שיקום בריאות הנפש

שיקום בריאות הנפש ../images/Emo22.gif

אשמח אם תכתבו לי את דעתכם, רעיונות חדשים, וביקורת על הקיים בתחום שיקום ברה"נ בארץ. אפשר בפורום ואפשר בדוא"ל. תודה רבה. רוויתי

בנושא שיקום בריאות הנפש הי רווית, שמחתי לראות שאת משתתפת פעילה בתחום בריאות הנפש. אמנם אני מכירה את תחום שיקום ברה"נ של אוכלוסיית המתבגרים, אך יש לציין את ההתפתחות הרבה בתחום השיקום מאז כניסת "סל שיקום" בשנים האחרונות. לצערי הרב אוכלוסיית הנוער לוקה בחסר רב וכמעט ואין מסגרות לנוער עד גיל 18. איילת

שיקום בבריאות הנפש

היי רווית, חשוב להתייחס למצב השיקום בבריאות הנפש (מי כמונו יודעות...), בפרט לאור העובדה שמשרד הבריאות נוטה להתנדנד כל הזמן בין "חשוב וצריך" לבין "אין כסף" ושיקולים של "האם המטרה שווה את ההשקעה". בתור מי שעובדת עם אוכלוסיה כרונית קשה, שעד לפני שנתיים לא חשבו לתת להם צ´אנס - אני חושבת שהם שווים כל אגורה ודקת זמן שמשקיעים בהם. מאנשים פאסיביים, שיכולים להתגלגל שנים ברחובות בלי שלמישהו יהיה אכפת, הם הופכים לאט לאט, בעזרת תהליכי שיקום נכונים, לשותפים בחברה ולאנשים שמסוגלים לתרום ולדאוג לאחרים. חשוב שהמועצה הישראלית לשיקום בבריאות הנפש, שמונתה על ידי שר הבריאות, תשים דגש על כך שהיציאה מה"בועה" וההפתחות הרגשית והחברתית, שוות המון, ולא רק תעסוקה. אדם שמתחבר לחברה שסביבו יכול לתרום בדרכים ששוות הרבה כסף למדינה, גם אם לא מדובר ישירות על קבלת משכורת והפסקת קצבת הנכות שלו. בקיצור - נאום ארוך לאומה. שיהיה בהצלחה לכל העושים במלאכה. סיגל

מיכל ט

New member
בדק בית בנושא בריאות הנפש

היי סיגל, אני מסכימה עם כל מה שאמרת אבל אני חושבת שלפני שאנחנו מסבירים את חשיבות הנושא של שיקום בבריאות הנפש במשרד הבריאות אנחנו צריכים לעשות את זה אצלנו בבית. במשך שלושה חודשים אני מחפשת מרפאה בעיסוק ליחידת ההשמה ולא קיבלתי אפילו טלפון אחד. הרי אנחנו מכירות את הבעיה, שיקום בבריאות הנפש לא נשמע אטרקטיבי אולי נשמע מפחיד. האמת לא ממש ברורה לי הסיבה. בסוף החלטתי לקבל עובדת סוציאלית מהתחום הקהילתי. לא שאני פחות מעריכה עובדים סוציאלים אבל משך ההכשרה שלהם יותר ארוך: צריך ללמד אותם אייך לאבחן, אייך לעשות ניתוח פעילות, אייך עובדים עם אנשים על תפקוד, דברים שהם בבסיס המקצוע שלנו. דוקא עכשיו כשהתחום של שיקום כל כך מתפתח יש לנו הזדמנות ליישם את הידע המקצועי שלנו, אנחנו יכולות לתרום כל כך הרבה בתחום הזה וגם באותה הזדמנות להעלות את הדימוי המקצועי שלנו בקהילה המקצועית ובאוכלוסייה בכלל אז איפה אנחנו???

m_katzmann

New member
אם היו מאפשרים טיפולים קנסיולוגים

למיכל שלום, אם משרד הבריאות היה מאפשר טיפולים קנסיולוגיים, למטופלים שאצלם אין פגיעה בפיזור החשמל שבמוח, שמאפשר הבנת דפוס ההתנהגות ושינויו, והכל תוך שיתוף פעולה חווייתי עם המטופל - הכל היה נראה אחרת. מאיה

זאת בעיה

זה נכון מה שאת אומרת. וגם חבל. המצב דומה אבל קצת יותר טוב בתחום הגריאטרי. הרבה מהמרפאים בעיסוק שמגיעים לבסוף לתחום עושים את זה כוון שלא מצאו עבודה בתחום הילדים או בשיקום. אני אישית חושבת שחלק מהבעיה נובעת מכך שבתחום הילדים ניתן להרוויח קצת יותר טוב בעיקר אם עובדים באופן פרטי. טל

