיגזגי...אבל ממש טיפונת....(רואים שזה יצא ככה ולא נשבר או אכול מעששת או משהו דומה) עם הצטרפות השן השכנה התחתונה,נדמה ששתיהן צומחות בקו אלכסוני -או במילה אחת-עקומות... אלו שמבצבצות למעלה נראות ישרות. רוצה לציין גם שהיא משתמשת בלילות במוצץ אורטודנטי של אוונט שמתאים לגילה. האם אני צריכה לדאוג? אני מבינה ששכנותיה צריכות לצאת טרם יקבעו מיקומן הקבוע אך האם זה חריג? תודה

בקיעה לא ישרה

המוצץ עלול לגרם לעיוות והסטה של השיניים ממקומן . מעבר לכך יכולות להיות סיבות אחרות לכך שהשיניים לא בוקעות ישר. כגון צפיפות ולעיתים שיניים עודפות ועוד. לרוב גם השיניים שבוקעות מעט עקום מתיישרות בזנות הלחצים של הלשון והשפתיים במשך מס חודשים כך שלא כדאי לדאוג כבר עכשיו. עם זאת כן מומלץ עכשיו לפנות לבדיקה ראשונית וללמוד כיצד לשמור על השיניים. בהצלחה

תודה על התגובה-ולגבי המוצץ-שאלה

מוצץ אורטודנטי אמור לא לפגוע בהתפתחות החניכיים-וזו הסיבה שבחרתי בו-יתכן שאם הייתי בוחרת במוצצים הרגילים(לא דו כיווניים)-זה היה נמנע אם אכן הבעיה נובעת מהמוצץ?

למעלה