לא מספיק לדבר - צריך לעשות

היי מיכל, אין ספק שעבודה בצוות רב-מקצועי היא לפעמים יותר מסובכת, אבל הרבה פעמים נותנת תוצאות טובות מאד. לגבי חוסר ההיענות לתחום שלנו, אני חושבת שצריך "לשווק" את תחום בריאות הנפש כמו שמשווקים כל דבר בימינו. אולי שווה לבדוק בפורום השיקום איך אפשר לעשות את זה - למשל, להגיע למפגשים עם סטודנטים, להכין חוברת שלמה של כתב העת וכולי. מה שהכי חשוב - מי שלא בא לתחום הזה מפסיד. מי שרק מחפש איפה לשנות, כדאי שיבוא לראות את העבודה הנפלאה שנעשית עכשיו בשטח, ואני חושבת שהטיעון שבילדים יש כסף טוב בעבודה פרטית הוא לא טיעון נכון. ישנם הרבה נפגעי נפש שמפחדים להחשף או נמנעים מקשר עם מוסדות הבריאות כדי שלא יתייגו אותם כ"חולי נפש", והם משוועים לעזרה בכל תחומי השיקום. אז שיהיה לכולנו בהצלחה, סיגל

רק רציתי...../images/Emo3.gif

נכון שיש עוד הרבה מה לעשות בעניין שיווק תחום שיקום ברה"נ בחוגי הריפוי בעיסוק בארץ!!! אבל אני רציתי לדעת אם יש לכם רעיונות לגבי שירותי שיקום שעוד לא קיימים או מה צריך לשפר באלו שיש. אז אשמח לשמוע רעיונות נוספים. תודה רבה. נ.ב. מיכל´קה דיברתי עם בני וכנראה 2 אנשים יעבדו אצלו ממחר...thanks a lot להתראות בקרוב...

האם משהו ניסה סנוזילן בברה"נ???

כבר שאלתי את השאלה הזו אבל אני לא יכולה להתאפק מלשאול שנית. כיום ידוע לי שמשתמשים בחדר הלבן עם ילדים וקשישים ולמרות שאינני מכירה מקרוב את נושא בריאות הנפש אני לא יכולה להשתחרר מהרעיון שזה עשוי לעזור לפחות לחלק מאוכלוסיה זו. מה דעתכם? מצורפים תמונות מהגלריה שלנו. טל

סנוזילן בבריאות הנפש הי טל, למיטב ידיעתי במחלקות מבוגרים טרם הוכנס הסנוזילן, במרכז בבי"ח גהה יש חדר בסגנון לשימוש הגן. אני עברתי את הקורס לפני שנה ואנחנו מנסים לבדוק האם יתאים לנו לשימוש בבית חולים שלוותה. איילת

ייייש

אני מאד אוהבת את החדר הזה. הקמתי אחד באחוזת בית לאחרונה אם תצטרכי עזרה - אשמח טל

היי איילת

מדוע שלא תפרסמי את הנעשה בשלוותא? אני שומעת שעושים אצלכם דברים מאד יפים - טיפול בחיות, בגינון וכו´ טל

עוד דבר אחד קטן...

באמת תחום נפלא ומתפתח, וכדאי לפתוח לדיון את נושא שיווקו פה בפורום, במיוחד כי גם סטודנטיות נכנסות לפה...ומרפאות בעיסוק צעירות שאך סיימו את תוארן. אז לעבודה..יש רעיונות?

מיכל ט

New member
רוית אני ממש שמחה שהסתדר עם בני!!../images/Emo98.gif

לגביי רעיונות לשיווק פה בפורום אולי אפשר פשוט לספר על היחידות שלנן ומה אנחנו עושדת שם. אפשר גם להזמין סטודנטיות ומרפאות בעיסוק צעירות לבקר. לי לא אכפת שיבואו לבקר בפרוייקט. מה את אומרת? דרך אגב מתי המפגש של פורום שיקום?

מיכ יקירתי ../images/Emo39.gif

קודם כל, איזה מזל שיש אינטרנט שאפשר לדבר, כי ככה אף פעם לא מספיקים... שוב לא קיבלת את דוארנו? מפגש הפורום הבא ב 21.1.02 באוניברסיטה. בקשר לבני - נחזיק אצבעות - טפו טפו טפו
הרעיון לפרסם פה את מסגרותינו - פשוט מצויין!! קבלי ח"ח.
בקרוב אפרסם את המועדון ותעסוקה נתמכת, את מוזמנת גם. וכל מי שרוצה לספר על עבודתו הנפלאה - רק בתחום שיקום ברה"נ מוזמן...
ביי ונשיקות. רוויתי

למעלה